Gebelik istediğimden beri adet düzensizliği

simurg13

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2023
64
37
26
Geçen ay ve bu ay gebelik denedik geçen ay geç oldum bu ayda gecikti şu an adet olacakmışım gibi his var ara ara adet olmuşum gibi bel ve karın ağrısı oluyo hızlıca geçiyor göğüs hassasiyeti var normalde 28 günde bir olurdum bu ay 34. Gün hala tık yok açıkçası test içinde erken olduğunu düşünüyorum adet olacakmışım gibi belirtiler olduğu için neyse çok uzattım sorum şu ki gebelik planlaması yaparken adet düzensizliği olur mu

Pkos var günü gününe regl oluyorum ama hiç gebelik elde edemedim 🥺

Evet öyle oluyor genelde. Bende de pkos var, adetlerim düzenliydi. Ne zaman bebek istedim korunmayı bıraktım, ki hapla da değil, kondomla korunuyorduk, adetim düzensizleşmeye başladı. 1 sene denedim bebek olmadı. Ben şimdi doğum kontrol hapıyla tekrar korunmaya başladım. Ama amacım korunmak değil 3 5 ay hormonlarımı düzene sokup, sonrasında hapı bırakınca gebelik şansımı artırmak. Ama bunu tavsiye olarak düşünmeyin lütfen siz bi doktorunuza danışın.

Evet öyle oluyor genelde. Bende de pkos var, adetlerim düzenliydi. Ne zaman bebek istedim korunmayı bıraktım, ki hapla da değil, kondomla korunuyorduk, adetim düzensizleşmeye başladı. 1 sene denedim bebek olmadı. Ben şimdi doğum kontrol hapıyla tekrar korunmaya başladım. Ama amacım korunmak değil 3 5 ay hormonlarımı düzene sokup, sonrasında hapı bırakınca gebelik şansımı artırmak. Ama bunu tavsiye olarak düşünmeyin lütfen siz bi doktorunuza danışın.
Bir sene içinde kalabilirsin çok ileri ve ciddi bir şekilde değil bir sene için doğal yolla kalmazsan bakarız dedi ben 8 aylık evliyim hiç olmucak korkularına girdim aşırı stres yapıyorum 🥺

Geçen ay ve bu ay gebelik denedik geçen ay geç oldum bu ayda gecikti şu an adet olacakmışım gibi his var ara ara adet olmuşum gibi bel ve karın ağrısı oluyo hızlıca geçiyor göğüs hassasiyeti var normalde 28 günde bir olurdum bu ay 34. Gün hala tık yok açıkçası test içinde erken olduğunu düşünüyorum adet olacakmışım gibi belirtiler olduğu için neyse çok uzattım sorum şu ki gebelik planlaması yaparken adet düzensizliği olur mu
herhangi bir rahatsızlığın yoksa stres yüzünden de gecikiyor olabilirsin. ben pcosluyum ama benim reglim evlendikten sonra (hiç korunmadık) düzene girdi. 2-3 gün erken veya geç olmam dışında reglim düzenli şu an. dediğim gibi belki bir sağlık sorunun vardır. beslenmede, kiloda veya günlük aktivitelerdeki değişiklikler bile regl düzenini bozabiliyor. veya önceden korunduğun yönteme bağlı olarak olabilir.

Bir sene içinde kalabilirsin çok ileri ve ciddi bir şekilde değil bir sene için doğal yolla kalmazsan bakarız dedi ben 8 aylık evliyim hiç olmucak korkularına girdim aşırı stres yapıyorum 🥺

Bana da bi doktor pkos dedi, başka bi doktor pkos değilsin dedi, başka bi doktor da sınırdasın pkos olabilir dedi. Benim de kafam çok karıştı doğum kontrol hapı mantıklı geldi. Ama sizin 8 aylık evlilik çok erken bırakın biraz evliliğiniz rayına otursun. Ben 6 yıllık evliyim 5 sene boyunca çocuk düşünmedim, geçen sene düşünmeye başladım. Sizi biraz rahatlatayım:)

