Gebelikte böbrek ağrısı

Durumbu

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
709
303
27
Dayanamiyorum. Çocuk mu sıkıştırıyor acaba diye doktora gittim. Ama hayir, oyle bir durum yok. Kum dökmüyorum tahlillerimde cikmadi. Kan tahlili de idrar tahlili de verdim. Bobrek iltihaplanmasi mi diye korktum cunku gebeligimin basindan beri iltihapla cebellesiyorum. Ama hep antibiyotik kullandim duzenli sekilde. Gece yatmadan once icilen şase, fitil, hap... Ama gecmedi iltihap tekrarladi. Kizilcik suyuna basladim, kapsul. İki gundur onu kullaniyorum. Ama birkac gundur ara ara dayanilmaz sancim oluyor. Simdiye dek hic taş düsürmedim. Mide bulantim yok. Ateş yok. Kusma yok. Kadin dogum uzmanim bakti gorunurde hicbir sey yok dedi. Ama sancinin siddetini size anlatamam geldigi zaman. Cildiracak gibi oluyorum. Sali gunu detayli ultasona girecegim bobreklerimden. Ama dayanacak gucum kalmadi. Bobrek buyumesi mi acaba dedim. Artik o kadar cok arastirdim ki... Yasayan var mi yasadigimi Allah askina biseyler yazin icim rahatlasin.

Bi de ben 20. Haftaya girdim. 14. Haftadaydi sanirim yine agrim olmustu ama boyle degildi. Acile gittim. Gecmezse gorun mutlaka dedi. Parol verdi. Bi daha haftalarca tekrarlamadi agri. Ben de tekrarlamayinca sikayette bulunmadim dogrusu. 1 gunluk bir agriydi. Siddetli de degildi. Cocuktan korkmustum sadece.

Son düzenleme:
Dayanamiyorum. Çocuk mu sıkıştırıyor acaba diye doktora gittim. Ama hayir, oyle bir durum yok. Kum dökmüyorum tahlillerimde cikmadi. Bobrek iltihaplanmasi mi diye korktum cunku gebeligimin basindan beri iltihapla cebellesiyorum. Ama hep antibiyotik kullandim duzenli sekilde. Gece yatmadan once icilen şase, fitil, hap... Ama gecmedi iltihap tekrarladi. Kizilcik suyuna basladim, kapsul. İki gundur onu kullaniyorum. Ama birkac gundur ara ara dayanilmaz sancim oluyor. Simdiye dek hic taş düsürmedim. Mide bulantim yok. Ateş yok. Kusma yok. Kadin dogum uzmanim bakti gorunurde hicbir sey yok dedi. Ama sancinin siddetini size anlatamam geldigi zaman. Cildiracak gibi oluyorum. Sali gunu detayli ultasona girecegim bobreklerimden. Ama dayanacak gucum kalmadi. Bobrek buyumesi mi acaba dedim. Artik o kadar cok arastirdim ki... Yasayan var mi yasadigimi Allah askina biseyler yazin icim rahatlasin.

Bi de ben 20. Haftaya girdim. 14. Haftadaydi sanirim yine agrim olmustu ama boyle degildi. Acile gittim. Gecmezse gorun mutlaka dedi. Parol verdi. Bi daha haftalarca tekrarlamadi agri. Ben de tekrarlamayinca sikayette bulunmadim dogrusu. 1 gunluk bir agriydi. Siddetli de degildi. Cocuktan korkmustum sadece.
Benim arkadaşım aynı haftalarda böyle sancılar ağrılar yaşadı araştırma Hastanesi'ne gitti safrasinda taş çıkmış hamileyken ameliyat oldu çünkü asla geciremediler ağrılarını acil hemen oldu. Belki dizinde safradir sorun bilemedim çok geçmiş olsun

Benim arkadaşım aynı haftalarda böyle sancılar ağrılar yaşadı araştırma Hastanesi'ne gitti safrasinda taş çıkmış hamileyken ameliyat oldu çünkü asla geciremediler ağrılarını acil hemen oldu. Belki dizinde safradir sorun bilemedim çok geçmiş olsun
Tesekkur ederim. Tum sikayetler ayni miydi acaba ? Bir de safrada agri merkezi bobrek olabiliyor mu

Tesekkur ederim. Tum sikayetler ayni miydi acaba ? Bir de safrada agri merkezi bobrek olabiliyor mu
Arkadaşımın sağ tarafı ağrıyordu ama oda ağrı siddetlenince yayıldı demişti. Tabi ilerleyince kusmasida oldu onun. Böbreklerinizin agridigindan eminmisiniz. Benimde gebeligimde agrimisti böbreğim ama tahlilde kum doktuğum anlaşıldı. Böbrek büyümesi olsaydı da doktor ölçüm yaparak bilgide verirdi. Zaten detaylı ultrasona girecekmissiniz safranizida bakmalarını isteyin. Belkide minik taşlarda vardır. Böbrek tasida aile geçmiş oykunuzde varsa sizde olma olasigi daha yüksek amca hala dayı teyze anne baba falan.

