Gebelik Kesesi Boyutu

rvts

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2021
19
9
CBCF6B45-24A9-4649-B852-4B34BC752A65.jpeg
Arkadaşlar perşembe günü ilk doktora gittim. Perşembe SAT’a göre tam 4 haftalıktım. Doktor 5 haftalık dedi. Kanama alanı falan yok normal gözüküyor her şey dedi. Sadece kese gözüktü. Fakat ultrasonda nasıl 1 hafta ileride çıkıyor anlam veremedim. Ve kese boyutu bana küçül geldi fakat ben erken öğrendim regl zamanımdan 4 gün önce öğrenmiştim. Daha yeni oluştuğunu düşünüyorum. Doktor 1 hafta önde tarih verince kafam çok karıştı. Bu haftalarda keseniz kaç mm’di? Ultrasonda 1 hafta önde çıkan oldu mu?

Eki Görüntüle 2955952 Arkadaşlar perşembe günü ilk doktora gittim. Perşembe SAT’a göre tam 4 haftalıktım. Doktor 5 haftalık dedi. Kanama alanı falan yok normal gözüküyor her şey dedi. Sadece kese gözüktü. Fakat ultrasonda nasıl 1 hafta ileride çıkıyor anlam veremedim. Ve kese boyutu bana küçül geldi fakat ben erken öğrendim regl zamanımdan 4 gün önce öğrenmiştim. Daha yeni oluştuğunu düşünüyorum. Doktor 1 hafta önde tarih verince kafam çok karıştı. Bu haftalarda keseniz kaç mm’di? Ultrasonda 1 hafta önde çıkan oldu mu?
Erken döllenme olmuş olabilir 1hafta erken veya geçte olabiliyor bazen şuan çok küçük olduğu için sadece kese gözükmesi normal kalp atışı bazen 7.haftada duyulur kafanız karışmasın doktorunuza güvenin burda biri olumsuz yorum yapar kafanız karışır kanama yokmuş herşey normal demisse sıkıntı yok demek ki kendinize stres yapmayin

Kesenin boyu gayet iyi 5 haftalık gebelikle de uyumlu
Erken yumurtlama olduysa adet tarihini erkene çekmiş olması normal.
Doğuma kadar bebeğin sattan 2 haftaya kadar ileri veya geri olması normal kabul ediliyor

Erken döllenme olmuş olabilir 1hafta erken veya geçte olabiliyor bazen şuan çok küçük olduğu için sadece kese gözükmesi normal kalp atışı bazen 7.haftada duyulur kafanız karışmasın doktorunuza güvenin burda biri olumsuz yorum yapar kafanız karışır kanama yokmuş herşey normal demisse sıkıntı yok demek ki kendinize stres yapmayin
Aslında lekelenme tarzı kanamam oldu çok açık pembe. O yüzden hemen doktora gitmek istedim bayağı erken gitmiş oldum. Fakat hiçbir sorun göremedi. Kanama alanı da yokmuş içeride, yerleşme kanamasıdır dedi. Zaten gelmedi çok şükür 1 gündür hiç sanırım kesildi. Daha öncesinde mol gebelik geçirip kürtaj oldum ondan tedirgin ve kuşkucu yaklaşıyorum 😞

Aslında lekelenme tarzı kanamam oldu çok açık pembe. O yüzden hemen doktora gitmek istedim bayağı erken gitmiş oldum. Fakat hiçbir sorun göremedi. Kanama alanı da yokmuş içeride, yerleşme kanamasıdır dedi. Zaten gelmedi çok şükür 1 gündür hiç sanırım kesildi. Daha öncesinde mol gebelik geçirip kürtaj oldum ondan tedirgin ve kuşkucu yaklaşıyorum 😞
Her gebelik aynı olacak diye birşey yok sıkıntı yapmayın gebeliğinizi zehir etmeyin kendinize . Ablam 15. Haftasına kadar lekelenme yasadi doktor kontrolünde oldu ilaç kullandi sizin de tek sefer olmuş eğer içerde kanama gözükmemisse ki gozukmemis sağlıklı ilerliyor demek bu. Keyfini cikart

