Gazeteci-yazar Bayramoğlu: 28 Şubat'la doğru ve güçlü bir kitle ortaya çıktı

minnakkelebekim

♡♥♡ MERYEM ELİF ♡♥♡
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
4.973
7.240
37
Gazeteci-yazar Ali Bayramoğlu, "Bardağın dolu tarafı, 28 Şubat iyi ki oldu. Çünkü o zaman inanan insanlar birbirine kenetlendi, doğru ve güçlü bir kitle ortaya çıktı ve o kitle o gün ki mücadele azminden vazgeçmedi de bugünlere gelebildi" dedi.

Bayramoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından Niğde Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen "28 Şubat Postmodern Darbesinin Ekonomiye Vermiş Olduğu Zararlar" konulu panelde, bugün Güneydoğu'da yaşanan rahatsız edici hadiselerin, 28 Şubat döneminde yaşanan bazı hadiselerle benzer olduğunu ifade etti.

Bayramoğlu, "Bu terör hadisesini oluşturan kitleler, bir yerlerden destekleniyor ve güç almış durumdalar. İyi ki 28 Şubat'a birileri teşebbüs etti. Ben 28 Şubat'ın kötü tarafını içeri almıyorum. Bardağın dolu tarafı, 28 Şubat iyi ki oldu. Çünkü o zaman inanan insanlar birbirine kenetlendi, doğru ve güçlü bir kitle ortaya çıktı ve o kitle o gün ki mücadele azminden vazgeçmedi de bugünlere gelebildi" ifadelerini kullandı.

"Başörtülü diye kız çocuklarını okula almayıp açık araziye bıraktılar"

Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş ise 28 Şubat'ın, 54. Hükümetin başarılı olabileceğinin ortaya çıktığı günlerde, hükümeti biran önce göndermek gerektiğine inanan güçler ile onlarla iş birliği yapan güçlerin başlattıkları sürecin adı olduğunu söyleyerek, 28 Şubat sürecinin Türkiye'ye kaybettirdiği paranın 300 ile 500 milyar dolar olduğunu kaydetti.

Kızıltaş, o dönemde yaşadığı bir olayı da şu şekilde anlattı:"Gazetede işlerim geç bitmişti, eve geç gitmiştim. Kızım ağlıyordu. Annesi de baya sinirliydi ve 'Bugün bizi okula almadılar. Biz 'illa kibaşörtülü gireceğiz' diye ısrar edince, polisler bizi bir otobüse doldurdu. Güngören'den Şişli'ye götürüp Okmeydanı Hastanesinin oralarda açık bir arazide bizi otobüsten indirdiler' dedi. Maalesef oraya 60 tane kız çocuğunu açık araziye bırakıp dönüyorlar. Allah'a şükür bugün o tür olaylar, sıkıntılar yok, tamamı kalkmış durumda. Ben biliyorum, o okul önünde görevli, o çocukları okula almamak için görev yapan emniyet güçleri arasında karşısına kızı dahi gelen var. Başörtülü kızı karşısına gelen ama emir aldığı için maalesef o çocukları otobüsler bindirip oralara götüren insanlar var."

Muhabir: Muhammed Yasir Aydoğan

http://aa.com.tr/tr/turkiye/gazetec...-dogru-ve-guclu-bir-kitle-ortaya-cikti/528490

Her şerde bir hayır vardır. Ben ablamın çektiği sıkıntıları biliyorum o dönem. Katıldığım eylemleri başkaldırışları. Ama sessiziz yine. Tam bir tepki yok o dönemin sıkıntılarını bertaraf edecek. Tam bir haksızlık başka türlü nasıl anlatılır.
Her kesimi farklı etkileyen farklı yaralayan veya mutlu eden göbeğini büyüten! Şükür ki ahiret inancımız var ki bizim güvendiğimiz Allah. Sırtımızı dayandığımız havale ettiğimiz Allah.Hesap günü mizanda yanlışın olmayacağı Gün.. Haklının hakkını alacağı gün..