Bana da bi doktor pkos dedi, başka bi doktor pkos değilsin dedi, başka bi doktor da sınırdasın pkos olabilir dedi. Benim de kafam çok karıştı doğum kontrol hapı mantıklı geldi. Ama sizin 8 aylık evlilik çok erken bırakın biraz evliliğiniz rayına otursun. Ben 6 yıllık evliyim 5 sene boyunca çocuk düşünmedim, geçen sene düşünmeye başladım. Sizi biraz rahatlatayım:)
Çok teşekkür ederim bende düşünmüyorum bu pcos lafını nezaman duydum nezaman bende çıktı ben strese girdim olmucak çok ugrascam diye pskolojim bozuldu

Çok teşekkür ederim bende düşünmüyorum bu pcos lafını nezaman duydum nezaman bende çıktı ben strese girdim olmucak çok ugrascam diye pskolojim bozuldu

Pkos olsanız da bu strese girmenizi gerektirecek bir şey değil inanın ileri derece pkosla dahi hamile kalan çok kişi var. Pkosun En büyük avantajı bisürü yumurtanın olması. Olgunlaştırmak için gerekirse çatlatma iğnesi de kullanılabiliyor. Olmazsa sonraki aşamalarda başka yöntemler de var. Bu bi hastalık veya eksiklik değil bi sendrom sadece.

öyle düşünme. stres çok etkiliyor. ben 10 aydır deniyorum ama olmuyor maalesef. ama her ay yeni bir şans gibi düşün. sağlıklı beslen. düzensiz olan hormonlarına odaklan ve onları iyileştirmek için ne yemelisin, günlük altivitelerin nasıl olmalı ona odaklan. ovulasyon testleri kullanabilirsin. benim reglim düzensiz olmamasına rağmen yumurtlama günüm takvimdekiyle aynı olmuyor maalesef o yüzden sürekli ovulasyon testi kullanıyorum. hangi gün hamile kalmam için daha uygun anlayabiliyorum. pcos gebe kalmaya engel değil sadece yumurtlama gününü tam olarak bilemediğimiz için şansı kaçırıyoruz. gebe kalmak için en yüksek şans yumurtlamadan bir gün öncesi bu arada hamile kadınların %48i yumurtlamadan bir gün önce ilişkiye girenler. bir kaç ay ovulasyon testi yaparsan zaten artık vucüdünü tanımaya sana verdiği sinyalleri anlamaya başlıyorsun. vajinal akıntına dikkat ver. yumurta akı gibi yapışkan ve jöle gibi akıntı bir kaç gün içinde yumurtlayacaksın demek. ve zaten yumurtlama döneminde cinsel olarak daha istekli oluyorsun. olmayacak diye düsünme sakın. bir gün bebeğin olacağına inan çünkü olacak. sadece biraz daha uzun sürecek ama güzel olacak inan buna. ki eğer doğal yollarla kalamazsan doktor desteğiyle hamile kalabilirsin. ben de senin gibiyim 10 aydır her reglimin ilk günü ağlayıp zırlıyorum ama ertesi gün ‘tamam yeniden başlıyoruz yeni bir ay ve yeni bir şans’ diyerek yine umutlanıp hevesleniyorum. güçlü ol 🥰

