gebelik ve seyahat

MeryemNeva

Canımm Oğlumm
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2007
979
1
kızlar merhaba.ben 3 hftalık hamileyim inş.Allah sağlıkla dünyaya getirmeyi nasib etsin.bir iki gün sonra seyahate çıkacaktık.gebeliğimide yeni öğrendim sayılır.şimdilik bir sorun yok. 7-8 saat uzaklıkla bir yolculuk kendi aracımızla çıkacağız.bir problem olur mu acaba?doktoruma sordum yoculuğn bir sakıncası yok ama yinede bilemem dedi.
bu dönemlerinde yolculuğa çıkanınız oldumu acaba??bir sorun olur mu?

valla canım doktorun sorun yok dedıyse sana dıkkaatlı gıdıp gelmek dusuyo bence.. :kedi:
Allaha emanet gıder gelırsın bende 4 aylıkken cıkmıstım 7-8 saatlık yola bıraz wc sorunu olabılıyo bulantı olabılıyo o dönemde ama sneın ıcın erken bı donem dikkatli olman yeterli bence :kedi:
Allah saglıkla kucagına almayı nasip etsin canımyerimseniben

üç haftalıkmıydın yenimiydi yani.bir kaç doktora dha sordu eşim bebeği en azından keseyi ultrasonda görmeden riskli olabilir diyorlar.kararsız kaldım.kafam karıştı yani.korkuyorum bişi olurdiye

Benim bebegim 2 aylik iken dr'a yollculuga gidebilirmiyim diye sormustuk, oda 3 ayi doldurduksan rahatlikla gidebilisin demisti. araba ile gidecekdik onuda sorduk araba ile mi ucakla mi?? diye doktorumda yolumuz 2 bucuk gun oldugu için ucak daha iyi senin için demisti. 3 aylik ilen ucakla geldik turkiyeye 4 aylik ikende donduk evimize.
Allah'a sukur hiç bir sorun olmadi. ister araba ister ucak olsun 3 ayi bitirmeden riskli.
Allah kolaylik ,versin ins.

Son düzenleme:
benim doktorum gidebilirsin bişey olmaz dedi 3 aylıktım 3 saat yol 1.5 saat uçak,4saat daha yoldan sonra 2 ay kanamam oldu düşük riski bebeği yaşıo ama çok yıprandım keşke gelmez olaydım....kendi arabanla sorun olmaz belki dikketli gidersen allah a emanet........................

Benim bebegim 2 aylik iken dr'a yollculuga gidebilirmiyim diye sormustuk, oda 3 ayi doldurduksan rahatlikla gidebilisin demisti. araba ile gidecekdik onuda sorduk araba ile mi ucakla mi?? diye doktorumda yolumuz 2 bucuk gun oldugu için ucak daha iyi senin için demisti. 3 aylik ilen ucakla geldik turkiyeye 4 aylik ikende donduk evimize.
Allah'a sukur hiç bir sorun olmadi. ister araba ister ucak olsun 3 ayi bitirmeden riskli.
Allah kolaylik ,versin ins.

teşekkürler canım saol

ben 3 ayligim ama gitmedim biletim yandi ucak tehlikeli dedi doktor..ilerde sorun olur ve belki ucaktan olur bilemeyiz risk alma dedi ve gitmedim..ama arabayla yolculuk daha masum bence ama 8 saat diyosun ya nasi dayancan

ben çıktım canım 3 haftalıkken 6 saat gittim arabamızın arka tarafında ayaklarımı uzattım kimi zaman yattım kimi zaman oturdum ilk 3 ay öneli dikkat etmek gerek

benim doktorum çok rahat,tüp bebek benim,çok tedirgindim,doktor hiç bişi olmaz dedi.olacaksa da zaten senin yüzünden olmaz düşük dedi.4 haftalıkken tatile gittim uçakla,orda bikaç şehir arası gezdim arabayla.tabi kasılmalarım oldu,tırstım.benle aynı hastaneye giden bi arkadaşa başka doktor izin vermedi tatile,normal yollarla hamile kalmasına ve de bi sorun olmamasına ragmen.

sorun olmaz sanırım.ben de ilk öğerendiğimde çıkmıştım ama her 1 saatte mola verip dolaştım doktorumun tavsiyesiydi..sen de öyle yap.

Bende tam 5 haftalikken yola çiktim 3 bucuk saat uçAK ve ardindan 7 saat otobus yolculugu
yorgunlugun haricinde bisey olmadi çok sükür
ama sen kendi arabanla gidiceksen sorun olmaz bence istediginde iner hava alirsin biraz yürüyÜp
dinlenirsin

canım ben 9 haftalıkken gitmiştim 12 saatlik yola, gitmeden önce doktoruma sormuştum, bizim için son ayına kadar bi sakıncası yok demişti,

ama seninki daha küçükmüş, bence dr.un bi sorun olsaydı sölerdi.

teşekkür ederim kızlar hepinize.çıkmamaya karar verdik.gbelik dha çok yeni.bişey olursa Allah muhafaza vicdan azabı çkeriz dedik.benm ilk gbeliğimde bebeğin kalp atımı olmamıştı kürtaj olmştum.o yüzden bunda çok ihtimam gösteriyoruz.inş.hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi.Allah olmayanlarada nasib etsin hayırlısıyla..

X