Gebeliğe Hazırlık GEBE KALAMAMA DERDİ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

gizsiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2018
3.562
7.099
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu kötü günlerde Rabbim yar ve yardımcımız olsun.Umarım sabır ve selamet içinde biran evvel kurutuluruz bu illetten..Herkesin kendisine iyi bakmasını temenni edip sözlerime başlıyorumm..

Kızlar ben 4 senelik evliyim.Gebelik denememe rağmen hala gebe kalamadım.
*Kan tahilili yaptırdım
*ultrasonda bi sıkıntı yok
*Rahim filminde sağ tüp açık sol tüp kapalı.Doktorum sağ taraftanda kendım deneyerek gebe kalabileceğimi söyledi.Aşılamaya gerek görmüyorum dedi
*ovulasyon denedim.defalarca aylarcaa.. benim pik 2 gün sürüyor.yani 2 gün boyunca T çizgisini koyu görüyorum.piki çatlama gününü değerlendirdim.
*1 saat ayağa kalkmadım.totomun altına yastık koydum.duş almadım.bekledım.Bacaklarımı karnıma çekip bekledım. Neredeyse amuda kalkıcam.varsa işe yarar diyen onuda yapıcam:işsiz:
*C life kullandım 1kutu (kist yaptı)
*hayıt suyu içtim
*vitamın kullandım( B,Q10,E,D )
*folik asit kullaıyorum
*Klomen kullandım 1 kere çatlatma iğnesi ile
*sadece çatlatma denedim.
*bazen sadece yumurtlama günlerini denedim.Mesela bu ay 1boş 1 dolu denedim.PİK VE ÇATLAMA sadece ard arda oldu.Sonra 2 günde 1olarak devam ettim.ama yine regl belirtilerim aynı.

*eşime gelirsek sperm testinden çekindiği için keçiboynuzu pekmezi,keçiboynuzu kuruyemiş gibi olan şekilde yedi.havuç suyu içti.havuç suyuna portakal elme karıstırdım vıtamın eksikliği vs.olur diye
* kuruyemiş(fındık fıstık ceviz badem)
*bitter çikolata
*kabak çekirdeği

Tamam eşimin sperm için gitmesi gerek kabul ediyorum.Ama 4 senedir hiçmi denk gelmez.varmı yapılan yanlış-eksik bişey.?Tabiki bazen hersey takdiri ilahi ama insan sorgulamıyor değil.Klasik bi cümle ama benden sonra evlenenlerın 2.cocugu doğdu yahuu..ee şimdi bu lanet virüs çıktı bi yere kımıldayamıyorum.aklımda olup yapmadıgım bir evde aşılama kaldı.sanırım önümüzdeki ay son olarakta onu yapıcam.
Hadi bana akıl verin biraz..Yeni bir umuda ihtiyacım var sanırım:cry::KK42:

Ayy canım çok bilgili sayılmam ama allah yardımcınız olsun inşallah demek istedim 🤲🏻 Tez zamanda inşallah mutlu haberi alırsın 🦋
Biçok şeyi denemişsin, hayırlısı olsun elbet vakti saati gelecektir

Ayy canım çok bilgili sayılmam ama allah yardımcınız olsun inşallah demek istedim 🤲🏻 Tez zamanda inşallah mutlu haberi alırsın 🦋
Biçok şeyi denemişsin, hayırlısı olsun elbet vakti saati gelecektir
inaşşallah canım Allah razı olsun,bazen insan eli kolu bağlı hissediyor.Allah dermansız dert vermesin

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu kötü günlerde Rabbim yar ve yardımcımız olsun.Umarım sabır ve selamet içinde biran evvel kurutuluruz bu illetten..Herkesin kendisine iyi bakmasını temenni edip sözlerime başlıyorumm..

