Gebelik zehirlenmesi geçiren var mı?

gorgulukus

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2023
49
11
33
Merhaba kızlar ben ilk bebeğime hamileyim şu anda 11+4 deyiz geçen gün doktora gittim tansiyonum yüksek çıktığı için idrar testi yapıldı protein 307 çıktı ama bana gebelik zehirlenmesi adayısın dedi sadece tansiyonunu kontrol et dedi sizin başınıza geldi mi başka doktora gitmelimiyim yazarsanız çok sevinirim.

Merhaba kızlar ben ilk bebeğime hamileyim şu anda 11+4 deyiz geçen gün doktora gittim tansiyonum yüksek çıktığı için idrar testi yapıldı protein 307 çıktı ama bana gebelik zehirlenmesi adayısın dedi sadece tansiyonunu kontrol et dedi sizin başınıza geldi mi başka doktora gitmelimiyim yazarsanız çok sevinirim.
Yalnız kalmamaya dikkat edin. Tansiyonunuzu gündelik sabah,öğlen, akşam takip edebilirseniz iyi olur. Bazen yükselse bile farkına varmayanlar olabiliyor çünkü. Takiplerinizi aksatmayın. Tansiyon yüksekse hastaneye geciktirmeden gitmeyi de ihmal etmeyin. Dikkat edilmesi gereken bir şey idrarda protein kaçağı. Gebelik zehirlenmesi ihtimaline karşın dikkatli olmanız gerekir. Tabii sürekli stres halinde olmayın ama tedbirli olmakta fayda var. Yediklerinize de bu konuda dikkat edin. Insallah hayırlısıyla kucağınıza almak nasip olsun.

Kuzum öncelikle bebişin hayırlı olsun..
Tansiyonunu sürekli ölç ve başka doktora da git..
Lüften ihmal etme sürekli takibini yap..

Yalnız kalmamaya dikkat edin. Tansiyonunuzu gündelik sabah,öğlen, akşam takip edebilirseniz iyi olur. Bazen yükselse bile farkına varmayanlar olabiliyor çünkü. Takiplerinizi aksatmayın. Tansiyon yüksekse hastaneye geciktirmeden gitmeyi de ihmal etmeyin. Dikkat edilmesi gereken bir şey idrarda protein kaçağı. Gebelik zehirlenmesi ihtimaline karşın dikkatli olmanız gerekir. Tabii sürekli stres halinde olmayın ama tedbirli olmakta fayda var. Yediklerinize de bu konuda dikkat edin. Insallah hayırlısıyla kucağınıza almak nasip olsun.
Çok teşekkür ederim şimdilik başladım tansiyonumu ölçmeye umarım sağlıkla almayı nasip eder rabbim 🙏🏻

Benim ilk hamileliğimde protein kaçağı yoktu ama tansiyonum yükseliyordu. Tuzlu yeme elin yüzün şişerse hemen doktora git.insallah sağ salim kavuşun. Kaç çıkıyor tansiyonunuz. Bende iki defa 24 saatlik idrar toplama yapildi onda bakıldı poretine

Tansiyonum çok ilginç bir şekilde evde 11/7 o civarlarda çıkıyo hastahanede 14-15 civarı çıkıyor hastahane fobisi oluştu sanırım 24 saatlik idrarı sordum doktor gerek yok şuan için dedi ama gebelik zehirlenmesi adayısın dedi kaç gündür uyku uyuyamıyorum hep aklıma geliyo 😔

X