Gebelikte Rahim icinde Kanama alanının olması** ve iki Kese birisi boş birisinde bebek olması***

Canim Selam,

Bunlari duymak nasil rahatlatti beni bi bilseniz az once uyuya kalmistim ruyamda yari uyanik yarinuyur sekildeyim he korkularim beni uyutmuyor bile dogru duzgun. Ins benimde sizin gibi olur duymak bile o kadar buyuk destek ki anlayamam💟💟💟 Alahim banada nasip eder ins cok emek verdik Allah isteyen emek veren herkese nasip etsin🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Bu arada benimde ignem var 3 gune bir Pruliton ve vajinal fitilim var gunde 4 tane Lutinus diye bir fitil. Umarim onlar korur benim bebegimi🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Kanama alaninix ne zaman bitti peki? Tamami 12 haftada mj bitti tam olarak? Yani ultrasounda gozukmememisini tercih ederim bende cok urkutucu oluyor gorunce😕

Bide bende mi doktoruma desem acaba hergun mu yapsak bu igneyi kacadan olan prulitonu?
Canım benim kanama alanım çok büyüktü hatta doktor kanama.alanini gördüğünde kesenin sağını solunu her yerini kaplamıştı keseye baskı yapıyor, bebeğin kalbini etkileyebilir hazırlıklı olun demişti yıkılmıştık.ben günlük maksimum doz olan iki ampul 50 mg Progestan iğne oluyordum yani 100 mg günlük. O yüzden yanında ne fitil ne de başka bir şey verdiler maksimum doz dedi doktorum ve iğne kullandığım sürece sadece bir iki kere lekelenme oldu daha da hiç olmadı iğne çok etkiliydi. Kanama alanım 11+5 de ikili tarama testine gittiğinde doktorum hiç bir şey kalmamış artık iğneleri bırakıyoruz demişti yani onun öncesinde hafta olarak ne zaman bitti bilmiyorum. Ama şunu hatırlıyorum doktora gitmeden bir hafta önce simsiyah bir lekelenmem oldu ben çok şaşırmıştım ve korkmuştum eşime söylediğim de acaba kanama alanınimi attın acaba demisti. Bir hafta sonrada hiç bir şey kalmamıştı. İgneyi doktoruna sorabilirsin ama proluton değil benimkisi progestan 50 mg ampul diye geçiyor.
Canını sıkma geçecek eninde sonunda geçiyor hiç merak etme 🙏🙏

Ayyy masallah canim benim ins bende bunlari yaziyor olurum zamanini geldiginde suan cok korkuyorum ama Zamanla gececek ins degil mi boyle seyler duymak nasil rahatlatiyor size anlatamam💕💕💕 Tesekkurler bunu paylastigin icin benimle😍.

Rahimdeki kanama alani ultrasounda ne zaman gozukmemeye baslamisti peki?
5. Haftada ilk kontrolde görmüştü doktor ☺️ İlaç vermemesinin sebebi boş kese olabilir canım sana. Geçecek tabiki bugünler herşey allahtan ☺️ Ben bi de bilmeden ne koliler kaldırmıştım arşiv düzenlerken iş yerinde 🤦🏻‍♀️ Yine de bişey olmamış ☺️

5. Haftada ilk kontrolde görmüştü doktor ☺️ İlaç vermemesinin sebebi boş kese olabilir canım sana. Geçecek tabiki bugünler herşey allahtan ☺️ Ben bi de bilmeden ne koliler kaldırmıştım arşiv düzenlerken iş yerinde 🤦🏻‍♀️ Yine de bişey olmamış ☺️
ins bende boyle guzel seyler yaziyor olurum ve ileride bunlari baskalari ile paylasarak dertlerine derman olurum🙏🏻💕 Hersey Nasip kismet gercekten inancim sonsuz umarim hersey yolunda gider🙏🏻 Sanirim ilaclar ve hamilelik hormonlari beni bu sekilde korkutup uzuyor sanki dayanamazmisim gibime geliyor bebegime birsey olsa Olmasin lutfen🙏🏻🤲🏻📿 Dua ediyorum hergun Allah nasip etsin diye bakalim yasayip gorecegiz.. Sizinde bebeginizi allah anali babali buyutsun🙏🏻😇🤩🍀💟

