Premature Bebekler Gebelikte TSH degeri!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Termoni

Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2021
68
112
Merhaba, 5+4 gebeyimm,tsh degerim 3.10 cikti,dahiliye doktorum endokrine sevk etti,tsh degerinin bebegi her yönlü etkileyebilir ilac tedavisi yapabiliriz dedi,ilk gebeligim oldugu icin tedirginim.Bu durumda olanlar tavsiyelerini paylasabilir mi?

Merhaba, 5+4 gebeyimm,tsh degerim 3.10 cikti,dahiliye doktorum endokrine sevk etti,tsh degerinin bebegi her yönlü etkileyebilir ilac tedavisi yapabiliriz dedi,ilk gebeligim oldugu icin tedirginim.Bu durumda olanlar tavsiyelerini paylasabilir mi?
Tavsiye sadece Doktorun vereceği ilacı kullanmak olacak. Bir çok insan bunu yasıyor bende yasadım minicik bi hap içiceksiniz korkmayın

Benim de 2 falandı şimdi 0.45 e düşmüş gebelikte dalgalanmalar olabiliyormış

Benimde gebeliğin ilk haftalarında yükseldi ve dahiliyenin verdiği bir ilaç onu kullanıorum
3-4haftada birde gidip tekrar kan verip değerlerinizi kontrol ettirceksiniz..
Korkulacak birşey yok içiniz rahat olsun..

Ben de 7 haftalık hamileyim tsh 3.26 çıkmıştı. Endokrinolojiye gittim ve euthyrox 75 mg verdi. Bir haftadır kullanıyorum. Normalde ayda bir kontrol ediliyormuş ama ben dayanamayıp pzt kan tahlili verdim merakımdan. 3.11 e düşmüş işe yarıyor sanırım.

Benimde gebeliğin ilk haftalarında yükseldi ve dahiliyenin verdiği bir ilaç onu kullanıorum
3-4haftada birde gidip tekrar kan verip değerlerinizi kontrol ettirceksiniz..
Korkulacak birşey yok içiniz rahat olsun..
doguma kadar bu sekilde kontrol mu ettirmek gerekiyor

Merhaba. Bende yeni hamileyim 5+3 günlük tsh değerim 3.3 çıkmış siz sıkıntı yaşadınız mı acaba? İnternette gördüklerim strese soktu beni

X