Gebelikte bebeğin hareket etmeye başlamamalı.

valla bende cok korktumm persembe günü ayrıntılıya giricem 22 haftalıgız ptesi günü muayene olduk ama bsy demedi doktorum insallh kötu bseyle karsılasmam
Olmaz inşallah içini ferah tut. Benim bir önceki de 10 haftalık öldü karnımda. Ondan çok tedirgindim. Bu defa daha kötüsü oldu 😢 allahım evladımı sağ Salim bağışlasın 🤲

Sizin bebeğiniz in cinsiyeti ne. Doktorum hep çok erken diyo anormal bişey yok diyor normal ultrasonda saptanır mı acaba bişey olsa
Benim bebeğim erkek. Normal ultrasonda gözüküyor mu bilmiyorum ama beni normal doktorum muayene ederken surat ifadesi değişti analdım sorun olduğunu. Sordum ben bir şey bilmiyorum git perinatoloğa dedi. Yanından çıkıp perinatoloğa girdim. Diyafram hernisi olduğunu öğrendim ayrıntılıda.

Diyafram hernisi ne oluyor birde ben 13 te hissettim ama şuanda öyle hissedemiyorum. Kontrolde soruyorum doktor daha erken diyor ve kız bebek daha az hareket eder dedi. Ultrasonda hiç bir sıkıntı gözükmüyor dedi. Hareketleri falan gözüküyor hatasıyla da uyumlu. Ayrıntılıya daha girmedim korktum yorumlardan.
Ben de 12 de hissettim. Doktorum güldü o hareket değil bağırsak dedi ama hareketti Emin’im. 18 de yeniden hissettim. 18 haftayla aynı şekildeydi. Benim kötü Prognoz yaşama şansı Yok gibi dedi 😢 bağırsakları karaciğeri yukarı çıkmış akciğeri gelişmemiş 😑daha önce bebeğim karnımda öldü o yüzden çok pimpirikliyim. Senin bir şey yoktur inşallah. Allah’a büyük. Stres yapma. Moralini iyi tut. İyi olsun.

Son durumunuz nedir? 2017 senesinde aynı durumu yaşadım. 13. Haftada hareketleri hissederken 15te kesildi. Dr bağırsak diyip geçiştirdi.. ama insan gazla bebek hareketini ayırt edebiliyor. 20. Haftada anormali çıktı ve kaybettim. Doğma,tedavi şansı varmı bebeğin?
Aynen gazla bebek hareketini ayırt edebiliyor insan. Benim de önceki bebeğimin kalbi durmuş 10 haftalıkken. Kürtaj oldum. Hiçbir şey belli değil dedi doktor her şey olabilir dedi. Doğarsa eğer Yaşama şansı ne dedim çok çok düşük dedi.

ameliyatı var diye biliyorum ümitsiz olma canım Allah yardımcın olsun ayrıntılıya kadar normal ultrasonda farkedilmedimi burun kemiği başında genişleme falan ?
Burun kemiği 2li test vakti perinatolog gözükmüyor dedi başı için de o zaman konuştu. Ama herni çıkınca onlar ikinci planda kaldı. Şu an herni çok daha büyük sorun. Evet ameliyatı var ama benim defekt çok büyükmüş ve sağda ve kötü Prognoz olarak anılıyor. Yani kötünün kötüsü 😢

basın sagolsun
anomali derken ne cktı mesela 20.haftya kdar farkedilmedimi ?
Teşekkür ederim. Hidrops varmış. Ödem kaplamıştı vücudu ve kalbi durdu. Sz böyle kötü haberleri takip edip kuşkuya kapılmayın. 20. Haftada hastalandı 21. Haftada vefat etti.

Sizin bebeğiniz in cinsiyeti ne. Doktorum hep çok erken diyo anormal bişey yok diyor normal ultrasonda saptanır mı acaba bişey olsa
Normal usg de saptanıyor merak etmeyin. Bence böyle konuları da takip etmeyin. Gebelikte insan diken üstü oluyor,herşeyi irdeliyor ve çok yorucu oluyor bu. Kötü düşünüp kötüyü çağırmayın. Sağlıcakla tamamına erdirsin Rabbim.

Ben de 12 de hissettim. Doktorum güldü o hareket değil bağırsak dedi ama hareketti Emin’im. 18 de yeniden hissettim. 18 haftayla aynı şekildeydi. Benim kötü Prognoz yaşama şansı Yok gibi dedi 😢 bağırsakları karaciğeri yukarı çıkmış akciğeri gelişmemiş 😑daha önce bebeğim karnımda öldü o yüzden çok pimpirikliyim. Senin bir şey yoktur inşallah. Allah’a büyük. Stres yapma. Moralini iyi tut. İyi olsun.
Normal kontrolünde mi farketti peki ayrıntılıya mı. Çok üzüldüm sana inşallah sapasağlam doğar bebeğin neler söylenip sağlıklı doğan bebekler oluyor.

Normal usg de saptanıyor merak etmeyin. Bence böyle konuları da takip etmeyin. Gebelikte insan diken üstü oluyor,herşeyi irdeliyor ve çok yorucu oluyor bu. Kötü düşünüp kötüyü çağırmayın. Sağlıcakla tamamına erdirsin Rabbim.
Ya şuan beni bu mesaj kadar mutlu edecek Hiçbir şey yoktu. Dünden beri nasıl üzüldüm anlatamam. Size çooook teşekkür ederim. Rabbim bütün çocukları anne babalarına bağışlasın.

Ya şuan beni bu mesaj kadar mutlu edecek Hiçbir şey yoktu. Dünden beri nasıl üzüldüm anlatamam. Size çooook teşekkür ederim. Rabbim bütün çocukları anne babalarına bağışlasın.
Amin❤ dogduktan sonra bu telaşlara gülüp geçeceksiniz merak etmeyin. Zaman hızla geçiyor hamileliğinizin tadını çıkarın. Konu sahibinin de evladına şifa versin rabbim🙌

ayrıntılıda hersey normal cıktı cok sukur binlerce kez şükür darısı sana canım🙏🏻
Aaayyyy kendim için sevineceğim kadar mutlu oldum. Allah a bin şükür çok güzel bi haber inşallah benim bebeğimden de güzel haberi paylaşırım.

Aaayyyy kendim için sevineceğim kadar mutlu oldum. Allah a bin şükür çok güzel bi haber inşallah benim bebeğimden de güzel haberi paylaşırım.
inşallah cnm benm aslnda ne kdar korksakta olacak olan olur ama elimzde degl bzm ama merak etme seninde yolunda ckıcaktır hersey bol bol dua et dua etmekten hc vazgecme canım

inşallah cnm benm aslnda ne kdar korksakta olacak olan olur ama elimzde degl bzm ama merak etme seninde yolunda ckıcaktır hersey bol bol dua et dua etmekten hc vazgecme canım
Hep dua ediyorum zaten canm kendime hamilelere herkese Rabbim çocuklarımızı bize bağışlasın.

Son durumunuz nedir? 2017 senesinde aynı durumu yaşadım. 13. Haftada hareketleri hissederken 15te kesildi. Dr bağırsak diyip geçiştirdi.. ama insan gazla bebek hareketini ayırt edebiliyor. 20. Haftada anormali çıktı ve kaybettim. Doğma,tedavi şansı varmı bebeğin?
Karnınızdayken mi kaybettiniz

X