gebelikte kanamasi olanlar yardimm....

xenalix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2009
166
1
43
arkadaslar ben italyada yasiyorum...bu yuzden doktorlarla iletisimim kolay olmuyor...

son adet tarihime gore 6+5 ekografiye gore 6 haftalik hamileyim...son adetim 22 temmuzdu...26 agustosta kahve lekelenme geldi hatta daet oldum sandim devam etmeyince test yaptim ve hamile oldugumu anladim...bu lekeler hep devam etti...cumartesi artik kirmiziya dondu ve yogunl<sti..acile gittik..bebekle ilgili bi kanama olmadigini(simdilik tabi) yogunlasir ve agrili olursa tekrar gelmemi sooledi...hatta embriyoyu da ilk kez acilde gordum...:teytey:kalbi de pit pit atiyordu...dun cok adet sancisi cektim...kanama oldu ve dinlendim bol bol...internette cok degisik yazilar var..kafam cok karisik..bebegimin gitme ihtimali nedir sizce...tecrubelerinizi yazin lutfen...:uhm::uhm::uhm:cok endiseliyim...

Canım benim ilk haftalarda kahverengi lekelenmem oldu 11. haftadada kanamam oldu ben ilk haftalardan beri dusuğu engelleyici hap kullandım Allaha cok sukur kesildi lekelenmeler. Simdi haftada 1 iğne vuruluyorum peki sana ilaç falan vermediler mi hala aynı şekilde kanaman devam ediyorsa tekrar bir doktora gorun derim canım inşallah bir şeycik olmaz bebişine içinide ferah tut

katılıyorum bol bol dinlen ve bir doktora görün igne hap vermesi lazım benin de kahverengi lekelenme olmustu progestron die bi hap vermişti igneside varmıs

hiç korkma canım sadece yapmam gerkenleri yap dinlen doktorun hap verdiyse kullan ve allah a emanet et :)

Bendede olmuştu 6 haftalıktan 12 haftaya kadar ara ara hep sürdü.Çok hamiledede oluyor canım.. Moralini bozma yat dinlen bol bol

saolun arkadaslar...doktor ilac filan vermedi...iliskiyi yasakladi sadece...dinlen demedi ama ben yatiyorum surekli...bi tek yemek yapmaya ve tuvalete kalkiyorum...bugun sancim hafif var..kanama da devam ediyor ama dunku kadar yogun degil....allah bebislerimize saglik versin....

canım benımde kanamam oldu 6.haftamda sonra kesıldı kahverengı lekelenmeler halınde devam ettı... bol bol su ıc ve dedıgın gıbı mumkun oldugunca ayaklarının altına yastık koy yat. dınlenmeyı sakın ıhmal etme. ıyı haberlerını beklıyoruz...

canım bol su iç dınlen
ben 5 sefer gecırdım hıc bısey olmadı cok sukur
dınlen bol bol Şeniz

amin insallah biseycik olmaz...saolun arkadaslar hepinize saglik diliyorum..

Ben 12 haftalık hamileyim. Dün 1 saat kadar yoğun bir kanamam oldu. Bugün kesildi ama hafif hafif devam ediyor. Doktor progesteron hap ve iğne verdi. Bebeğim canlıymış hala. Bu şekilde sağlıklı doğum yapan çok hastam oldu dedi. Sadece bol istirahat önerdi. İlişki yasakladı. Ama ben çok korktum. İnşallah bebeğime birşey olmaz.

Ben 12 haftalık hamileyim. Dün 1 saat kadar yoğun bir kanamam oldu. Bugün kesildi ama hafif hafif devam ediyor. Doktor progesteron hap ve iğne verdi. Bebeğim canlıymış hala. Bu şekilde sağlıklı doğum yapan çok hastam oldu dedi. Sadece bol istirahat önerdi. İlişki yasakladı. Ama ben çok korktum. İnşallah bebeğime birşey olmaz.

gecmıs olsun. ewet bu sekılde hamılelık gecıren cok kısı war bende dahıl olmak uzere. bebegın saglıklıymıs korkma sende bol su ıc ve dınlen. umarım bı an once eskı saglıgına kavusursunuz bebısınızle...

gecmis olsun canim..umarim hersey yolunda gider...benimki hala devam:KK43:

doktorlar bu kanamalr icin kesin tani koyuyorlar mi...herkese gore degisiyor mu kanama nedeni....

