GEBELİK TESTİM SİLİK ÇİZGİ, BETAM 0,676 ÇIKTI ERTESİ GÜN ADET OLDUM.

Turuncsari

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2022
6
0
28
Merhabalar ,
1 düşük 1 kimyasal gebelik yaşadım. Belli testler yapıldı ve kan pıhtılaşma problemim olduğundan iğneler kullanacağımdan gebeliğimi erken öğrenmem gerekmekteydi. Bu yüzden reglime 4 gün kala test yapmaya başladım. Hep hayalet çizgi dediğimiz silik çizgi çıktı. 4 gün kala akşamı acile gidip beta verdim 0.100 çıktı. ben test yapmaya devam ettim. Sürekli hayalet çizgi görüyordum. 1 gün gecikmem oldu o güne kadar 7 test yaptım 7si de silik çıktı. Akşamına kahverengi bi sümük şeklinde akıntım oldu, devamında da çok şiddetli kasık ağrılarım oldu. Tekrar acile gittim. Betam 0.679 çıktı. Pratisyen doktor hamilelik gördüğünü ama değerin çok düşük olduğunu beklemem gerektiğini söyledi. Eve geldiğimde adet oldum. Ama kanamam çok fazla yok. Normalde 7 gün süren adetim 3. günündeyim şuan bitti gibi bir şey. Ama kasık ağrılarım hala devam ediyor. Kadın doğumcuma sonnuçları attığımda gebe olmadığımı betamın adet olacağım için yükseldiğini söyledi. Daha önceleri de adet günü test verdiğimde 0.100 çıkan değer şimdi niye yükseldi ? Üstüne görme gibi bi durum olabilir mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz ? Aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum..

Silik cikan erken testler dogru olsaydi, kanda en azindan 5, 6, 7 gibi minik bir yukselme olurdu. 0, 100 demek, 0,1 demek. Silik çıkacak bir deger degil. Bence o markayı bir daha kullanmayın.
En bilindik 2 markayı kullandım halbuki, biri predictor biri de comfort. Peki daha sonrasında 0,679 a yükselmesi ne demek oluyor onu çözemedim işte 🤷🏻‍♀️

En bilindik 2 markayı kullandım halbuki, biri predictor biri de comfort. Peki daha sonrasında 0,679 a yükselmesi ne demek oluyor onu çözemedim işte 🤷🏻‍♀️
5e kadar yükselmesinin bi manası yokki. Ben hamile değilken 2-3 arası seyrediyordu. Doktorun gebelik görüyorum demesine anlam veremedim.

• Beğen
Reactions: The
Bu hormonun değeri kadınlarda beili bir miktar olabilir zaten. Hamilelikle beraber yükseliyor. Benim bir keresinde 5.8’di ama hamile değildim. 🤷🏻‍♀️

Hicbir sey demek olmuyor.🤷🏻‍♀️ 5ten büyükse predictor cizgi veriyor diye biliyorum. 0,1 ve 0,6'da çizgi vermez. Kuruma cizgisi olabilir, test bozuk olabilir.

0,679 büyük bir deger degil.

Lira uzerinden anlatayim. Gebelik söz konusu olabilmesi icin 5 Lira olmasi gerek en az. Sizinki ilk 10 kuruş çıkmış, sonra 67 kuruş.

Bu hormon vücutta bulunan bir hormon zaten. Mesela crp diye bir sey var vücutta. Herkeste var. Yuksek cikmasi demek enfeksiyon var demek. Bu sekilde dusunebilirsiniz.

X