gebelikte migren ağrısına çözümü olanlar

lawengineer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2014
361
172
merhaba arkadaşlar 4 haftalık gebeyim ama son hafta ara ara az migren ağrılarım oluyor ama parol içerek hafifletmeye çalışıyorum, bununla ilgili çözümü olan varsa paylaşabilir mi çok teşekkürler.

merhaba arkadaşlar 4 haftalık gebeyim ama son hafta ara ara az migren ağrılarım oluyor ama parol içerek hafifletmeye çalışıyorum, bununla ilgili çözümü olan varsa paylaşabilir mi çok teşekkürler.
Benimde tutardı hamileyken. Soğuk kompresör ve migren taşı . Karanlık bir ortam biraz işe yarayabilir. Ama migren durumlarında doktorum kendini hiç zorlama geçmez gel serum takalım derdi ben inadımdan gitmedim hiç orası ayrı ama .

Benimde tutardı hamileyken. Soğuk kompresör ve migren taşı . Karanlık bir ortam biraz işe yarayabilir. Ama migren durumlarında doktorum kendini hiç zorlama geçmez gel serum takalım derdi ben inadımdan gitmedim hiç orası ayrı ama .
parol serumu mu acaba?neredeyse iki güne bir bu 9 ay sürmeyecek değil mi kaçıncı ayda bitiyor acaba.

çok teşekkürler deneyeyim olmadı, arvelesten uzaklaşmak canımı sıkıyor.
Ay sakin arveles kullanma 🌸 stres de çok etkiliyor kafana bir şeyleri takma şu an en önemli şey sen ve bebegin. Kafanın tam arkasına buz koy ağrıyan yere inan bana rahatlatıyor, başımın ağrısı geçti geçti diye içinden inanarak telkin et 🌹 kendine iyi bak

Ay sakin arveles kullanma 🌸 stres de çok etkiliyor kafana bir şeyleri takma şu an en önemli şey sen ve bebegin. Kafanın tam arkasına buz koy ağrıyan yere inan bana rahatlatıyor, başımın ağrısı geçti geçti diye içinden inanarak telkin et 🌹 kendine iyi bak
yok yok kullanmıyorum zaten, olmadı öyle yaparım zaten çok çok başımı sarıyorum, çok teşekkür ediyorum.

Migren icin fizik tedavicilerin egzersizleri var onlari mutlaka deneyin. Hatta fizyoterapistin adi seherdi galiba YouTube de var

Nane yağını burnuma ve alnıma sürüp eşime masaj yaptırdım çok iyi geliyordu bir de ayak masajı iyi geliyor bi deneyin

Ayaklarını sıcak suya koy, çok kaynar olmasın tabi.. Aşırı rahatlatıyor.
Karanlık ortamda durmaya çalış.
Viks krem ile şakaklarına masaj yap
Hepsi çok iyi gelecek 🤗

Ben16-20. Haftalar arası şiddetli baş ağrıları yaşadım migrenim yok normalde. Karanlıkta uyumak, migren taşı beni rahatlatıyordu..

Migren taşı buz uygulaması ve karanlık ortam beni rahatlatıyor çok şükür. Hissettiğim an yapmaya başlıyorum çok tutmasına müsade etmiyorum yoksa hiçbir şey fayda etmiyor. Birde masaj da yaptırıyorum eşime oda iyi geliyor.

X