Screenshot_2016-02-28-08-51-51.png

Bu gazeteci Ekrem Kiziltas bir platformda : bu ülkede 18 yil boyunca ezan okunmadi ! diyen adamdir.
Sene 1932 - 1950 yilini kastediyor, halbuki ezanin okundugunu sonra kabul edip ama bu seferde türkce okundugunu ve arapca okunmadigini söyleyen adamdir. Bu gazeteciyide iyi taniyalim diye bir aciklama geregi duydum.

Her şerde bir hayır vardır. Ben ablamın çektiği sıkıntıları biliyorum o dönem. Katıldığım eylemleri başkaldırışları. Ama sessiziz yine. Tam bir tepki yok o dönemin sıkıntılarını bertaraf edecek. Tam bir haksızlık başka türlü nasıl anlatılır.
Her kesimi farklı etkileyen farklı yaralayan veya mutlu eden göbeğini büyüten! Şükür ki ahiret inancımız var ki bizim güvendiğimiz Allah. Sırtımızı dayandığımız havale ettiğimiz Allah.Hesap günü mizanda yanlışın olmayacağı Gün.. Haklının hakkını alacağı gün..

şükür ki 'her zorlukla birlikte bir kolaylık var' ve rabbim 'inananlarla beraber'.

Bizim hatamiz ne biliyor musun dombik ? Yapılan haksizliklari allaha havale edip susmak... Oysaki sesimizi de cikarmamiz lazım.

Dombik anladigim kadariyla siz o dönemi yasamissiniz. Ben cevremden ve haberlerden biliyorum neler yaşandığını, o zulmü birebir yaşamadım. Ama öfkesi içimde... allah bir daha yasatmasin inşallah.

Bu gazeteci Ekrem Kiziltas bir platformda : bu ülkede 18 yil boyunca ezan okunmadi ! diyen adamdir.
Sene 1932 - 1950 yilini kastediyor, halbuki ezanin okundugunu sonra kabul edip ama bu seferde türkce okundugunu ve arapca okunmadigini söyleyen adamdir. Bu gazeteciyide iyi taniyalim diye bir aciklama geregi duydum.

Eee konuyla alakası ne?

serlerinde yalancılık ve insanları doldurmak var normaldir.

namaz kılmak bile yasaktı ya evet evet,evlere baskın yaparlardı nama kılanları kırbaçlarlardı ,sonracıma ramazanlarda zorla yemek yedirirlerdi insanlara..

serlerinde yalancılık ve insanları doldurmak var normaldir.

namaz kılmak bile yasaktı ya evet evet,evlere baskın yaparlardı nama kılanları kırbaçlarlardı ,sonracıma ramazanlarda zorla yemek yedirirlerdi insanlara..
Ellerindeki kutsal kitapları yakıp toplattıklarını da es geçme.

şükür ki 'her zorlukla birlikte bir kolaylık var' ve rabbim 'inananlarla beraber'.

Bizim hatamiz ne biliyor musun dombik ? Yapılan haksizliklari allaha havale edip susmak... Oysaki sesimizi de cikarmamiz lazım.

Dombik anladigim kadariyla siz o dönemi yasamissiniz. Ben cevremden ve haberlerden biliyorum neler yaşandığını, o zulmü birebir yaşamadım. Ama öfkesi içimde... allah bir daha yasatmasin inşallah.
Siyasi kısmını anlamak için bende küçüktüm o vakitler. Ama ablama yaşattıkları yapılan onursuz davranışlar manevi baskıları anlayabilecek yaştaydım.
Ben bu dünyanın adaletine bırakmadım hafif kalır çünkü. Ama evet haklısın
'' NAMUSSUZLAR KADAR NAMUSLULARINDA SESİ ÇIKMALI'' bu ülkede. Çıkıyorda artık.
Bu arada O dönemin baskılarını hafife almak dalgaya vurmak kimsenin haddine değil, yapıyorsanızda hadsizsiniz! Net.