Canım benim kanama alanım çok büyüktü hatta doktor kanama.alanini gördüğünde kesenin sağını solunu her yerini kaplamıştı keseye baskı yapıyor, bebeğin kalbini etkileyebilir hazırlıklı olun demişti yıkılmıştık.ben günlük maksimum doz olan iki ampul 50 mg Progestan iğne oluyordum yani 100 mg günlük. O yüzden yanında ne fitil ne de başka bir şey verdiler maksimum doz dedi doktorum ve iğne kullandığım sürece sadece bir iki kere lekelenme oldu daha da hiç olmadı iğne çok etkiliydi. Kanama alanım 11+5 de ikili tarama testine gittiğinde doktorum hiç bir şey kalmamış artık iğneleri bırakıyoruz demişti yani onun öncesinde hafta olarak ne zaman bitti bilmiyorum. Ama şunu hatırlıyorum doktora gitmeden bir hafta önce simsiyah bir lekelenmem oldu ben çok şaşırmıştım ve korkmuştum eşime söylediğim de acaba kanama alanınimi attın acaba demisti. Bir hafta sonrada hiç bir şey kalmamıştı. İgneyi doktoruna sorabilirsin ama proluton değil benimkisi progestan 50 mg ampul diye geçiyor.
Canını sıkma geçecek eninde sonunda geçiyor hiç merak etme 🙏🙏
Merhabalar ben 3 gündür hastanede yatıyorum 7 hafta 4 günlük gebeyim kahverengi lekelenmelerim var kesenin etrafında çok az kanama alanı var dediler progesteron gebeliğimin başından beri kullanıyorum fitil olarak sizce herhangi bi sıkıntı olur mu

Merhabalar ben 3 gündür hastanede yatıyorum 7 hafta 4 günlük gebeyim kahverengi lekelenmelerim var kesenin etrafında çok az kanama alanı var dediler progesteron gebeliğimin başından beri kullanıyorum fitil olarak sizce herhangi bi sıkıntı olur mu
Canim merhaba yuksek ihtimalle hic bir sey olmaz🌻 ama takip etmek lazim yatmak lazim ben 3. Aydayim yatiyorum ve gebeligim boyunca dinlenmeyi dusunuyorum. Az hareket daha iyi demisti doktorum calismak yasak gibi

Merhaba canım,
Öncelikle çok geçmiş olsun, ilacı sürekli kullanmayı soruyorsanız hiç bir silinti olmaz, ben en yüksek doz olan günde 100 mg kalçadan progestan iğne oluyordum, fitil iğnenin yanında daha az kalıyor ve hiç bir zararı yok. Hatta 12. Haftaya kadar bebeğin tutunmasinda faydası bile oluyormuş. Kanama alanın inşallah bir önce geçer benimkisi 12. Haftaya kadar devam etmişti şimdi hiç bir şey kalmadı canını sıkma bebek büyüdükçe kanama alanı yok oluyor. Beni hastaneye hiç yatırmadilar ve lekelenmem değil baya adet gibi kanamam oluyordu kanama alanımda kesenin iki katıydı ve her yerini sarmıştı. Moralini yüksek tut Allah'ın izniyle hiç bir şey olmaz 🙏🙏

Merhaba canım,
Öncelikle çok geçmiş olsun, ilacı sürekli kullanmayı soruyorsanız hiç bir silinti olmaz, ben en yüksek doz olan günde 100 mg kalçadan progestan iğne oluyordum, fitil iğnenin yanında daha az kalıyor ve hiç bir zararı yok. Hatta 12. Haftaya kadar bebeğin tutunmasinda faydası bile oluyormuş. Kanama alanın inşallah bir önce geçer benimkisi 12. Haftaya kadar devam etmişti şimdi hiç bir şey kalmadı canını sıkma bebek büyüdükçe kanama alanı yok oluyor. Beni hastaneye hiç yatırmadilar ve lekelenmem değil baya adet gibi kanamam oluyordu kanama alanımda kesenin iki katıydı ve her yerini sarmıştı. Moralini yüksek tut Allah'ın izniyle hiç bir şey olmaz 🙏🙏
Amin Çok teşekkür ederim moralim biraz yerine geldi içim içimi yiyor kaç gündür çok fazla düşünüyorum bişey olucak mi diye lekelenme devam edince korkum kat ve kat artıyo Rabb'im sağlıcakla kucağıma almayı nasip etsin tüm bekleyenlerinde

