Gebeliğe Hazırlık Gebelikte ilk belirtiler gebe kalmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben 12. Gün test yaptım erkendi ama yine de yaptım bu erken gebelik testlerinden yaptım ikinci çizgi çok silik çıktı. Bu sabah ilk idrarla yaptım ikinci çizgi yine silik ve az önce de kahverengimsi bi leke geldi korkuyorum 😦
Bazı gebeliklerde kanama yada leke olabiliyo inşallah o silik çizgiler bir an önce netleşir de gönlün rahat olur

Bilmiyorum ya hep takıntılarm yüzünden olmuyor bi kafamdan atabilsem bence kendiliğinden olcakta inşallah bizde pozitifi görenlerdenoluruz
Aminnn inşallah canım inşallah 🤲🏻Sana kafana takma desem de insanın elinde değil ama aklına gelince bişeylerle uğraş oyalan aklından çıkar.

Bazı gebeliklerde kanama yada leke olabiliyo inşallah o silik çizgiler bir an önce netleşir de gönlün rahat olur
Ya ne bileyim korktum çatlatma iğnesinin 14-15. Günü adet olanlarda varmış benim adetim 21.inde daha bir hafta var Allahım bu mübarek günlerin hürmetine bize ve bekleyen herkese sağlıklı sıhatli evlatlar nasip etsin inşallah

8 ay hamile kalmak için uğraştım her regl döneminde hayal kırıklığı yaşadım umutlarımı kaybetmiştim ki çok şükür bu ay çift çizgiyi gördüm...

Hemen yazıyorum bu ayın diğer aylara göre farklı olduğu belirtileri... Ve bu ay hamile kalmamı sağlayan yöntemi...

-İlk olarak normalde reglime üç dört gün kala göğüs hassasiyeti başlıyordu bu defa bir hafta öncesinden başladı.

-bir diğer dikkatimi çeken şu oldu regli haftasında normalde ter kokum değişirdi bu ay öyle bir değişim de olmadı.

-sol kasığımda batmalar oldu. Daha öncede olmuştu hamile miyim diye şüphelenmiştim sonu hayal kırıklığı olmuştu. Ondan bu belirtiyi bu ay gebeliğe yormadım.

-reglime dört beş gün kala akıntım olurdu. Bu defa olmadı.

-reglime iki gün kala sanki regli oluyormuşum gibi karnım sancılandı. Kanamam olacak yine diye umutsuzluğa kapıldım. Sonra internetten gebeliğin ilk haftalarında regli benzeri ağrıların olacağını kanama olmazsa bunun gebelik işareti olduğunu gördüm.bunu öğrendiğimde regli olmam gereken günün içindeydim ama olmadım. Hemen ertesi gün idrar testi yaptım ve sonunda çift çizgiyi gördüm.

-sonraki gün doktora gittim ultrasonda görünmedi. Kan testi istedi doktor kanda da HCG değerlerim yükselmişti. Gebelik başlamış dedi doktor. Bir hafta sonra ultrasonda da kese göründü çok şükür.

-bence benim hamile kalmamda en büyük etken bu ay yavaş oturup kalkmam oldu. Kızlar ben çok hızlı oturup kalkıyordum. Bunu fark edip bıraktığım ay hamile kaldım. Bu ay özellikle yavaş oturup kalktım hareketlerime çok dikkat ettim. Evi bile eşime makinelettim. Çünkü 8 aydır belli ki tutunamıyordu. Hareketlerime dikkat ederek bence tutunmasını kolaylaştırdım.

-bu arada göz bebeklerimde o meşhur parlaklık oldu ama bunu gebeliği öğrendikten çok sonra fark ettim.öyle hemen olmuyor yani. Dışarıdan bakınca hapşırmadan sonra gözlerde oluşan parlaklık gibi duruyordu. Şuan normal görünüyor bence.

-şuan 6 haftalık hamileyim. Bu arada tıpa göre bu gebelik haftaları son regli tarihine göre hesaplandığı için 6 diyorlar. Oysa yumurtalama dönemimin üstünden dört hafta geçti.

-mide bulantılarım da beşinci haftada başladı. Giderek artıyor.

