Gaz sancisi nasil gecer

limonbanyosu

Sabır,bilgeliğin yoldaşıdır
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2018
2.059
629
Merhaba hepinize hayirli geceler benim cok sik gaz sancim oluyor ve afedersiniz sesli sekilde cikartmak durumunda kaliyorum ozellikle sinav gibi ortamlarda daha kotu oluyorum alttan alttan sıkıstiriyor maalesef kacirdigim oluyor cok utaniyorum napmaliyim sinavima 3 hafta var ve yine aynisini yasamak istemiyorum simdiden tesekkurler

Bağırsaklarınızda problem olabilir mi?

Gaz yapan yiyeceklere dikkat edin, ne tükettikten sonra sorun yaşıyorsunuz tespit edip önemli durumlar öncesinde onları tüketmeyin

Nane çayı, melisa çayı iyi geliyor. Sindirim sistemi bozuklukları ya da stres şişkinlik ve gaza sebep olabilir. Bir uzmana görünmek gerek.

Bağırsaklarınızda problem olabilir mi?

Gaz yapan yiyeceklere dikkat edin, ne tükettikten sonra sorun yaşıyorsunuz tespit edip önemli durumlar öncesinde onları tüketmeyin
Genellikle glutenli urun yersem cok oluyor mesela gecen sene ki sinav sabahi baya butun ekmekle menemen yemistim okulda girdim ama afedersiniz utancimdan isimi tam halledemedm salak kafam sinavda rezil etti beni

Nane çayı, melisa çayı iyi geliyor. Sindirim sistemi bozuklukları ya da stres şişkinlik ve gaza sebep olabilir. Bir uzmana görünmek gerek.
Aslinda sebebi belli gluten yersem cok rahatsiz ediyor bir de kosullanmisim pavlovun kopegi gibi hangi sinava girersem gireyim mutlaka cok kotu geliyor sonra geciyor bir ara sokaga cikamaz oldum ne zaman ciksam aniden geliyordu yolda hangi tuvalete girecegimi sasiriyordum birisi beni hirsiz sanmisti

İbs ye benzettim 🤔 kendime yeni kader ortakları arıyor da olabilirim 😂 çare aktif kömür içeren tabletler almak marka veriliyor mu bilmiyorum ama bir tane ilaç var istersen özelden yazarım hemencecik kesiyor böyle konularda ibs sayesinde uzman oldum zaten 😂
Bir de muhakkak sınavınız geçtikten sonra çölyak testi yaptırın. Gluten hassasiyeti de olabilir sizin ki ama ibsde de gluten bazılarında tetikleyici olabiliyor bana dokunmuyor mesela ama dokunanlar var 🥴

Aslinda sebebi belli gluten yersem cok rahatsiz ediyor bir de kosullanmisim pavlovun kopegi gibi hangi sinava girersem gireyim mutlaka cok kotu geliyor sonra geciyor bir ara sokaga cikamaz oldum ne zaman ciksam aniden geliyordu yolda hangi tuvalete girecegimi sasiriyordum birisi beni hirsiz sanmisti

Evet gluten gaz yapıyor, beslenme düzeninizi değiştirmelisiniz o halde ama bunun için bence bi doktora görünün

İbs ye benzettim 🤔 kendime yeni kader ortakları arıyor da olabilirim 😂 çare aktif kömür içeren tabletler almak marka veriliyor mu bilmiyorum ama bir tane ilaç var istersen özelden yazarım hemencecik kesiyor böyle konularda ibs sayesinde uzman oldum zaten 😂
Bir de muhakkak sınavınız geçtikten sonra çölyak testi yaptırın. Gluten hassasiyeti de olabilir sizin ki ama ibsde de gluten bazılarında tetikleyici olabiliyor bana dokunmuyor mesela ama dokunanlar var 🥴
Merhaba benimde aşırı gaz sorunum var ne yemesem dokunuyor resmen özellikle yemekten sonra şişkinlik ve gaz oluyor insan içine girmeye utanıyorum artık 😮‍💨

X