Son düzenleme:
Siyasi kısmını anlamak için bende küçüktüm o vakitler. Ama ablama yaşattıkları yapılan onursuz davranışlar manevi baskıları anlayabilecek yaştaydım.
Ben bu dünyanın adaletine bırakmadım hafif kalır çünkü. Ama evet haklısın
'' NAMUSSUZLAR KADAR NAMUSLULARINDA SESİ ÇIKMALI'' bu ülkede. Çıkıyorda artık.
Bu arada O dönemin baskılarını hafife almak dalgaya vurmak kimsenin haddine değil, yapıyorsanızda hadsizsiniz. Net.

'Namussuzlar kadar namuslularin da sesi cikmali' ne güzel söyledin.

Ama bizde de değişim var haklısın. Necmettin Erbakan'a yapilanlarin tekrar etmesine izin vermiyoruz artık. Erbakan'in arkasında durulmadi o dönem. Eğer biraz daha sağlam durulsaydi o kara dönem bu kadar bile surmeyebilirdi.

Dalgaya alanları da görmezden gel. Biliyorsun 1 Kasım seçiminden sonra iyice gerildiler.

'Namussuzlar kadar namuslularin da sesi cikmali' ne güzel söyledin.

Ama bizde de değişim var haklısın. Necmettin Erbakan'a yapilanlarin tekrar etmesine izin vermiyoruz artık. Erbakan'in arkasında durulmadi o dönem. Eğer biraz daha sağlam durulsaydi o kara dönem bu kadar bile surmeyebilirdi.

Dalgaya alanları da görmezden gel. Biliyorsun 1 Kasım seçiminden sonra iyice gerildiler.
Aynen. Erbakan'ın duruşu, değerli görüşleri çokta önemsenmedi.Sindirildi. Orada kalan kemik bir kadro var. Oradan cesaret alınan şimdiki oluşumlar var.
Parazitler tarafından içten kemirilen bir ağaç gibi ülkem. Hain heryerde. Istedikleri kadar gerilinilsin. Aynı gemide yol alıyoruz. Ülkemizi sevdiğimizi söylüyoruz. Sen benim acımı hafife alıp dalgaya alırsan benden nereye kadar saygı beklersin. Hadsizliğin bir sınırı vardır. Ahmak değiliz.

İşlerine gelince ikna odalarını, başörtü zulümlerini konuşanlar bu duruma zemin hazırlayan durumları ne hikmetse konuşmazlar.

Camiiden namaz sonrası toplanıp ellerindeki yeşil bayraklarla 'şeriat isteriz' 'yaşasın Hizbullah' sloganları attıranları galeyana getirenleri konuşmazlar.

Erbakan'ın başbakan iken Kaddafi'nin cumhuriyete sayıp sövmesine onaylar şekilde sessiz kalmasını konuşmazlar.

Aynı dönem Susurluk olaylarında bir dakikalık karanlık eylemini 'mumsöndü oynuyorlar' diye tanımlayan adalet bakanını konuşmazlar.

Erbakan'ın 'Gün gelecek, rektörler başörtülü kızlarımızın önünde selam duracak.' Sözüyle yasakların kesinlik kazanmasındaki payını konuşmazlar.

Konuşmayan herkese Erbakan'ın meşhur sözüyle seslenmek lazım aslında: 'HADİ ORDAN!'

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen. Erbakan'ın duruşu, değerli görüşleri çokta önemsenmedi.Sindirildi. Orada kalan kemik bir kadro var. Oradan cesaret alınan şimdiki oluşumlar var.
Parazitler tarafından içten kemirilen bir ağaç gibi ülkem. Hain heryerde. Istedikleri kadar gerilinilsin. Aynı gemide yol alıyoruz. Ülkemizi sevdiğimizi söylüyoruz. Sen benim acımı hafife alıp dalgaya alırsan benden nereye kadar saygı beklersin. Hadsizliğin bir sınırı vardır. Ahmak değiliz.

Erbakan değeri bilinmeyen değerli bir insandi. Allah rahmet eylesin.

Onlar bizi 'aynı' gemide gormuyorlar zaten canım sorun orda.

Açıkçası onlar dalga geçmiş ciddiye almış çok da önemli değil benim için. Konuyu acarken altina kijlerdeb nasil yorum yapilacagini biliyordum :) Sen de onemseme boş ver. Kendi kendilerine takilsinlar :)

X