Gebelikte NAR yemek zararlı mı? Yararlı mı?

Bende bi zarari oldugunu sanmiyorum bende iki günde bi yerim mutlaka çok ta severimcokacimcoook
Onu yeme leke olur bunu yeme iz kalir suna dokunma ooooo ne yiycez biz o zaman

hamileliğin ilk zamanlarında,şu aralarda limon, maydonoz, roka, nar gibi bir çok gıdamı aldım.hatta arada kokoreç bile yedim. doktoruma sormuştum bana sadece, çileğin ilk zamanlarında seçerek yememi söyledi, onun dışında hiç bir şeyi yasaklamadı. çileğin alerji yapıcı etkisi varmış, hormonlu olanlarda.bunun dışında saydıklarım dahil hepsini yedim. dokununca leke olabilir diyorlar, ete, çileğe, nara, ama ellerimizi yıkadık mı sorun yok. ciğer de mesela elleyip vücudumuza dokunursak bunun lekesi bebekte olurmuş.olan akrabam var.ne derece doğru bilemiyorum ona dikkat ediyorum ama.

evet canim,ciger meselesini ben de biliyorum tanidik da var hatta alnina dusmus lekesi,ama hem dokunmus,hem yemis,onun icin yemiyorum ben ciger falan

bende narı çok seviyorum ve canım çekiyor abartmadığım takdirde zarar olacağını sanmıyorum.
yakın bi arkadaş hamileliğinde çok nar yediğini söylemişti kızı 5 yaşında ve bebekkende şimdide sağlık problemi çok nadir olmuş

Ben direk ibrahim saraçoğlunun ağzından duydum t.v'de nar'ı hamileler ilk 3 ay yemesin diye bastırarak söyledi.14 haftalık hamile olmama rağmen korkuyorum yemeye biraz daha bekliyeceğim...

Ben direk ibrahim saraçoğlunun ağzından duydum t.v'de nar'ı hamileler ilk 3 ay yemesin diye bastırarak söyledi.14 haftalık hamile olmama rağmen korkuyorum yemeye biraz daha bekliyeceğim...

bende duydum kanı sulandırdığı için bide kasılmalara sebep olduğu için düşük riskini arttırıyormuş..ilk 3 ay asla diyordu.ben şimdilerde yemeye başladım 27 haftalığım

9 aykık anneyim hamilelik öncesindede narı çok seviyordum hamileykende dayanamadım hergun 1 bazen abarttım 2 tane yedim.

çok korktum leke olur dediler, netten baktık sakıncalı vs deniliyor korktum ama yedim

sonuçç çok guzel bir oğlum var. lekeside yok.

:KK66:

Merhaba. Nar zararli denemez ama cekirdeginde beta-sitasterol diye bir madde var. Bu madde rahmin kasilmasina yol aciyor. Ayni sey yanilmiyorsam ananas icin de gecerli. Hatta su yabanci makalede doktorlarin nar cekirdeginden rahim kasilmasi olmayanlar icin ilac uretmeye calistiklarini okuyabilirsiniz. Link bu:

Pomegranate Extract Stimulates Uterine Contractions

Saracoglu gibi doktorlarin nari tavsiye etmeme nedeni bu. Rahimde kasilmaya erken neden olursa erken dogum veya dusuk olabilir diye. Tabii buyuk ihtimalle bir ton nar yemek lazim bu etki icin. Ama yeterli arastirma olmadigindan doktorlar ya az tuketin diyorlar ya da her ihtimale karsi tuketmeyin diyorlar. Benim doktorum sut ve yumurta disinda hicbir seyi her gun her gun yeme dedi. Yani ara ver dedi. Diger taraftan 38 haftadan sonra nar ve ananas yiyebiliriz sanirim, belki dogum kolay gelir.

Ben de ilk 3 ay zararlı diye biliyorum hatta sonrası için faydalı bile.Bebeğe kilo yapıyormuş bol bol yiyin diyorlar:KK56:

gebelıgımın son ıkı ayı hergun ıkı nar yedım.kolay normal dogum yaptım ve bebegımde hıc gaz sorunu yok.tavsıye ederım :KK3:

ooooo nardamı zararlı daha neler yaaaa.meyve sonuçta ama abartmamak lazım tabi.ne yerseniz yiyin abartmayın.

bende geçen gün nar suyu içtim sonuç kötü oldu :) yolun ortasında istifra ettim. sonra dediler ki nar ve nar suyu hamilelikte sakıncalıymış. bende duyunca çok şaşırdım yok artık daha neler dedim ama doğruymuş.herşeyi bilemeyiz sonuçta :)) daha öğreneceğimiz çok şey var:KK49:

ben bi tek tansiyonu düşürdüğünü biliyordm walla.
çekirdek eğer kasılma yapıyorsa,katı meyve sıkacaklarında sıkıp içmek zararsz olmalı,çekirdeklerini ayırıyor ya..
ben grip olmuştm 2 kez,bol bol nar sıkıp içmiştim,bağışıklık sistemini kuvvetlendrp toksinleri attığı için.
bi sıkıntı yaşamadm çok şükür,abartmadıkça da sıkıntı olmaz die düşüünüyorum,çok dert etmemek lazım ıncık cıncık herşeyi

Mmm nara bayılırım, ilk aylarda arada bir yedim çünkü canım çok istemedi. Son 1-1,5 aydır da (6 aylık olduğumdan beri) hemen hemen her öğlen nar suyu içiyorum. Hem tatlı isteğimi kesiyor, hem de çok şükür çevremdeki herkes-kocam bile çok ağır grip geçirdiği halde bana bişi olmadı. Bi de "gaz için doğunca bebeğin ağzına damlatın" diyorlar ya, ben onu yapmak yerine kendim içiyorum bol bol, bi aksilik olmazsa doğuma kadar da içeceğim çünkü bayılıyorum nara :) Hamileliğim nar mevsimine denk geldiği için de seviniyorum :)

yaa bilmediğim ne kadar çok şey var k.k.sayesinde daha neler öğrencem kimbilir..her akşam nar suyu içiorum kimseden zararıyla ilgili bişey duymadım Allahım korusun o zaman daha çok dikkat ediyim bundan sonra yada ne yapim bilemedim o mayhoş tadına bayılıorum:))

evet canim,ciger meselesini ben de biliyorum tanidik da var hatta alnina dusmus lekesi,ama hem dokunmus,hem yemis,onun icin yemiyorum ben ciger falan

oo ben ciğerde yedim oğlum kar gibi benbeyazz ve hiç lekesiz hepsi saçma seyler eskilerin uydurması.

ben gebeliğimin ilk 3 ayı günde 1 2 nar yedim. bebeğim düşmedi :) doktoruma sordum "böyle zırvalıklarla gelme bana" dedi:KK50:

X