Gebelikte oksapar kullananlar bakabilir mi?

Meyremasya

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2022
769
157
27
Kızlar 15 haftalık gebeyim. Ropar çıkartmistim, 3 aylikmis ben ise 1 yıllık biliyordum. Eczacı çıkarmana gerek yok dedi. Doktor aile hekimi çokta bilinçli değil bu konuda. Icd kodları varmış. Sigortanin karsilaycagi icd kodu lazimmis
Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz
Ne yazmasi gerek

Kızlar 15 haftalık gebeyim. Ropar çıkartmistim, 3 aylikmis ben ise 1 yıllık biliyordum. Eczacı çıkarmana gerek yok dedi. Doktor aile hekimi çokta bilinçli değil bu konuda. Icd kodları varmış. Sigortanin karsilaycagi icd kodu lazimmis
Ne yazmasi gerek
Raporda gebelik için yazıyorsa 3 ay olmaması lazım onu kadın doğum doktoru yönlendirecek özelse kendi yapıyor doktor değilse şuraya git uzattır diyor biz öyle yapıyoruz

Raporda venöz yetersizlik yazinca katılim payi cok az cikiyor ben ayin 8 inde 9 kutu iğneye 150 lira ödedim katilim payi cikarsa pahali

Ne yazmasi gerek
Yeniden rapor çıkarabilirsiniz ancak aile hekimi değil kadın doğumcudan alın raporu onlar daha iyi biliyor, ben rapor çıkarmadım ama yazdırdım makul bir miktar ödedim ücrete kullanma sürem bitene kadar sorun yaşamadım

Yeniden rapor çıkarabilirsiniz ancak aile hekimi değil kadın doğumcudan alın raporu onlar daha iyi biliyor, ben rapor çıkarmadım ama yazdırdım makul bir miktar ödedim ücrete kullanma sürem bitene kadar sorun yaşamadım
Ugrastirmazsa rapor yazmak daha iyi ama bakalım

X