Gebelikte Kalp Atışının Durması

Tahlillerimi tekrar başka bir doktora gösterdim şu an bekle dedi bi şey yapmak için acele etme sadece gebelik düşününce acaba hamilelikten önce kan sulandırıcı kullanmak gerekir mi o aklıma takıldı
Aynı şeyi düşünüyorum
Ben uzun süre ara vermeden deneyeceğim
Öncesinde yine folik vs içiyor olacağım
Ama kan sulandırıcı hakkında hiçbir fikrim yok
Genetik test yapılmadan kullanıp kullanılmayacağı
Önlem olarak test yapılmadan kullanıp kullanılmayacağı hakkında 🥺

Aynı şeyi düşünüyorum
Ben uzun süre ara vermeden deneyeceğim
Öncesinde yine folik vs içiyor olacağım
Ama kan sulandırıcı hakkında hiçbir fikrim yok
Genetik test yapılmadan kullanıp kullanılmayacağı
Önlem olarak test yapılmadan kullanıp kullanılmayacağı hakkında 🥺
Benimde yokuş fikrim ama iyi bir doktor daha var ona gidebilirim belki İzmir’de bi de sıkıldım ya olacak olursa yine olacak üstüne titrediğim elimden kaydı gitti sanki ikincide biraz daha rahat olmak istiyorum nasıl olacaksa hala günde bir de olsa ağlıyorum

Merhabalar bende kontrole diye gidip bebeğinin kalp atışının durmasını öğrenip kahrolanlardanım o anı bir ben birde benim gibi aynı şeyi yaşayanlar bilir benim gebeliğim çok güzel geçiyordu hatta bebeğin gelişimi olması gerekenden çok daha iyi ilerliyordu ben ellerini ayaklarını hareketlerini görürüm diye 10. Haftamda gittiğimde doktor gelişimi 8. Haftada durmuş kalp atışı yok dedi eşimle yıkıldık o an zaten gözlerimiz kıpkırmızı olmuştu çıkıp arabaya bindiğimizdeki o ağlama krizimizi düşündükçe ağlıyorum Allahım kimseye yaşatmasın ve ben uzun zaman sonra bu mutlu haberi almıştım bebeğim öleli 6 ay oldu ben dayanamayıp aşılama yapmak istedim çünkü inanılmaz üzülüyordum ve ağlıyordum benimle beraber hamile kalanlar sosyal medyada bir sürü yeni doğan fotoğraflar attıkça kahroluyordum benim de bebeğim doğacaktı benimde evim bebek kokusu dolacaktı düşüncelerinden alıkoyamadım kendimi hatta üzerine bebek fotoğrafı atanlara sinir oluyordum çokta yakın olan eşimin tarafından bir akrabamız yeni doğmuş bebeğini görüntülü arayıp arayıp hergün gösterdi olmayanları kimse düşünmüyor diye psikolojik olarak zaten çok etkilenmeye başlayınca tedavilere başvurdum şuan 6 haftalık hamileyim şükürler olsun ama ödüm kopuyor aynı şeyleri yaşamaktan Allahım hepimize sağlıklı bebekler nasip etsin sağlıcakla doğurmamızı nasip etsin 🤲🏻
Saglikla kucaginza almanizi diliyorum.🌹 iki gebeliktede ilk beta hcg degeriniz kacti.hatirliyor musunuz?

Saglikla kucaginza almanizi diliyorum.🌹 iki gebeliktede ilk beta hcg degeriniz kacti.hatirliyor musunuz?
İlki kimyasaldı 17 yken öğrendim ama planlı gebelik olduğu için adetimin ilk günü test yapmıştım ikincisinde direk kese görünmüştü betaya hiç bakılmadı onunda kalbi durdu bu 3. Aşılama ile oldu 123 çıktı betası ♥️

kızlar ilk adet sonrası , ikinci adete 10 kala ciddi kasık ağrım var , enfeksiyon vs olabilir mi acaba yada normal bi durum mu ?

hamile olduğumu adetim 1 gün gecikince 34 beta ile öğrenmiştim ilk gebeliğimdi
Sonrası malum 2 günde bir artış olacak mı telaşı
sonrası dış mı kimyasal mı normal gebelik mi derken SAT a göre 6+1 de keseyi gördük , ama doktor ultrasona göre 4 haftalık olduğunu söylemişti
sonrasında kalp atışı için bizi çağırdığından SAT a göre 7+3 olmuştuk yavaşta olsa kalp atışı duyulmuş ve bebek büyümüştü , aynı gün ultrasona göre 6+1 gözüküyordu
Bundan iki gün sonra farklı bir doktora gidip kalp atışı ile ilgili görüştüm bebek ultrasona göre 6+3 olmuştu kalp atışı var demişti
bu arada hiçbir zaman aşırı hamilelik belirtilerini yaşamadım kasık ağrım ve halsizlik gibi belirtilerim vardı 1 kez bile kusmadım diyebilirim

taaki eve daha yakın bir doktor arayışına girip doktorun beni çağırdı tarihten daha erken bir tarihte, başka doktora gidene kadar herşey çok güzeldi Sat a göre 8+4 haftalıkken gitmiştim

Kalp atışının olmadığını ultrasondan o söylemeden anlamıştım. Böyle dizlerimin titrediği, sıcak bastığı baygınlık gibi hisle kendimi hastaneden dışarı attım. Bildiğim yollarda yolumu bulamadım kayboldum... Öyle bir an hafızamdan kazıyıp söküp atmak istiyorum