sımdıye kadar bı teshıs koyanını gormedım walla gebelıgın ılk 3 ayındakı kanamaların bı kısmı yerlesme kanaması oluyor bı kısmıda dusuk tehdıdı ıceren kanamalar bızımkıler gıbı. ılk 3 aydan sonrakılere plesentaya baglı yada farklı seyler dıyolar ama 3 ayın ıcındekıler ıcın kesın bısey dıyen yok... en azından ben duymadım henuz...

canım bendede ilk ikiay oldu şimdi 4 ayıöa giriyorum artık yok ama düşük nedenlimi yoksa yerleşmemi bizde anlamadık en başından itibaren bebek çok iyi tutunmuş kalb atışları güzel sağlıklı denildi allahıma şükür bizde diyoruz bazı kişilerde oluyor herhalde çevremdede var korkma ama dktorun hap vermeli bende çok ağladım ama şükürler şimdi çok iyiyiz inşallah herkes bebeğine kavuşur ve çok mutlu olur..

gecmıs olsun. ewet bu sekılde hamılelık gecıren cok kısı war bende dahıl olmak uzere. bebegın saglıklıymıs korkma sende bol su ıc ve dınlen. umarım bı an once eskı saglıgına kavusursunuz bebısınızle...

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Benim ilk bebeğim ve ona birşey olacak diye çok korkuyorum. 8-9 saatlik bir yolculuğa çıkmıştık eşimle. 2 günde gittik ve geldik. Bu yüzden oldu diye vicdan azabı çekiyoruz. Ama olacaksa da önüne geçilmez. Veren de Allah alan da. İnşallah geçici bir kanamadır.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Benim ilk bebeğim ve ona birşey olacak diye çok korkuyorum. 8-9 saatlik bir yolculuğa çıkmıştık eşimle. 2 günde gittik ve geldik. Bu yüzden oldu diye vicdan azabı çekiyoruz. Ama olacaksa da önüne geçilmez. Veren de Allah alan da. İnşallah geçici bir kanamadır.

benımde kanamam olmadan 5 gun once tatıle cıkmıstık esımle. ılk doktor kontrolumde doktor kan degerın cok dusuk 1 haftaya dusuk yapıcaksın tutunamaz bebek demıstı. bızde tatılımızı ertelememıstık ertesı gun tatıle cıkmıstık. 5-6 saat yol gıttık sonrası malum tatıl muhabbetı ben kanamam yok nasılsa hamıle de degılım dıye hıc oturmadım denıze de gırdım hopladım zıpladım kafamı dagıtmaya calıstım... sonra baktık kanama yok tekrar doktora gıttık tatılde oldugumuz yerde. bebegın kalbı atıyor ama gel gor kı kese etrafında kanama war... 1 gun kanamam oldu sonra lekelenme seklınde devam ettı... bende gıttıgım tatıle baglıyorum. doktor bana belkı gec dollenmedır bebegın tutunabılır bıraz dıkkatlı ol dese daha dıkkatlı olurdum elbette. ama kesınlıkle hamılelık yok ıstedıgın gıbı tatılıne gıt deyınce,ılk gebelıgınde verdıgı cahıllıkle boyle oldu... sımdı gıdıp o doktora ıkı cıft laf etmek var ya neyse... hayırlısı be arkadasım nasıl olduysa oldu sonucta,bundan sonra cok dıkkat et kendıne sende hayırlısıyla atlatırsın ınsallah...

bugun cok agrim var karnimda tas var sanki...kanama da adet kanamasi seklinde....cok tedirginim...zor ayaga kalktim....acile gitsem mi ne dersiniz.....

bugun cok agrim var karnimda tas var sanki...kanama da adet kanamasi seklinde....cok tedirginim...zor ayaga kalktim....acile gitsem mi ne dersiniz.....

benim de 10.haftada ve 11.haftada yoğun kanamam oldu.şu an 13.haftadaım ve yataktan kalkmamaya çalışıorum doktorumun önerisiyle.haftada 1 kez de iğne oluorum.kesinlikle doktora gidin bence kanama çok önemli ben hastanede yattım 2 kanamamda da.

Canım uzme kendini lütfen soyleyeceklerim biliyorum senin uzuntunu gıdermıcek ama tekrar olucak uzulme ben 23 haftalık ken kaybettim bebegımı simdi tekrar hamileyim gorursun bak Allah sana da tekrar verecek belkide cok daha rahat gecireceksin bır dahaki hamileliğini Allah en basta sana saglık sıhhat versin gerisi gelir cok fazla yıpratma kendini.

X