Gebeliğe Hazırlık Gebe kalmak için vücut ısınızı ölçün

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kirpapatyasi80

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2020
49
72
29
Evet bayanlar Bu konuda bildiğim her şeyi buraya yazmak istiyorum ayrıntılarıyla . Bildiklerimi bir doktorla paylaştım . Onun bana aktardıklarını da söyleyecem.

1-en yakın bir eczaneden kendimize hemen dil altı ateş Ölçer alıyoruz.15 tl aldım ben
2- Her gün aynı saatte uyanıyoruz ölçmek için
3- diyelim ki saat 7:00’de uyandık . En az 4 saat uyumuş olmamız gerek bu uykuda
.Yatakta çok kıpırdamıyoruz. Su falan içmıyoruz
4- hemen hızlıca dil altından vücut ısımızı ölçüyor
5-Neden dilaltı derseniz en güvenli yer burasıymış.
6- Bir Adet bitiminden diğer adet başlangıcına kadar ölçün. Bir tablo çıkarın
7- unutmayın herkesin tablosu farklıdır.

Şimdi benim tablomdan size olayı biraz anlatacağım değerlere takılmayın Mantığını anlayın .
—--adetten sonra—36.5. 36.4 36.5 böyle devam etti

—-yumurtama günü—36.0 Oldu yani 0.3 veya 0.5 derece düştü . Isı düşer düşmez düştüğü gün de dahil üç gün değerlendirin . Birliktelik olsun .

—— yumurtlama gününden bir gün sonra — tekrar yükseldi adet olana kadar yükselmeye devam etti . Bu ara 36.7 36.6 Çıktı .

—-adet günü—- maalesef adet olacağımız gün Vücut ısınız 0.3 veya 0.5 derece yine düşüyor . Çünkü progesteron düşüyor . Progesteron düşüklüğünde gebelik zaten olmaz .vücut döllenme olmadığını anlıyor ve vücut ısısını düşürüyor.o gün adet oluyorsunuz. Denedim gördüm. O gün adet olacağımı sabahtan biliyordum.

——Gebeyseniz— vücut ısınız adet olmayacağınız için düşmüyor ve yükselmeye devam ediyor hatta tablonuzda hiç görmediğimiz bir yüksekliğe varıyor .bunuda bu ay gördüm Allaha bin şükür

Ben bununla birlikte birkaç yöntem deneyerek gebe kaldım.hepsini tek tek ayrıntılı anlattım başlıklarla. Biraz sabır isteyen bir yöntem lütfen vazgeçmeden her gün ısınızı ölçün. Doktora sordum doğru bir yöntem dedi . Bu ısıyı ayarlayan Progesteron hormonuymuş. Umarım açıklayıcı olmuşumdur .

Son düzenleme:
X