Gebelikte safra kesesinde taş

bussrraaa

Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2022
40
18
26
Herkese merhaba gebeliğimin 10. Haftasındayım ve dün kontrolüm vardı doktorum testlerde birşeylerden şüphelenip ultrasona girmemi istedi ultrasonda safra kesemde taş olduğunu söylediler normalde ultrasona girmeden önce en az 9 saat bir şey yememiş olmak gerekiyormuş ama ultrason doktoru sen gebesin bir şeyler ye gel 12 den sonra yeme saat 2 de burda ol dedi bende 11 de kahvaltı yaptım ve 2 de ultrasona girdim. Yanlış sonuç olabilir mi. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı hamile olduğum için bu durum beni çok korkuttu. İnternetten araştırdığım kadarıyla ameliyattan başka bir seçenek de yokmuş 6 mayıs için dahiliyeden randevu aldım ama sürekli en kötüyü düşünüyorum ister istemez etrafımda hiç böyle bir şey yaşayan yakınım da yok danışabileceğim başından veya yakının başından böyle bir durum geçen var mı

Ayrıca hiç bir belirtimde yok sağ tarafımda ağrı yok belimde ağrı yok omuzumda ağrı yok gözümde sararma yok sancı atakları da geçirmiyorum

Merhaba, bende hamilelikte safra taşından çok çektim. Artık su içsem ağrıyacak durumdaydı. Bu nedenle 14 haftalık hamileyken ameliyat oldum iyiki oldum hatta geç bile kalmışım 😅 size ağrı veya belirti yokmuş zaten bence kötü düşünmeyin.

Merhaba, bende hamilelikte safra taşından çok çektim. Artık su içsem ağrıyacak durumdaydı. Bu nedenle 14 haftalık hamileyken ameliyat oldum iyiki oldum hatta geç bile kalmışım 😅 size ağrı veya belirti yokmuş zaten bence kötü düşünmeyin.
Süreçde bir sıkıntı bir ağrı sızı yaşamadınız mı üslubunuz beni çok rahatlattı dün akşamdan beri ağlıyorum danışabileceğim görüşünü alabileceğim çevremde biriside yoktu. Bebeğe bir şey olmadı değil mi bu beni çok korkutuyor

Kızım şuan 3.5 yaşına geldi ameliyat kaynaklı bir sorun yaşamadık çok şükür. Benim safra kesesi iltihap kaynaklı çok büyüdüğü için açık ameliyat oldum o nedenle iyileşme süresi biraz uzadı tabiki. Ama kapalı yaptıklarında daha kısa sürede yoparlanıyormuş hastalar.

Kızım şuan 3.5 yaşına geldi ameliyat kaynaklı bir sorun yaşamadık çok şükür. Benim safra kesesi iltihap kaynaklı çok büyüdüğü için açık ameliyat oldum o nedenle iyileşme süresi biraz uzadı tabiki. Ama kapalı yaptıklarında daha kısa sürede yoparlanıyormuş hastalar.
Çok teşekkür ederim😌

X