*Kan tahilili yaptırdım
*Rahim filminde sağ tüp açık sol tüp kapalı.Doktorum sağ taraftanda kendım deneyerek gebe kalabileceğimi söyledi.Aşılamaya gerek görmüyorum dedi
*ovulasyon denedim.defalarca aylarcaa.. benim pik 2 gün sürüyor.yani 2 gün boyunca T çizgisini koyu görüyorum.piki çatlama gününü değerlendirdim.
*1 saat ayağa kalkmadım.totomun altına yastık koydum.duş almadım.bekledım.Bacaklarımı karnıma çekip bekledım. Neredeyse amuda kalkıcam.varsa işe yarar diyen onuda yapıcam:işsiz:
*hayıt suyu içtim
*folik asit kullaıyorum
*bazen sadece yumurtlama günlerini denedim.Mesela bu ay 1boş 1 dolu denedim.PİK VE ÇATLAMA sadece ard arda oldu.Sonra 2 günde 1olarak devam ettim.ama yine regl belirtilerim aynı.

*eşime gelirsek sperm testinden çekindiği için keçiboynuzu pekmezi,keçiboynuzu kuruyemiş gibi olan şekilde yedi.havuç suyu içti.havuç suyuna portakal elme karıstırdım vıtamın eksikliği vs.olur diye
*bitter çikolata
*kabak çekirdeği

Tamam eşimin sperm için gitmesi gerek kabul ediyorum.Ama 4 senedir hiçmi denk gelmez.varmı yapılan yanlış-eksik bişey.?Tabiki bazen hersey takdiri ilahi ama insan sorgulamıyor değil.Klasik bi cümle ama benden sonra evlenenlerın 2.cocugu doğdu yahuu..ee şimdi bu lanet virüs çıktı bi yere kımıldayamıyorum.aklımda olup yapmadıgım bir evde aşılama kaldı.sanırım önümüzdeki ay son olarakta onu yapıcam.
Bence sıkıntı eşinde kesinlikle sperm testi vermesi lazım eger allah korusun azosperm varsa hemen tedaviye başlaması lazım

G gizsiz Canım sen elinden geleni yaptın ama esinin de test vermesi gerek onun sonuçlarının ne oldugunu bilmeden ne yapılır bilmiyorum. Bazen cok ufak takviyelerle hersey daha iyi oluyor ama belkide tek ihtiyacin olan zaman 🙏 dua

Canım bu durumda eşinin test yaptırması şart, belki ufak bir operasyonla çözülecek bir problemi vardır, kendini boşuna yıpratmamış olursun. Allah gönlünüze göre versin 🤲🏻
şuanda hastanelerde tehlikeli zaman uzadıkca uzuyor:KK43:Allah razı olsun.Sanada hayırlı doğumlar olsun hayırlı evlat olsun

Bence sıkıntı eşinde kesinlikle sperm testi vermesi lazım eger allah korusun azosperm varsa hemen tedaviye başlaması lazım
keşke hastaneler evde sperm verip getirebilsek. var dediler öyle bişşey sonra ben hastaneye sordum.yok o sekılde kabul edilmiyor dedi.şuanda hastanelerde kötü zaten off off

G gizsiz Canım sen elinden geleni yaptın ama esinin de test vermesi gerek onun sonuçlarının ne oldugunu bilmeden ne yapılır bilmiyorum. Bazen cok ufak takviyelerle hersey daha iyi oluyor ama belkide tek ihtiyacin olan zaman 🙏 dua
canımmm evett oda korkuyor ama nereye kadar dıymı bugun değilse yarın illa gidecek

Öncelikle elinden geleni yapmışsın vallah 💋 ama eşin de gidip görünsün belki sperm de sıkıntı vardır belli olmaz ..
Bende eşime keçiboynuzu pekmezi yedirdim içerisinde (ceviz ‘ kaju ‘fındık ‘ badem ) le .. ama olmayınca da beklemek zorunda kalıyorsun Buda daha zor .. bende 2 yıldır uğraşıyom bakalım daha olmadı ..🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
eğer eşinde de sıkıntı yoksa direkt aşılamaya geçin derim. Ben suan tüp bebek bile düşünüyorum 🤔 d

