Gebelik testi pozitif olup regl olan var mi?

Tugba9494

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2022
7
2
30
Merhaba, dün 3 tane gebelik testi aldim.
Ve dün hepsini yaptım
3 üde cift çizgi ikinci cizgileri silik gibi.
Reglma bir hafta vardi.
Ama aksam reglm sa başladı.
Sabah kan testine gittim.
Hepsi cikti sadece beta cikmadi pazartesiye kaldi.
Simdi benim sorum şu ki
1-Siz tecrübeli bayanlar hamile olabilir miyim?
2- Hamile isem neden regl oldum?
Pembe yada kahverengi degil.
Hamileligin ilk haftalarinda regl yakinsa regl.olurmuyuz?
(Bu arada esim uzman cavus, eger gebelik varsa 2/3 haftaliktir)
Pazartesiye cok var o yuzden buna benzer durum yasayanlardan yorumlari bekliyorum.
Simdiden teşekkür ederim

Eklentiler

• IMG-20220113-WA0019.jpeg
    IMG-20220113-WA0019.jpeg
    52,7 KB · Görüntüleme: 213
  • IMG-20220113-WA0019.jpeg
    IMG-20220113-WA0019.jpeg
    52,7 KB · Görüntüleme: 201
Bende ilk çocuğuma hamileyken adet de olmuştum ilk bir kaç ay , bildiğim böyle olanlarda olmuştu etrafımda , :) hamilesin dir büyük ihtimalle

HYr en altta ki ilk yaptgm ortadaki ikinci ve usteki 3 yaotgm giderek daha belirgin oldu yani

Giderek belirgin olduysa hcg artıyor demektir.
Kanamalı bir gebelik olabilir. Keşke muayene olsaydınız belki progestan verirdi.

Regl kanamasi gibi yoğun.
Int de yazana gore yerleşmekanamasi daha hafif ve pembe veya kahverengi oluyormuş.bnm oyle degil
Kanamadan sonra test yaptın mi peki? Ya düşük riski yada kimyasal gebelik gibi duruyor

Kanamadan sonra test yaptın mi peki? Ya düşük riski yada kimyasal gebelik gibi duruyor
Nereden anladınız Allah aşkına hamileliği boyunca kanaması olanlar gördüm ben de ilk 3 ay kanamam olmuştu. Bazı gebelerde yaşıyoruz bunu demişti doktor nedenlerine bağlı tedavi yöntemi değişir. Direkt düşük ya da kimyasal gebelik denir mi yahu? Konu sahibi bence bugün acilden bir muayene olun derim önemli de olabilir ...

Nereden anladınız Allah aşkına hamileliği boyunca kanaması olanlar gördüm ben de ilk 3 ay kanamam olmuştu. Bazı gebelerde yaşıyoruz bunu demişti doktor nedenlerine bağlı tedavi yöntemi değişir. Direkt düşük ya da kimyasal gebelik denir mi yahu? Konu sahibi bence bugün acilden bir muayene olun derim önemli de olabilir ...
Düzgün okur musunuz yazdığımı? Düşük yazmadım düşük tehlikesi yazdım, ayrıca eğer kan değerinde düşme varsa bu kimyasal gebelik tir

Düzgün okur musunuz yazdığımı? Düşük yazmadım düşük tehlikesi yazdım, ayrıca eğer kan değerinde düşme varsa bu kimyasal gebelik tir
ha düşük ha tehlikesi ikiside tehlike değil mi sonuçta :) işte bende onu diyorum doktora gitmeli diye dimi ama kan değerinde düşme olup olmadığınız siz nereden bilebilirsiniz ki bu kadar hassas durumlarda bu şekilde yorum yapmamalısınız diye düşünüyorum. Sonuçta kadın testlerine bakarak açıklama da yapmış en son yaptığım en belirgin testim diye :)

ha düşük ha tehlikesi ikiside tehlike değil mi sonuçta :) işte bende onu diyorum doktora gitmeli diye dimi ama kan değerinde düşme olup olmadığınız siz nereden bilebilirsiniz ki bu kadar hassas durumlarda bu şekilde yorum yapmamalısınız diye düşünüyorum. Sonuçta kadın testlerine bakarak açıklama da yapmış en son yaptığım en belirgin testim diye :)
Hamilelikteki her kanama düşük tehlikesidir ilk haftalarda sebebi bilinmese bile.. He az olur yerlesme kanamasi denebilir ama arkadaş adet gibi diyor elbette düşük tehlikesidir bu, belki beta belli oranda arttı sonra azaldı? Bende gayet hassas yorum yaptım zaten, kanamasi var ve şuan doktora gitmesi gerekiyor, tehlike olduğunu söyledim

Gebelik testleri gayet net pozitif agrin falan varmi peki Allah korusun acaba dusuk yapiyir olabilirmisin

Sonuç ne çıktı canım ? Bende şuan aynı durumdayım iki test yaptım ikiside pozitif ama ertesi gün regl oldum henüz kan vermedim

Merhabalar. Regl günümden 10 gün öncesinde kasık agrilarim karin ağrılarım basladı son 5 gun kala da bariz bir şekilde bel ağrısı kalça ağrısı ve sırt ağrısı ara ara mide bulantisi yaşadım pazarı pazartesiye gece sol kasigimda cok batma oldu uyutmadı beni gogsulerim dolgun ama ara ara agriyor ve damarlarım belirginlesti günlerdir aynı adet sancısıyla kalkıyorum kesin bu sefer oldum diye ama bisey yok reglim henuz 1 gün gecikti ama belirtilerden dolayi bu sabah test yaptım sizce ikinci cizgi silikte olsa varmı yoksa ben hayal mi görüyorum 😔

Eklentiler

• 20220209_151213.jpg
    20220209_151213.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 177
X