Gebelikte gelişim geriliği yaşayanlar

Benim de 28. Haftada gerilik başladı bir haftaydı iki oldu üç oldu doktorum dört olursa doğurtmak zorundayım riske atamam dedi 37. Haftada kontrole gittim gerilik dört haftaya çıkmıştı bir haftada hiç kilo alamamış gelişimi tamamen durmuş. Doktorum doğurmak zorundasın dedi öğlende yatışım yapıldı suni sancı verdiler iki kere ertesi sabah 9 da normal doğumla meleğimi kucağıma aldım 🤗 solunum sıkıntısı da yoktu çok şükür küvezde yatmadı prematüre olduğu için biraz zorlu süreçler geçti ama şuanda dört aylık olduk bile 😊

Tabi bu anlattıklarım anlatmak kadar kolay olmadı gerilik başladıktan sonra hergün ağladım beynimden vurulmuşa döndüm kendimi çok suçladım ama tecrübe edindiğim kadarıyla bu olayda en etkili şey stres. Sakın stres yapma Allahın izniyle alırsın bebeğini inşallah kucağına 🤗 sağlıklı olsun da prematüre olsun hiç dert etme kendine sen üzüldükçe bebişin de üzülür ❤️
Merhaba bnmde 32.haftama kadar bir sorun yokken 33 haftamda 3 haftalik gerilik olduğunu öğrendim. 2 hafta sonraki kontrolde de 3 hafta devam ediyordu. Suan 35 haftalik hamileyim 37. Haftaya geldiğimiz gibi hemen doğum yapacağız dedi ve gün verdi. Bebeginiz kac kilo doğdu. Suan bir sağlık sıkıntısı var mi.

X