Gebelik şekeri çıkıp da insülin kullanan hamilelere tecrübelerim

Ebruli3591

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2017
78
29
34
Merhaba hamiş anne adayları gebelik şekeri son zamanlarda gebelikte çok sık karşılaşılan bı durum . Evet benimde başıma geldi 25 haftalıkken gebelik şekerim şeker yüklemesi sonucu 245 çıktı doktorum dahiliyeye yönlendirdi tabi ben ağla ağla kendimi kahrettim sonra dahiliye doktoruma tanıştım egepol hastanesi Kayhan bey ben ağlarken bana gebelik şekerinin ne olduğunu anlattı evet o an aglamalarim durdu gebelik şekeri demek pankreasın sadece annenin vücuduna kadar insulin üretmesi bebeğe yeticek kadar İnsülin salgılanmamasi demekmiş yani benim pankreasim biraz bencil çıktı bu konuda doktorum insülin yazdı bebeğe gereken insulini böylelikle dışardan vericez yediklerine içtiklerine de dikkat et atlaticaz bebeğinde sende iyi olucaksinn dedi evet 3 ay yediklerime içtiklerine dikkat ettim günde 3 kez insülin vurdum gün içerisinde sabah açlık tokluk öğlen tokluk akşam tokluk ölçümlerimi yaptım çok şükür bebeğimi sagsaglim kucağıma aldım ve doğumdan birkaç saat sonra gebelik şekeri de gitti üzermden.bu yazıyı gebelik şekeri çıkıp üzülen hassas anne adayları için yazdım üzülmeyin sorun odaklı değil çözüm odaklı olun hamileliginizin tadını çıkarmaya bakın dilerim tüm anne adayları sağ saglim bebislerine kavuşur

Tecrübeni paylaştığın için sağol. Bende dün yaptırdım 50 mg şeker yüklemesi 1 saat sonra 175 çıktı. Doktorum endokrinolojiye yönlendirdi. Henüz gitmedim ama çok korkuyorum insülin vermesinden. Sana hemen insülin mi başlattılar, yoksa diyetle düzelmeyince mi başlamak zorunda kaldın? Bende çok üzüldüm bebeğe zarar veriyorum diye.

Mutlaka insülin kullanın derim ben diyetle düşü me ye çalıştım. Zira bazen 89 aç bazen 150 çıkıyor du tok. Bir düzensizlik vardı ama ısrarla insülin kullanmadım. Ve 36. Hafta da doktor bebeğim in gelişimi durduğunu ve 29 hafta ile uyumlu olduğunu kilo 1800 olduğunu ciğerleri nin gelişmediği nı söyledi. Ciğer geliştirici inme yaptı. Ve şimdi bir hafta sonra beni erken doğuma alacak. Sebebi ne mi? Tek sebep kanda ki şekerin düzensiz olması. Sevgili hamleler eğer doktor u nuz kullan diyorsa mutlaka kullan. Korkmayın. Bebeğinizin sağlığı için. Yoksa benim gibi sonra kendinizi kahrede siniz. Tavsiye. Okuyan çok dua etsin lütfen

Mutlaka insülin kullanın derim ben diyetle düşü me ye çalıştım. Zira bazen 89 aç bazen 150 çıkıyor du tok. Bir düzensizlik vardı ama ısrarla insülin kullanmadım. Ve 36. Hafta da doktor bebeğim in gelişimi durduğunu ve 29 hafta ile uyumlu olduğunu kilo 1800 olduğunu ciğerleri nin gelişmediği nı söyledi. Ciğer geliştirici inme yaptı. Ve şimdi bir hafta sonra beni erken doğuma alacak. Sebebi ne mi? Tek sebep kanda ki şekerin düzensiz olması. Sevgili hamleler eğer doktor u nuz kullan diyorsa mutlaka kullan. Korkmayın. Bebeğinizin sağlığı için. Yoksa benim gibi sonra kendinizi kahrede siniz. Tavsiye. Okuyan çok dua etsin lütfen
Canim merhaba,açlık kan sekeri 89 tokluk kan sekerinin 150 lere ciktigini söylemişsin ama bu cok fazla bi rakam degil bence.cok yuksek degil yani.şeker olsa cocuk kilolu olur gelisimi önde olurdu.doktorun bütün bi sorunlarin gelisim geriliginin sekerden kaynaklandigini mi soylemisti?

Canim merhaba,açlık kan sekeri 89 tokluk kan sekerinin 150 lere ciktigini söylemişsin ama bu cok fazla bi rakam degil bence.cok yuksek degil yani.şeker olsa cocuk kilolu olur gelisimi önde olurdu.doktorun bütün bi sorunlarin gelisim geriliginin sekerden kaynaklandigini mi soylemisti?
Büyük olasılık şeker dedi. Bazen açlık 100 de oluyor du bazen. Yani yüksek bazen düşük. Düzensiz. Çünkü kendi min kan değerleri , beslenme programı, vitamin değerleri hepsi normal. Sadece bebeğim gelişmiyor. O yüzden tek ihtimal şeker dedi. Hayırlısı canım ne olur çok dua et. Makbul dua haberi olmadan yapılan dua mis ya öyle. Kaç gündür korku yorum. Cuma ya doktor hazırlıklı gel diyor. Daha 36 olmadı. Hayırlısı

Büyük olasılık şeker dedi. Bazen açlık 100 de oluyor du bazen. Yani yüksek bazen düşük. Düzensiz. Çünkü kendi min kan değerleri , beslenme programı, vitamin değerleri hepsi normal. Sadece bebeğim gelişmiyor. O yüzden tek ihtimal şeker dedi. Hayırlısı canım ne olur çok dua et. Makbul dua haberi olmadan yapılan dua mis ya öyle. Kaç gündür korku yorum. Cuma ya doktor hazırlıklı gel diyor. Daha 36 olmadı. Hayırlısı
Insallah sag salim bebegini kucağına alabilirsin canim.bu arada hipertansiyon da olabilir sende.gelisim geriligi buna bagli da olabilir.surekli tansiyonunu ölçtür.bu cok onemli

X