Arkadaşımın sağ tarafı ağrıyordu ama oda ağrı siddetlenince yayıldı demişti. Tabi ilerleyince kusmasida oldu onun. Böbreklerinizin agridigindan eminmisiniz. Benimde gebeligimde agrimisti böbreğim ama tahlilde kum doktuğum anlaşıldı. Böbrek büyümesi olsaydı da doktor ölçüm yaparak bilgide verirdi. Zaten detaylı ultrasona girecekmissiniz safranizida bakmalarını isteyin. Belkide minik taşlarda vardır. Böbrek tasida aile geçmiş oykunuzde varsa sizde olma olasigi daha yüksek amca hala dayı teyze anne baba falan.
Annem gencken kum dokmus sadece. Onu biliyorum. İki saattir tahlil sonuclarima bakiyorum. Elimden baska hicbir sey gelmedigi icin agrinin da verdigi gayretle... Ama sonuclarda idrar yolu enfeksiyonu disinda her sey yolunda gorunuyor. Daha once neden bakmamisim da kendimi bu kadar korkutmusum anlamis degilim gercekten. Doktorum da fark ederdi olsaymis. İnsanin cani yaninca ne yapacagini saldiriyor iste. Ultrasona girdikten sonra belli olacak artik ne oldugu. İnsallah kolayca hallolacak bir seydir. Bu agriyi cekmek cok zor

Benim gebeligimde de bahsettiğiniz sekilde ağrım oldu. Detaylı ultrasonla bakıldı normal çıktı hersey. Doğuma kadar ara ara devam etti doğumdan sonra geçti. Sizinde geçer umarım bir an önce çok kötü bir ağrı gerçekten

Safra kesenize bir baktırın isterseniz.
Gerçi o mide bulantısı da yapar ama.
Hafif şeyler yemeye çalışın.
Bir de bebekler büyüdükçe vücuda baskı yapıyorlar özellikle 30 yaklaştıktan sonra vücutta sürekli manasız ağrılar acılar. Bel fıtığı oldum sanmıştım ayağımın üzerine basamıyorum tek taraflı doktor doğurduğunu an geçecek dedi. Hamilelik çok zor iş. Kolaylıkla sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almak nasip olsun

Benim safra kesesi bölgemde çok ağrı olmuştu ve elime kapsül gibi nodüller geliyordu. Genişlediğim için olmuş, hiçbir şey çıkmamıştı. İnşallah sizde de önemsizdir. Geçmiş olsun…

Annem gencken kum dokmus sadece. Onu biliyorum. İki saattir tahlil sonuclarima bakiyorum. Elimden baska hicbir sey gelmedigi icin agrinin da verdigi gayretle... Ama sonuclarda idrar yolu enfeksiyonu disinda her sey yolunda gorunuyor. Daha once neden bakmamisim da kendimi bu kadar korkutmusum anlamis degilim gercekten. Doktorum da fark ederdi olsaymis. İnsanin cani yaninca ne yapacagini saldiriyor iste. Ultrasona girdikten sonra belli olacak artik ne oldugu. İnsallah kolayca hallolacak bir seydir. Bu agriyi cekmek cok zor
Gebelik bu olabilir herşey. Benimde doğumdan sonra rahim ağrım vardı tam 5ay çektim doktor kistin bile yok çok temiz rahim dedi ama sonra geçti kendiliğinden. Ağrı kesici bile geçirmiyordu. O dönem ben rahim ağrısı diyordum doktorda idrar yolu enfeksiyonu bu dedi herkeste farklı ağrılar yapıyor demekki dedm yani

Gebelik bu olabilir herşey. Benimde doğumdan sonra rahim ağrım vardı tam 5ay çektim doktor kistin bile yok çok temiz rahim dedi ama sonra geçti kendiliğinden. Ağrı kesici bile geçirmiyordu. O dönem ben rahim ağrısı diyordum doktorda idrar yolu enfeksiyonu bu dedi herkeste farklı ağrılar yapıyor demekki dedm yani
Cok zor ama. Ben guzel geciyor gebeligim diye seviniyordum

Benim safra kesesi bölgemde çok ağrı olmuştu ve elime kapsül gibi nodüller geliyordu. Genişlediğim için olmuş, hiçbir şey çıkmamıştı. İnşallah sizde de önemsizdir. Geçmiş olsun…
İnsallah ya. Cok tesekkur ederim. Genisleme agrisi bu kadar siddetli oluyo mu ki acaba

Safra kesenize bir baktırın isterseniz.
Gerçi o mide bulantısı da yapar ama.
Hafif şeyler yemeye çalışın.
Bir de bebekler büyüdükçe vücuda baskı yapıyorlar özellikle 30 yaklaştıktan sonra vücutta sürekli manasız ağrılar acılar. Bel fıtığı oldum sanmıştım ayağımın üzerine basamıyorum tek taraflı doktor doğurduğunu an geçecek dedi. Hamilelik çok zor iş. Kolaylıkla sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almak nasip olsun
Allah razi olsun. Evet ben hep laylaylomdum. Ne idrar yolu enfeksiyonum bitti ne agrim sonra. Sinirlerim bozuldu

Ultrason sonuçlarıma göre çocuk böbreğimi sıkıştırmış. Agrimin asil kaynagi bu gorunuyor. Ustelik ciddi idrar yolu enfeksiyonum var. Yine antibiyotikler...

X