Gebelik düşünüyorum ama safra kesemde de taş var. Sizce ameliyat mı olmalıyım?

ayseenuur0

Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2023
24
-3
27
Herkese merhabalar. Ben gebelik düşünüyorum uzun süredir. 6 aydır olmadı dr a gittim ve çikolata kistin var ama herhangi bi sıkıntın yok 2 ay içinde hamile kalabilirsin yumurtlama zamanını sıkı takip et eğer 2 aya oluşmazsa gel kistin tedavisine bakalım dedi. Bugün başka bi rahatsızlık için dr a gittiğimde saframda taş olduğunu öğrendim ve ağrı yapıyor. Ben şimdi gebeliğe mi odaklanmalıyım safrayı mı aldırmalıyım ? gebeliği bırakıp ameliyata yönelsem gebelik için geç kalmış olur muyum? yada safra kesesinde taş olup gebe kalan var mı acaba??

Bence ilk once saglik sorunlarina cozum aramalisin. Ben ilk aylarda taş düsürdüm cünkü. Sen saglikli olacaksin ki bebegin de saglikli olsun. Doktorun ne derse onu yap ameliyat derse ol bence ameliyatini. 9 ay uzun bir donem kafan rahat olur hem de sagligin :)

Herkese merhabalar. Ben gebelik düşünüyorum uzun süredir. 6 aydır olmadı dr a gittim ve çikolata kistin var ama herhangi bi sıkıntın yok 2 ay içinde hamile kalabilirsin yumurtlama zamanını sıkı takip et eğer 2 aya oluşmazsa gel kistin tedavisine bakalım dedi. Bugün başka bi rahatsızlık için dr a gittiğimde saframda taş olduğunu öğrendim ve ağrı yapıyor. Ben şimdi gebeliğe mi odaklanmalıyım safrayı mı aldırmalıyım ? gebeliği bırakıp ameliyata yönelsem gebelik için geç kalmış olur muyum? yada safra kesesinde taş olup gebe kalan var mı acaba??
Once tedavinizi olun sonra gebelik planlayın çünkü gebelik sirasinda olasi agrilarda agri kesici dahi kullanamayacaksiniz doktorunuzu dinleyin bence gecmis olsun

Önce tedavi ben şu an acılar içindeyim keşke saframı aldırıp öyle hamile kalsaydım ne yesem sancım tutuyor doktorlar ameliyat öneriyor yavrum için endişeleniyorum olsam mı olmasam mı ağrılarım cabası 😔😔

X