Doğuma kadar bebeğin sattan 2 haftaya kadar ileri veya geri olması normal kabul ediliyor
Teşekkür ederim 😌

Her gebelik aynı olacak diye birşey yok sıkıntı yapmayın gebeliğinizi zehir etmeyin kendinize . Ablam 15. Haftasına kadar lekelenme yasadi doktor kontrolünde oldu ilaç kullandi sizin de tek sefer olmuş eğer içerde kanama gözükmemisse ki gozukmemis sağlıklı ilerliyor demek bu. Keyfini cikart
Çok zordu Allahım kimseye yaşatmasın. Çok teşekkür ederim ne kadar süreci bilsede insan destekleyen yorumlar fikirleşme ihtiyacı hissediyor 😌🌸

Çok zordu Allahım kimseye yaşatmasın. Çok teşekkür ederim ne kadar süreci bilsede insan destekleyen yorumlar fikirleşme ihtiyacı hissediyor 😌🌸
Amin inşallah ❣️🙏 şimdi iyi düşün iyi olsun ❣️ bebeğine de yansir ona göre 🤗

Benimkine de bakr mısınız doktor kese cok kücük saglıksız dedi

Eklentiler

• C31C35B5-1689-4FA4-9709-537131AA3B72.jpeg
    C31C35B5-1689-4FA4-9709-537131AA3B72.jpeg
    87,1 KB · Görüntüleme: 695
Benimkine de bakr mısınız doktor kese cok kücük saglıksız dedi
Merhaba Adetim 2gun geçti kanda değerim beta 609 çıktı
3gun sonra tekrar yaptım beta 3179 çıktı
2gun sonra gene beta kan testi 3594 çıktı doktor değerlerim yüksek dedi kese çok küçük bu değere göre uyumlu değil sağlıklı gebelik değil dedi kürtaj deri ben de istemedim kürtaj 1hafta bekleyelim dedi bana ilaç verdi
Ecopirin
Hibor göbekten günde bı kere iğne
Progestan kapsül vajinadan sabah akşam al dedi
Progestan iğne günde 1kere bana yardım edin fikir verin yol gösterin Allah'ım ins hayırlı sağlıklı nasip eder

2gun sonra gene beta kan testi 3594 çıktı doktor değerlerim yüksek dedi kese çok küçük bu değere göre uyumlu değil sağlıklı gebelik değil dedi kürtaj deri ben de istemedim kürtaj 1hafta bekleyelim dedi bana ilaç verdi
Ecopirin
Progestan iğne günde 1kere bana yardım edin fikir verin yol gösterin Allah'ım ins hayırlı sağlıklı nasip eder

Eklentiler

• IMG_20220206_222036.jpg
    IMG_20220206_222036.jpg
    96,3 KB · Görüntüleme: 303
  • IMG_20220206_222028.jpg
    IMG_20220206_222028.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 216
Eki Görüntüle 2955952 Arkadaşlar perşembe günü ilk doktora gittim. Perşembe SAT’a göre tam 4 haftalıktım. Doktor 5 haftalık dedi. Kanama alanı falan yok normal gözüküyor her şey dedi. Sadece kese gözüktü. Fakat ultrasonda nasıl 1 hafta ileride çıkıyor anlam veremedim. Ve kese boyutu bana küçül geldi fakat ben erken öğrendim regl zamanımdan 4 gün önce öğrenmiştim. Daha yeni oluştuğunu düşünüyorum. Doktor 1 hafta önde tarih verince kafam çok karıştı. Bu haftalarda keseniz kaç mm’di? Ultrasonda 1 hafta önde çıkan oldu
Ecopirin

Eklentiler

• IMG_20220206_222028.jpg
    IMG_20220206_222028.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 285
Ecopirin

X