öyle düşünme. stres çok etkiliyor. ben 10 aydır deniyorum ama olmuyor maalesef. ama her ay yeni bir şans gibi düşün. sağlıklı beslen. düzensiz olan hormonlarına odaklan ve onları iyileştirmek için ne yemelisin, günlük altivitelerin nasıl olmalı ona odaklan. ovulasyon testleri kullanabilirsin. benim reglim düzensiz olmamasına rağmen yumurtlama günüm takvimdekiyle aynı olmuyor maalesef o yüzden sürekli ovulasyon testi kullanıyorum. hangi gün hamile kalmam için daha uygun anlayabiliyorum. pcos gebe kalmaya engel değil sadece yumurtlama gününü tam olarak bilemediğimiz için şansı kaçırıyoruz. gebe kalmak için en yüksek şans yumurtlamadan bir gün öncesi bu arada hamile kadınların %48i yumurtlamadan bir gün önce ilişkiye girenler. bir kaç ay ovulasyon testi yaparsan zaten artık vucüdünü tanımaya sana verdiği sinyalleri anlamaya başlıyorsun. vajinal akıntına dikkat ver. yumurta akı gibi yapışkan ve jöle gibi akıntı bir kaç gün içinde yumurtlayacaksın demek. ve zaten yumurtlama döneminde cinsel olarak daha istekli oluyorsun. olmayacak diye düsünme sakın. bir gün bebeğin olacağına inan çünkü olacak. sadece biraz daha uzun sürecek ama güzel olacak inan buna. ki eğer doğal yollarla kalamazsan doktor desteğiyle hamile kalabilirsin. ben de senin gibiyim 10 aydır her reglimin ilk günü ağlayıp zırlıyorum ama ertesi gün ‘tamam yeniden başlıyoruz yeni bir ay ve yeni bir şans’ diyerek yine umutlanıp hevesleniyorum. güçlü ol 🥰
Dediğin gibi inan regl oluyum oturuyup ağlıyorum regl bitince tekrar başlıyor umudum hemen eve bu akintilardan anlıyorum canım bende genelde yumurtlama öncesi değerlendiriyorum çok güzel yazmışsın Rabbim gönlünden ne geçiyorsa versin sanada tüm isteyenlerde ezan okunurken ikimiz içinde hayırlısı ile tez zaman Rabbim kucağımızi boş bırakmasın çok çok teşekkür ederim ❤️

Hiç bir problemim yok kızlar her şey yolunda hala olmadım çarşamba gününe randevu aldım hamileysemde orda öğrenincm değilsemde sorunun ne olduğunu görmüş olurum belirtilerim de aşırı göğüs hassasiyeti devm yürürken bile ağrıyo bugün mide bulantısı da var ağrılarım da devm bakalım neler olacak

Merhaba kızlar adetim 7 gün geçtikti kan verdim 20.8 çıktı bu günde adet sancısı yaşadım kanamam başladı koyu kahverengi ve önce göguslerimin ikisi ağrıyordu şimdi sadece soldaki ağrıyor ve kahverengi olmuş göğüs ucu doktora gitme fırsatı bulamadım pazartesi gidicem belki de düşük yapıyorum ara ara sancı geliyor gidiyor ve inanılmaz şekilde belim ağrıyor

Hayırlı olsun bizede dua edermsiin 10 yaşında kızım ve 3 defada kürtaj oldum bir bebeğim daha olmasını diliyorum 🥰

Bende ayni durumdayim. Pcosum yok gebelik oncesi kontrollerim yapildiginda doktor herhangi bir sey soylemedi her sey normal demişti. Ama 2 aydir gecikme yasiyorum bugun 36.gunum regl olmus gibi sanki korkunc bi agei yumurtalıklarımda. Dongum degistigi icin haliyle yurmutlama gunumde degismis olmasi canimi cok sıkıyor kendimi cok umutsuz hissetmeye basladim daha 1.aydan. Degerlerim cok normaldi. Niye böyle oldu stresten saha da geriliyorum

Bende oldu bu duzensızlık ve inanki en büyük sebeb stress kendınızi fazla dınleyip içinizi darlamayın

Bn düşük yaptım ilk defa kürtaj olmadan düşük yaptim doktorum korkma bazen kadınlar hamile kaldıklarının farkına varmadan düşük yapıyorlar adet oluyor sanıyorlar mış

İnsan biberden sonra yorgun düşüyor şubat ayı çok umutluydum adet gelmeden covit geldi okadar ilaç aldım bebek oluşamazdı mart ayındada eşim benden çok umutluydu şimdi regl deyim ve bu regl dönemın aşırı streslıyım aşırı gözüyaşlıyım hormonlarım beni mahvetti Beynen fikren pes ettim vazgeçtim diyebilirim gerçekten uzun bir süre gebelik için uğraşmak onu bunu içmek istemiyorum artık yoruldum o kür bu kür herseye özel vakit ayırıyorum 1,5 yılıda geçti bana fikirlerde vermeyin yapmadığım birsey kalmadı çünkü sadece dua edin umutsuz halimden kurtarsın beni Allah depresyondan kurtarsın

X