Gebelikte uykusuzluk

EosAna

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2013
1.213
975
5 haftalık gebe sayilirim ve uyku problemlerim had safhada. Saat başı uyanıp o yetmiyor gibi zor uyuyorum ya da hic uyuyamiyorum. Böyle bir şey yaşayan var mı?

Merhabalar öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. Evet bi dönem bende yaşadım ve bi çok arkadaşım da aynıydı ama sanki sizinki erken başlamış gibi bi süre sonra geçecek ama yine gelecek maaleaef bugün 3 saatlik uyku ile ayaktayım zorladığım halde uyuyamıyorum gebeliğin ilk dönemleride böyleydi hatta uykusuzluktan ağladığımı biliyorum gecenin bi vakti merak etmeyin geçecek inşallah

Ben de gebeligimin sonlarına doğru yaşadım canım. Dogum yapali 45 gün oldu.Şimdi bana kaybolan gunlerimi verseler hep uyurum :KK14:

Bnde 37 haftadayim ve sık sık uyanıyorum uyuyamıyorum sorma :KK43: gebeligimin ilk aylarında da çok uyuyordum kalkamadım gözümü acamiyordum

Bende yasadim o dönemler. Tansiyon yuksekligi var mi siz de. Normalde gebelerin cok uyumasinin sebebi hormonların sebep oldugu düşük tansiyon. Tansiyonun dusmemisse uyuyamiyorsun

Bende yasadim o dönemler. Tansiyon yuksekligi var mi siz de. Normalde gebelerin cok uyumasinin sebebi hormonların sebep oldugu düşük tansiyon. Tansiyonun dusmemisse uyuyamiyorsun
Yoo normalde 9-5 tansiyon gezen bir tipim. Acaba gebelikte tansiyonun mecburen yükselmesi mi rahatsız etti beni?

Gunduz kalkmadan uyuyasim var gece olunca tik yok. Her sabah 5 5 bckta uyanmaktan gina geldi ama oglen 1 2 gibi acayip uyku bastiriyor. Ah bu hormonlar...

Bende 5 haftalık içim daralıyor kalbim çarpıntısı vücut yanması uyuyamıyorum sanırım hamileliğe vücut alışmaya çalışıyor

5 haftalık gebe sayilirim ve uyku problemlerim had safhada. Saat başı uyanıp o yetmiyor gibi zor uyuyorum ya da hic uyuyamiyorum. Böyle bir şey yaşayan var mı?
Merhaba uykusuzluk sorununu cozebildiniz mi bende ayni durumdayım psikologa gitmeyi düşünüyorum:KK43:

Ben de aynı dertten muzdarip biri olarak konuyu aktif hale getirmek istedim. İnsan ben tek miyim diye düşündükçe bayağı morali bozuluyor çünkü. Benim de 20. haftaya yaklaşırken başladı tık yok sızarak 1.5 saat uyuyorum 6.30'da hopp zombi işe. Bu durumda olup tecrübesini paylaşacak olanlar olusa seviniriz zira oldukça kötü bir durum tahammülsüzleşme geçmeyecek diye düşünme psikolojisini bozuyor insanın bir de tabi bebeğim nasıl etkileniyor derdi de ayrı bir stres kaynağı oluyor.

X