Gebelik düşünüyorum folik asit başlamalı mıyım?

Sipser

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
1.407
1.090
Merhaba kızlar , gebelik düşünüyorum korunmasızdı bu ay ilişkilerimiz. Folik asit almam gerektiğini biliyorum randevu aldım doktora da danışacağım ancak size sormak istedim hemen başlamalı mıyım ? ( vitamin sonuçta yan etkisi olmaz farkındayım ama mesela demir hapından sonra koyu renk dışkı olması gibi etkileri var mı merak ettim) ..)Kullanıp yan etki vs yaşayan oldu mu deneyimi önerisi olan var mı .. teşekkürler .

Merhaba kızlar , gebelik düşünüyorum korunmasızdı bu ay ilişkilerimiz. Folik asit almam gerektiğini biliyorum randevu aldım doktora da danışacağım ancak size sormak istedim hemen başlamalı mıyım ? ( vitamin sonuçta yan etkisi olmaz farkındayım ama mesela demir hapından sonra koyu renk dışkı olması gibi etkileri var mı merak ettim) ..)Kullanıp yan etki vs yaşayan oldu mu deneyimi önerisi olan var mı .. teşekkürler .
tabiki başlamalısınız en az 3 ay önce planlı gebeliklerde folik asit başlanmalı

Eczaneye danışıp alın kullanmaya başlayın çok önemli nöral tüp defekti risklerine karşı yan etkisini yaşamadım hamilelikte omegayla birlikte karışık multivitamin kullanınca mide bulantısı yaptı onda da çözümü akşam midem yatışınca almakta buldum.

İki yıla yakın kullandım herhangi bir yan etki yaşamadım ama hangi markayı kullanacağınızı iyi araştırın

oncelikle ilk bebek mi olacak oyle ise doktora gidip doktor size belli tahliller yapacak ona gore eksikler varsa ilac verecek mesela kanda folat kac cilti ona gore bir folik asit verecek. arkadasim ikikci bebek icin gitti folat 3 cikti cok dusuk oldugu icin hamilelik onermedi once degerin yuksrlmesini bekleyecek

X