İdrarda eritrosit ve lükosit yüksekliği?

blanck

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2022
90
26
Lökosit (11.30)
eritrosit (1838.4)
yassı epitel 4
Acile gittim doktor büyük oranda böbrek taşı düşürüyorsun dedi buscopan verdi gonderdi, urolojiye randevu al dedi ama randevu Çarşamba gunu. benim sürekli şiddetli bir sancım yok, gün içinde 1-2 kez geliyor siddetli ağrı. Ortalama 1-2 saate geciyor. Onun disinda hafif agri oluyor.
Ağrı sol yanımda oluyor birde baş ağrım geçmiyor.
değerlerim bunlar bilenler cevap verebilir mi?

Eklentiler

• Screenshot_20220716-131017_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20220716-131017_e-Nabz.jpg
    34,7 KB · Görüntüleme: 835
2 ay önce benim de böyle çıktı, taş düşürüyorsun dediler ama MR çekildi 2 kere ve röntgen taş çıkmadı. idrar yolu enfeksiyonu dediler

2 ay önce benim de böyle çıktı, taş düşürüyorsun dediler ama MR çekildi 2 kere ve röntgen taş çıkmadı. idrar yolu enfeksiyonu dediler
Gecti mi? Bende dün urolojiye gittim ultrason çekindim taş görmediler ama ağrılar devam ediyor. Benimde mi enfeksiyon acaba

Lökosit (11.30)
eritrosit (1838.4)
yassı epitel 4
Acile gittim doktor büyük oranda böbrek taşı düşürüyorsun dedi buscopan verdi gonderdi, urolojiye randevu al dedi ama randevu Çarşamba gunu. benim sürekli şiddetli bir sancım yok, gün içinde 1-2 kez geliyor siddetli ağrı. Ortalama 1-2 saate geciyor. Onun disinda hafif agri oluyor.
Ağrı sol yanımda oluyor birde baş ağrım geçmiyor.
değerlerim bunlar bilenler cevap verebilir mi?
Ben bunun yarısı değerlerle hamileyken hastanede yattım aşırı enfeksiyondan sizinki de baya artmış büyük ihtimal ilaç kullancaksınız

Monurol kullandım bir kez tek kullanımlık antibiyotik 1 hafta önce, şikayetim ilk başladığı zaman
Monurol bende kullandım ama etki etmiyodu antibiyotikle çözdüler benimde bol su için benim en büyük sebebi susuzluktu bulantılardan besin su alamıyodum

İdrar yolu enfeksiyonu olabilir hatta yüksek ihtimalle öyle. Taş olsa iki büklüm olur can acısından telefona bakamazdınız. Suyu çoğaltın, maydonozlu limonlu su için bol bol. Ayaklarınızı da özellikle sıcak tutun ki geçsin. İdrar yolu enfeksiyonunda ayakları üşütmek gerçekten bir sebep. Ayrıca dr tekrar monural uroday vs verebilir bilginiz olsun.
İnatçı enfeksiyon ise çamaşırınıza günde 1 - 2 damla nioli uçucu yağı damlatabilirsiniz.
Geçmiş olsun.

İdrar yolu enfeksiyonu olabilir hatta yüksek ihtimalle öyle. Taş olsa iki büklüm olur can acısından telefona bakamazdınız. Suyu çoğaltın, maydonozlu limonlu su için bol bol. Ayaklarınızı da özellikle sıcak tutun ki geçsin. İdrar yolu enfeksiyonunda ayakları üşütmek gerçekten bir sebep. Ayrıca dr tekrar monural uroday vs verebilir bilginiz olsun.
İnatçı enfeksiyon ise çamaşırınıza günde 1 - 2 damla nioli uçucu yağı damlatabilirsiniz.
Geçmiş olsun.
Cok teşekkür ediyorum

Merhabalar benimde sag tarafımda öyle bir agrı varki bıçak saplantısı gibi bir sızı var. Ve 8 kasımdan beri ishal mide bulantısı kusma yanma, var Dr. Gittik kan tahlili ve idrar tahlili yaptık. Birşey çıkmadı ultrason çektik bir şey çıkmadı ama sag böbrek tarafım çok agrıyor ve idrarımı yaparken yanma oluyor tam bitince rahim yerim agrıyo artık o agrıdan lekelenme tarzında hafif adet olmuş gibi kan geldi acaba taşmı kum mu döküyorum lütfen bilen yardımcı olabilir mi lütfen sürekli bol su ve limonlu su içiyorum ve idrar yolu içinde maydanoz suyu içecem birde kırk kilit otunun suyunu içiyorum. Lütfen benim gibi oln var mı yada bana. Bilgi verirmisniz çok agrım var😔😔😔😔😔🤲🏻🤲🏻🤲🏻

X