Gebeliğe Hazırlık Gebelikten önce folik asit kullanımı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

shrtass

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2023
59
10
25
Kızlar geçen gün doktora gittim 1 senedir korunmasız ilişki yaşadığımızı fakat hamile kalamadığımı söyledim önce vajinal ultrasonla baktı bişey çıkmadı adetliyken gelip hormon testi vermemi söyledi ve folik asite başlamamı söyledi daha önce bunu kullanan varmı ne işe yarıyor bilgim yok kullanmalı mıyım sizce

Eklentiler

• IMG20230616112145.jpg
    IMG20230616112145.jpg
    172,4 KB · Görüntüleme: 80
Benim bildigim bu fotoğraftaki Omega vitamini sen ayrica folik asit almalısın ama yinede doktoruna sor
Arkadaşım hamile kalamiyordu oda omega içti cok iyi geldi şuan hamile, bende suan hamileyim hamile kalmadan üç ay önce folic 1 kullandim, banada 12 haftadan sonra omega verdi vitamin için

Kızlar geçen gün doktora gittim 1 senedir korunmasız ilişki yaşadığımızı fakat hamile kalamadığımı söyledim önce vajinal ultrasonla baktı bişey çıkmadı adetliyken gelip hormon testi vermemi söyledi ve folik asite başlamamı söyledi daha önce bunu kullanan varmı ne işe yarıyor bilgim yok kullanmalı mıyım sizce
Folik asit depolanamayan bir vitamindir. Hamilelikte yada planli gebeliklerden once baslanmasinin sebebi bebeklerin beyin ve omurga gelisimine katki saglayip, beyin hasarı, zihinsel gelişim bozuklukları gibi sorunların ihtimalini azaltmaktır. Kisacasi bebek gelisimini icin onemlidir. Doktorun size yazdigi marka multivitamin ve icinde de 400 mcg folik asit var.

Benim bildigim bu fotoğraftaki Omega vitamini sen ayrica folik asit almalısın ama yinede doktoruna sor
Arkadaşım hamile kalamiyordu oda omega içti cok iyi geldi şuan hamile, bende suan hamileyim hamile kalmadan üç ay önce folic 1 kullandim, banada 12 haftadan sonra omega verdi vitamin için
Iceriginde 400 mcg folik asit var bu multivitaminin.

İçeriğinde folic asit var zaten omega 3 de var diğer takviyelerde var çok iyi bir takviye

Bende de bir sorun yok eşimde de . 9 aydir evliyiz hic korunmadik hamile kalamadım cok üzgünüm ya

X