gebelike anksyete panik atak yaşayanlar

diyar56

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Mart 2017
206
65
merhaba arkadaşlar gebelikte piskolojik sorunlar yaşayanlar nasıl baş ediyorlar lütfen buraya yazarmısınız

Canım ben de aynı durumdayım. Hamileliğimin başından beri herşeyi takıyorum kafama. Sürekli bebeğime bişey olucak siye korkuyorum. Her yediğim şeyden sanki zehirlenicekmişim gibi geliyor sürekli kötü bişey olcakmış gibi. Doktoruma söylüyorum ama hamilelikte normal diyoe

ben neler yaşadım bir bilseniz bu iki aylık süreçte yaşayan bilir en basit bir rüyadan bile kırk şey çıkarıyorum herşeyin en kötüsünü düşünüyorum

Aynen ben de akşamları özellikle kalp çarpıntısı başlıyor ben de zor durduruyorum kendimi

Canım ben de aynı durumdayım. Hamileliğimin başından beri herşeyi takıyorum kafama. Sürekli bebeğime bişey olucak siye korkuyorum. Her yediğim şeyden sanki zehirlenicekmişim gibi geliyor sürekli kötü bişey olcakmış gibi. Doktoruma söylüyorum ama hamilelikte normal diyoe
bendede bazen yemek dokunurmu gibi düşünceler oluyor kalan yemekler zehirlermi gibi

bendede bazen yemek dokunurmu gibi düşünceler oluyor kalan yemekler zehirlermi gibi
Ben bunu her an yaşıyorum. Malesef paranoya düzeyine ulaştı. Yediğim şeyde ya bakteri varsa , ya bozuksa ya da birşekilde kimyasal birşey karıştıysa gibi. Bi de her yemek yemeden önce internette yediğim şeyi araştırıyorum hamilelikte yenir mi diye. Hatta evdeki evlenirken aldığım nerdeyse bütün çeyizimi attım mutfak eşyası olarak zararlı olabilir diye teflon tavaları granit tencereleri. Yerine paslanmaz çelik setler aldım. Ama şimdiye kadar ya zarar verdiyse diye taktım kafama. İçtiğim su bile zehirliymiş gibi geliyor bazen. Ve engel olamıyorum bu düşüncelere. Eşim de artık rahatsız olmaya başladı bu paranoyalarımdan.

ona benzer şeyleri bende yaşıyorum ama kedi kedime deim ne olursa olsun bundan böyle normal insanlar gibi yaşayacam bende hep ya kanser olursak yediklerimizden hele şu dokorlar izleyince tv den aha diyom biz bitik

mrhb kızlar nasılsınız kimse yazmıyor burdan yazalım birbirimize biraz rahatlarız

Bir panik ataklı da benim başım ağrısa sürekli bişey olacak korkusuyla yaşıyorum bi terapist bulacam kendime böle geçmez aylar yoksa

ben neden se artık hiç bir şeyden zefk allamamya başladım

ne zor alahım yardımetsin ben kaygı bozukluğu daha çok yaşıyorum

Benim de aynı şekilde arkadaşlar.. yaşadıklarını anlayabilen deneyimleyen insanlar olduğunu görünce biraz paylaşınca daha rahatlıyor insan.. nasıl atacağız bu endişeleri korkulari bilmiyorum.. ben de diğer hamileler gibi hamileliğimin tadını çıkarmak, mutlu olmak istiyorum.. ama yapamıyorum.. bu durunları yaşayan atlatan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse ne güzel olurdu..

Ne mutlu sana canım her şey gönlünce olsun inşallah.. darısı bizim de başımıza..[/QUOT
ben çok acı çekerek atlatım bedeli çok ağır oldu doğumdan sonra baya düzeldim bu gebeliğimde hortladı ilk başlar çok çektim şimdi daha rahatım anlıyacağın gebelikte dahada şidetleniyor burdan yazarak biraz daha rahatladım

bu günler geçecek başka yolu yok kızlar ben panik ataktan ziyade kaygı bozukluğuna çözüm bulmak istiyorum sizde nasıl oluyormu kaygı bozukluğu oluyorsa ne ile ilgili kaygılanıyorsunuz

D diyar56 Ben hamile kalmadan önce psikiyatriste gitmiştim bana da anksiyete bozukluğu demişti ilaç vermişti ama işte hastalık bu ya ilacın zararı olur mu sağlığımı bozar mı diyerek onu da içmedim.. ben de bu tarz kaygılar oluyor her an kötü bir şey olacakmış sağlığım bozulacakmış hastalıklar fln düşünüyorum sürekli.. seneler önce bir psikiyatristte yoğun ölüm korkusu yaşıyorsun demişti ben de bunun farkındayım ama niyeyse elimden hiçbir şey gelmeyecekmiş gibi hissediyorum.. ahlnuki biliuorum ki bana benden başka kimse yardım edemez ama çıkmazdayım resmen sanki öyle hissediyorum.. inşallah dediğin gibi olur canım doğumdan sonra bebeğim için de kendim için de daha iyi sağlıklı olurum..

X