Merhaba canım,
Bende de Gebeliğimi öğrendiğim andan itibaren kesenin etrafında kanama alanı vardı ve çok büyüktü sürekli kanama veya lekelenmem oluyordu, düşük tehlikesi atlattım 1 ay hiç WC ve yemek dışında yerimden kalkmadim, hergun kalçadan progestan iki ampül iğne oluyordum, ancak öyle kanamam olmuyordu. Çok şükür şuan 14. Haftamdayim ve 12. Haftadan beri hiç kanamam veya lekelenmem olmadı ne iğne ne de başka bir ilaç kullanıyorum sadece vitamin. Bu yaşadıkların çok zor bir süreç ve çok yıpratıcı sana tavsiyem moralini yüksek tut ve doktorun dediklerine uy, 12. Haftadan sonra plesanta progestan üretmeye başladığı için kanamam duruyor ve bebek büyüdükçe kanama alanına baskı yaparak yok ediyor. Az kalmış12. Haftana dayan sonu güzel olacak inşallah 🙏🙏🙏
merhaba şu an nasılsınız 12. haftadan sonra durdu mu tamamen :)

merhaba şu an nasılsınız 12. haftadan sonra durdu mu tamamen :)
Merhaba, aslinda suanda tam emin degilim bu sali doktor randevum var o soyleyecek onemli birsey degil deyip gecistirmislerdi beni o zaman bakalim suan nasil bende cok merak ediyorum Allahim ins isteyen herkese size bize her isteyene kucagina almayi nasip eder🙏🏻🙏🏻🙏🏻 sali gununden sonra yazisiriz yine tam soylemek istemiyor sanirim doktorlar bende direk sormadim aslinda ama bu sefer direk soracagim doktor randevulari 2 dk oldugu icin o heyecanla unutuyorum hep sorularimi

Merhaba, aslinda suanda tam emin degilim bu sali doktor randevum var o soyleyecek onemli birsey degil deyip gecistirmislerdi beni o zaman bakalim suan nasil bende cok merak ediyorum Allahim ins isteyen herkese size bize her isteyene kucagina almayi nasip eder🙏🏻🙏🏻🙏🏻 sali gununden sonra yazisiriz yine tam soylemek istemiyor sanirim doktorlar bende direk sormadim aslinda ama bu sefer direk soracagim doktor randevulari 2 dk oldugu icin o heyecanla unutuyorum hep sorularimi
kanama geçti mi peki? bi kağıda yazın ben öyle yapıyorum :) mutlaka haber verin bende merak ediyorum inşallah iyi haberleri alırız bebişinin.

Merhaba hanımlar...15 yillik uğraşlarım sonucu ve 10. Tüp bebek denemende sukurler olsunki tuttu ama 9 . Haftamdan beri kese etrafında kananamdan dolayi kanama yasiyorum 12. Haftaya girdik halen devam ediyor..raporluyum ise gitmiyorum..düşük tehliken devam ediyor diyor doktorum...coraspirini kesti pihtilasmam olmasına ragmen...haftada 1 pruloton iğne oluyorum sadece...sol kasik agrım hiç geçmiyor...bu durumu yaşayıp atlatan varmi..çokça dualarınıza ihtiyacım var..

Arkadaslar Merhaba,

Size bir sey sormak istiyorum. Ben tup bebekle uzun ugraslar bir takim ameliyatlar bir dolu genetik testler neticesinde gebe kalmis bulunmaktayim cok sukur🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Suanda 8+5 gunluk gebeyim🌻 Buraya kadar hersey guzel tabiki ama 5. haftada benim bir kanamam oldu acil doktora gittik ve orada 2 kese gorduk birisi bostu bir tanesinde bebek vardi ve doktor dediki bu bos olan kese artik gelismez zamanla vucut onu atacaka dedi bu arada rahim icinde kanamam da yoktu ve 2 hafta sonra doktora git ve kontrol altinda ol dedi. Neyse, bende 2 hafta sonra doktora gittim o bos olan kese halen duruyordu ve bebegin kalp atislari vardi rahim icinde kanama var yada yok demedi doktorum. Ama bu bos kese diger gebelige zarar vermez zamanla kaybolur dedi. Bende bir iki gun once tekrar doktora gittim bu seferde rahim icinde kanama alanlariniz var dendi.... Yani sizin anlayacaginiz biraz sorunlu bir gebelik yasiyorum bos kese sokunu atlatamadan birde bu kanama alani cikti. Simdi doktorum herseyi yasakladi bana yatarak geciregim bu sureci.... Yatarim hic sorun degil kac yildir emek veriyorum zaten bu benim icin sorun degil bu yasadiklarimda sorun degil ama....😒

Basina boyle bir sey gelen var mi daha once? Sizce bebegim benimle mi kalir yoksa sorunlar yasarmiyim? Bu konu hakkinda tecrubelerinizi ve fikirlerinizi duymak isterim cok cok tesekkur ederim simdiden🌼
Bende tüp bebekle hamileyim öğrendiğimden beri hep leke gördüm en son baya bir kanama yaşadım ama bebek duruyordu kanama alanı var rahimde istirahat ve bol su dışında yapılacak pek bişey yok

X