Öncelikle elinden geleni yapmışsın vallah 💋 ama eşin de gidip görünsün belki sperm de sıkıntı vardır belli olmaz ..
Bende eşime keçiboynuzu pekmezi yedirdim içerisinde (ceviz ‘ kaju ‘fındık ‘ badem ) le .. ama olmayınca da beklemek zorunda kalıyorsun Buda daha zor .. bende 2 yıldır uğraşıyom bakalım daha olmadı ..🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
eğer eşinde de sıkıntı yoksa direkt aşılamaya geçin derim. Ben suan tüp bebek bile düşünüyorum 🤔 d
ahh o karısımı bende balla yapmıstım.bak onu atlamısım bile. eksiği var fazlası yok bacım
valla bende tek tüp kapalı vs dediler diye acaba direk su virüs illeti gittiği gibi tüpmü yapsam demıyo değilim

cnm kacaydir seni takip ediyirum
Rabbim enkisa zamnda verir ınşallah
Ama 4yil boyunca esinin sperm testi vermemesi bencillik
dasmer dasmerr
bende senı takıp edıyorum
erkekler için kolay değil ama yapmalı artık bende bıkkınlık basladı.vazgecmıyorum ama heves kırılıyor.Allah tez zamanda sanada versin

Merhaba arkadaşlar,

*Kan tahilili yaptırdım
*hayıt suyu içtim
*folik asit kullaıyorum

*bitter çikolata
*kabak çekirdeği

O kadar cok şey yapmışsın ki bir de hiç bir şey yapmamayı dene belki sürekli biseler deneyip sonuç beklediginden psikolojik olarak olmuyordur. Biraz aklından bebek işini çıkarıp normal yaşama dön umarım en kısa sürede istediğin gibi bir sonuç elde edip sağlıklı bir evlât sahibi olursun.

Ama 4 senedir hiçmi denk gelmez.
Denk gelmeyebilir. Demek ki kabak çekirdeğiyle, bitter çikolatayla halledilemeyen bir problemi var. Siz üzerinize düşeni fazlasıyla yapmışsınız zaten. Bir zahmet eşiniz de bu saçmalıktan vazgeçip doktora gitsin. Size de yazık. Belki de gitse şimdiye siz de ikinciye hamileydiniz.

Canım gebelik isteyenler topiğinden hatırlıyorum seni.
İnşallah hayırlısiyla olur oncelikle.
Bilimsel bir açıklaması var mı bilemem, yanlış bir şeye yonlendirmek de istemem, ama kendi yaptığımı söyleyim.
Ben soğan suyu içtim, gün aşırı, ballı limonlu.
İlk deneme de tuttu.

Ha asla soğan suyundandir diyemem, öyle bir bilgim de yok, ama daha sonra böyle kürler olduğunu öğrendim.
Ben bilinçli yapmamıştım bu arada.
Oğlum soğuk algınlığından korunsun diye ona yaparken kendim de içiyordum ☺️

Eğer sende hicbirsey çıkmadiysa, eşin hastalık dönemi geçtikten sonra mutlaka gitsin.
Hayırlısıyla olur inşallah canım 🙏

Şöyle iyi bir doktor bulursanız eşiniz doktordan daha az çekinir. Bu tür durumlarda doktorların hasta psikolojisine göre davranması çok önemli.
Hasta gizliliği vardır. İsterseniz kimse duymaz. Sadece ikinizin arasında kalır .
şu korkunç salgını bir atlatalım. Sonra eşinizi hemen doktora götürün.
çocuğunuz olacak. Herzaman pozitif düşünmeye çalışın. Hayırlısı olsun. Mücadele vermeye devam edin.

O kadar cok şey yapmışsın ki bir de hiç bir şey yapmamayı dene belki sürekli biseler deneyip sonuç beklediginden psikolojik olarak olmuyordur. Biraz aklından bebek işini çıkarıp normal yaşama dön umarım en kısa sürede istediğin gibi bir sonuç elde edip sağlıklı bir evlât sahibi olursun.
o da maddeler arasında canım o salmıslıgıda yaptım.dile kolay 4 sene

X