-ya kızlar benim tecrübem de bu şekilde oldu. Ben gebelik planlarken böyle yazıları okumayı çok istemiştim. Şimdi çok şükür ben yaşadım. Başkalarına da bir rehber olsun diye buraya yazdım. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏🙏🙏
Yaaa hayırlı olsun ben de belirtilerim konusunda bir türlü emin olamıyorum çok korkuyorum adet başlayacak diye benim adet olacakmış gibi sancım var ondan dolayı olucam heralde dedim ama senin bahsettiğine göre kesin adet olacağım anlamına gelmiyor bu sancı o zaman

Bugn 12. Günün ve adetin 21. De aradaki süre biraz fazla değilmi
Günaydın canım Bilmiyorum ki ben geçen ay 22sinde adet oldum 23ünde doktora gittim merional verdi 8tane kullandım 31inde çatlatma iğnesi verdi bugün 14.gün muhtemel adetim de ayın 21inde oluyor bugün doktorum gidecem lekelenmem geçti artık bi test yapar muhtemelen

Benm geçen ay 22 martta başladı adetim 3 nisanda çatlatma iğnesi oldm arada 13 gün var bu ay da tutmadıysa eğer bekledgm adet günü 19 nisan arada 16 gün var
Benim doktorum yumurtalarımı geliştirdikten sonra muayene etti bide östrojen hormonuna bakayım ona göre sana bugün yada yarın iğneyi vur diyecem dedi kan verdim hormonuma baktı 3000 hemen iğneyi vur dedi cuma sabaha karşı da yumurtalarımın çatladığını ağrılı ilişkiden sonraki 3 gün hissettim zaten

Günaydın canım Bilmiyorum ki ben geçen ay 22sinde adet oldum 23ünde doktora gittim merional verdi 8tane kullandım 31inde çatlatma iğnesi verdi bugün 14.gün muhtemel adetim de ayın 21inde oluyor bugün doktorum gidecem lekelenmem geçti artık bi test yapar muhtemelen
Hayırlısı olsun inşallah umarım güzel haberlerle dönersn

Benim doktorum yumurtalarımı geliştirdikten sonra muayene etti bide östrojen hormonuna bakayım ona göre sana bugün yada yarın iğneyi vur diyecem dedi kan verdim hormonuma baktı 3000 hemen iğneyi vur dedi cuma sabaha karşı da yumurtalarımın çatladığını ağrılı ilişkiden sonraki 3 gün hissettim zaten
Sen söyleyince baktım benim hiç östrojen bakmamş doktorum

Karnım davul gibi iş hissediyorum.
Yumurtlamadan beri adet belirtilerim var erken başladı.
Hafif midem bulanıyor, üşütme veya yediklerimden mi gece yiyoruz ya, bilemedim.

Sende var mı belirtiler?
Olabilir canm hadi bakalım inşallah, benm daha yeni yumurtalama bitecek bugun ya da yarin bitecek, cok degil smdilik bir iki kez iliski oldu o yüzden benm daha belirtim olmaz 30 nisanda iste diger adetim bakalım duruma bu ay saldim ben, düşününce cok belirti ariyr insan, geçen ay belirtilerimi baksaydm kesin hamileydim 😂 o yüzden artık belirti bakmamaya çalışıyorum, umarım beceririm

Karnım davul gibi iş hissediyorum.
Yumurtlamadan beri adet belirtilerim var erken başladı.
Hafif midem bulanıyor, üşütme veya yediklerimden mi gece yiyoruz ya, bilemedim.

Sende var mı belirtiler?
Benm suan belirtilerim yumurtalama belirtisi sanırım; iliskiden sonra kasik agrim oldu bacağıma vuran sağ tarafta, uc gun oncesinden başlayan akıntım vardı ilişkiden sonra kesildi hala akıntım yok çamaşırımda ama sari kuru buldugum akıntı lekeler var, ilişkinin ertesi günü bel ağrım cok oldu, simdi ara ara oliyr bel agrim, göğüslerim bir anda dolgunlasti dokununca ağrı var, bugun de bas agrim var, normal bi baş ağrısı degil özellikle bir bölge yok agriyan ama sersemletem bir agirlik ve agri var.

Benm suan belirtilerim yumurtalama belirtisi sanırım; iliskiden sonra kasik agrim oldu bacağıma vuran sağ tarafta, uc gun oncesinden başlayan akıntım vardı ilişkiden sonra kesildi hala akıntım yok çamaşırımda ama sari kuru buldugum akıntı lekeler var, ilişkinin ertesi günü bel ağrım cok oldu, simdi ara ara oliyr bel agrim, göğüslerim bir anda dolgunlasti dokununca ağrı var, bugun de bas agrim var, normal bi baş ağrısı degil özellikle bir bölge yok agriyan ama sersemletem bir agirlik ve agri var.
İnş bebektir belirtiler canım

İnş bebektir belirtiler canım
Bakalım canım artık bu sabah yataktan kalkarken sol kasığıma cok şiddetli bıçak saplanır gibi bir anda dehşet verici hareketsiz bırakacak bir agri saplandı, ve hamlamisim uykumda inanir msn her yerim hamlamisim dayak yemis gibiyim, ve göğüslerim acayip derece şiş özellik sol göğsüm, ve bu sabah hiçbirsey yemek istemeyrm sanki midem yaniyor, inşallah yerleşmedir, yoksa yine psikolojik gebelik yasamis olcam bu belirtilerle 😂😂😂 sen re durumlar nasıl?

X