Gebeliğe Hazırlık gebe kalabilmek icin neler yapılmalı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

sude42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2021
8
3
21
öncelikle herkese merhaba , daha yeni üye oldum aranıza yeni katıldım . deneyimli ve tecrübeli ablalarım bana yardımcı olursanız çok sevinirim:)
3 aylık evliyim ve bebek sahibi olmak istiyoruz . reglim 12 snde gelmesi gerekiyordu ama 5 gün gecikti bizde baya bi umutlandık. bugün iç çamaşırımda 3 damla kan gördüm daha sonra ped koydum 2 damla daha gelmiş acaba yerleşme kanaması olabilirmi ?

gebe kalmak için nelere dikkat etmem gerekiyor yardımcı olurmusunuz ♡

Test yapmadın mi önce bı test yap stresten de gecikmiş olabilir 3 ay çok kısa bi süre çok fazla stres yapıp kafanı yorma bence rabbim en kısa zamanda gönlündekini versin 🙏 eğer bı sağlık sorunu yoksa emin ol kafanin en rahat olduğu zamanda o müjdeyi görürsün

test daha yapmadım annemle konuştum dün pazartesi yap anca belli olur dedi bugünde öyle kan görünce hevesim kaçtı yapmak istemedim üzüldüm . bakalım kan coğalirsa eğer yapmam testi . çok teşekkür ederim inşallah rabbim bize de nasip eder herseyin hayırlısı olsun Allah isteyen herkese nasip etsin

öncelikle herkese merhaba , daha yeni üye oldum aranıza yeni katıldım . deneyimli ve tecrübeli ablalarım bana yardımcı olursanız çok sevinirim:)
3 aylık evliyim ve bebek sahibi olmak istiyoruz . reglim 12 snde gelmesi gerekiyordu ama 5 gün gecikti bizde baya bi umutlandık. bugün iç çamaşırımda 3 damla kan gördüm daha sonra ped koydum 2 damla daha gelmiş acaba yerleşme kanaması olabilirmi ?

İlk evlendiğin Zamanlar düzensizlik oluyor

malesef öyleymiş:KK43: gebe kalmak için önerin varmı peki?
Daha cok yenisiniz öncelikle bunu kafaya takıp surekli takip yapmamanızı öneririm.

Ama eger bir sey yapmak istiyorsanız ovulasyon testi öneririm yumurtladiginiz pik gününü gösterir o en verimli günleri değerlendirirsiniz .

Instagram da bi gebenin günlüğü diye bi sayfa var oraya bakmanı öneririm canim benim, ovulasyon takibi ile gebe kaldim. Bi sayfaya bak baya ilgini çeker 🙏

malesef öyleymiş:KK43: gebe kalmak için önerin varmı peki?
Adet olmadiysaniz test yapin. Adetiniz de geçmiş zaten hemen çikar varsa. Adet olduysaniz en onemli gebe kalmak için onerim stresden uzak durmak. Artik bu lafi okadar çok insan kullandiki onemsenmiyor ama aşiri etkili. Akdeniz diyeti uygula, yuruyus yap. Kilon varsa boyuna gore idela kilona ulaşmaya çaliş. Daha sağlikli olmak açisindan. Paketli gidalardan, şekerden uzak dur. Fazla su iç. Folik asit kullan muhakkak. D vitaminine baktir azsa takviye al. Başka da kafani dagit. Çalişmjyorsan kendine uğraş bul. Yine de çok sabirsizsan hormon degerlerime baktir. Iyiyse en az 6 ay bekle. Ama ideali 1 sene beklemen

Adet olmadiysaniz test yapin. Adetiniz de geçmiş zaten hemen çikar varsa. Adet olduysaniz en onemli gebe kalmak için onerim stresden uzak durmak. Artik bu lafi okadar çok insan kullandiki onemsenmiyor ama aşiri etkili. Akdeniz diyeti uygula, yuruyus yap. Kilon varsa boyuna gore idela kilona ulaşmaya çaliş. Daha sağlikli olmak açisindan. Paketli gidalardan, şekerden uzak dur. Fazla su iç. Folik asit kullan muhakkak. D vitaminine baktir azsa takviye al. Başka da kafani dagit. Çalişmjyorsan kendine uğraş bul. Yine de çok sabirsizsan hormon degerlerime baktir. Iyiyse en az 6 ay bekle. Ama ideali 1 sene beklemen
anladım çok teşekkür ederim çok saolun 😘

X