Sonrasında 2. başka bir doktor ve 3. ilk takibi yapan doktorumda aynısı söyledi ...
Kürtaj olmam gerekiyordu , bebeği kaybetmenin yıkımı ve kürtajın korkusu....
tabi bu esnada ben 1 damla bile kanamadır lekelenmedir hiçbir şey görmedim
o günün gecesi önce 5 saat suni sancı aldım sonrasında müthiş acı ve ağrıların eşliğinde kürtaj oldum
1 hafta kadar sırayla , kırmızı bordo , kahverengi , sarı ve şeffaf olarak kanama akıntı oldu
kürtajdan 3-4 gün sonra büyük bir pıhtı attım o gün aşırı ağrım vardı
kanamalar kokuluydu ve doktor bunun normal olduğunu da söyledi

kanamalarım yeni bitti kürtaj olalı 8 gün oldu , doktorum ilk kürtaj günü 2 adet sonra tekrar gebelik planlayabileceğimizi söylemişti
Kontrole gittiğimde ise 3 adet dedi ne kadar beklemem gerekiyor tam olarak anlamadım

patolojiye gönderildi ama sonuçları henüz çıkmadı

kürtaj sonrası 21 tabletlik bir hormonal ilaç kullanıyorum cyclo progynova

DÜZELTME: PATALOJİDEN BİR ŞEY ÇIKMADI
DÜZELTME 2 : KÜRTAJ SONRASI 24. GÜNDE REGL OLDUM

şimdi korkulu , ürkek herşeye ağlayan birisi oldum
umarım bir an önce atlatabilirim

Ve yeniden denemek istiyorum

Benzer şeyler yaşayanlar nasıl geçti nasıl atlattınız sonrasında ne oldu?

Umarım hepimizi güzelliklerle karşılaşırız
Ay kardeşim Allah yardimcin olsun bende ilk gebeliğim de keseyi gördük ama kalbi daha kucuktu bı gün kırmızı leke geldi durdu gene geldi ertesi gün ne yaptimsa engelleyemedim yeni evlendik erkendi evet planlı degildi ama alismistim yani resimde biseyler gorunce umutlandim neyse düştü doktor iki adet dedi ben hazır degildim daha ilkini unutmamisken uzaktauim gurbette evliyim annem gil gelicekti evi temizledim fırını taşıdım çamaşır öyle yatağın yönünü degistirip altını sildim annem gil geldi bı nokta dan buyuk kan geldi adet oldum sandım üzüldüm ama bı daha gelmedi kontorile gittim hamileymisim şimdi on sekiz haftaligim darısı başına benjm kucagjma seninde karnına sağlıkla inşallah inşallah ben bu güzel icimdeki kipirtiyi hissettim tüm isteyenler bu güzel şeyi yaşasın inşallah

Ay kardeşim Allah yardimcin olsun bende ilk gebeliğim de keseyi gördük ama kalbi daha kucuktu bı gün kırmızı leke geldi durdu gene geldi ertesi gün ne yaptimsa engelleyemedim yeni evlendik erkendi evet planlı degildi ama alismistim yani resimde biseyler gorunce umutlandim neyse düştü doktor iki adet dedi ben hazır degildim daha ilkini unutmamisken uzaktauim gurbette evliyim annem gil gelicekti evi temizledim fırını taşıdım çamaşır öyle yatağın yönünü degistirip altını sildim annem gil geldi bı nokta dan buyuk kan geldi adet oldum sandım üzüldüm ama bı daha gelmedi kontorile gittim hamileymisim şimdi on sekiz haftaligim darısı başına benjm kucagjma seninde karnına sağlıkla inşallah inşallah ben bu güzel icimdeki kipirtiyi hissettim tüm isteyenler bu güzel şeyi yaşasın inşallah
Allah sağlıkla kucağına aldırsın inşallah bizlere de yaşatsın

amin inşallah , Allah sağlıkla sizinde kucağınıza aldırsın , 2. adetimi beklemedeyim bende 10 gün kadar sonra olurum sanırım , ondan sonra Allah ne zaman nasip ederse kader kısmet

Allah sağlıkla kucağına aldırsın
sen nasılsııın nasıl gidiyoorrr
Dün gece ağlamakla geçti hala atlatmadım mı bilmiyorum iyiydim aslında

bugün benim doğum günüm yeni yaşımın bana güzellikler getirmesiniz diliyorum :) Allahım sen konuyu biliyorsun :)

bugün benim doğum günüm yeni yaşımın bana güzellikler getirmesiniz diliyorum :) Allahım sen konuyu biliyorsun :)
rabbim sıhhatli ömür versin canım,

ben kürtajdan 1 hafta kadar sonra enfeksiyon geçirdim. 6 gün oldu hala aralıklarla sancı ve ağrı devam ediyor. dikkat etmek lazım.

rabbim sıhhatli ömür versin canım,

ben kürtajdan 1 hafta kadar sonra enfeksiyon geçirdim. 6 gün oldu hala aralıklarla sancı ve ağrı devam ediyor. dikkat etmek lazım.
Çok teşekkür ederim :)

benim 2. adetim olcak tam ortada yumurtlama döneminde sanırım ağrıyı fazlaca hissettim ama yinede bir idrar tahlili yaptırmak istiyorum

Sizin ikinci gebeliğiniz düşükten ne kadar süre sonra oldu , allah sağlıkla kavuştursun

X