Geç döllenme

lunap

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2024
29
7
26
Bat 1 ocaktı kan ve idrar testleri negatif ama 9 gün geciktim. Sadece ilk yaptığım erken gebelik testi silik 2 çizgi çıktı. Diğer 5 test maalesef negatif. İdrar testi yaparken fosforlu turuncu olduğunu gördüm. Karnımda batmalar hissediyorum. Sıradan regl belirtileri yaşamıyorum. Geç döllenme ihtimali var mı bu durumu yaşayıp hamile olan var mı acaba 🙏

Bat 1 ocaktı kan ve idrar testleri negatif ama 9 gün geciktim. Sadece ilk yaptığım erken gebelik testi silik 2 çizgi çıktı. Diğer 5 test maalesef negatif. İdrar testi yaparken fosforlu turuncu olduğunu gördüm. Karnımda batmalar hissediyorum. Sıradan regl belirtileri yaşamıyorum. Geç döllenme ihtimali var mı bu durumu yaşayıp hamile olan var mı acaba 🙏
Yeniden kan testi yap varsa çikar.

Benim adetim 22 gün gecikti test yaptım silik çizgi çıktı aynı gün yani 4 ocakda acilde kan verdim sonuc 16 çıktı 8 ocakda tekrar kan verdim 133 çıktı bekliyorum hala 2 günde bir kan vereceğim

Umarım sağlıklı gebelikle sonuçlanır ☺️ teşekkür ederim cevabınız için. Ben biraz daha bekleyip kan vereyim en iyisi

Umarım sağlıklı gebelikle sonuçlanır ☺️ teşekkür ederim cevabınız için. Ben biraz daha bekleyip kan vereyim en iyisi
Benimde 5 gün gecikti normalde hiç gecikmem olmaz 2 gün önce kan testi yaptım negatif bugün idrar yaptım yine negatif :KK43:

Ben hala adet olmadım. Şu an itibarıyla 12 gün gecikti. Dün yine kan verdim negatif çıktı. Normalde benim de hiç gecikmez. Hala umudum var açıkçası

Hala olmadım bekliyorum bakalım test de yapmıyorum
Şuan 1 hafta gecikme var 3 gün önce test yaptım ama bitmeyen akıntım var kasıklarımda regl sancısı var birde göğsüme arada ağri girip çıkıyor inşallah bende hamileyimdir 😟

Kızlar ben hala adet olmadım 19 gün gecikti olsaydı çıkar diye düşünüyorum bayadır test yapmıyorum yarın sabah test yapacağım negatifse adet söktürücü kullanmayı düşünüyorum:KK43:

Çok garip hayatımda ilk defa böyle gecikiyorum planlı gebe kalmaya da çalışmadım stres 0 anlamadım

Sonucunuz noldu acaba ve belirtileriniz neler bende gecikmenin 15.gunudeyim sadce kremsi belirtim ve kasik agrim var 10.gunde kan verdim negatif yumurtalik ve rahim saglikli dendi hala beklemedeyim dun idrar testi de yaptim negatifti

Şuan 1 hafta gecikme var 3 gün önce test yaptım ama bitmeyen akıntım var kasıklarımda regl sancısı var birde göğsüme arada ağri girip çıkıyor inşallah bende hamileyimdir 😟
Sonucunuz noldu acaba gecikmenin 15.gunundeyim sadce kremsi sari arasi akinti ve kasik agrim var 10.gunde kan verdim negatifti ultrasonlada bakildi hersey saglikli dun de idrar testi yaptim negatifti

Geç döllenme aslında, geç yumurtlama sonucu döllenmenin de geç oluşup, dolayısıyla gebeliğin de geç oluşmasıdır. Genelde bir kişi adet olma gününden 2 hafta önce yumurtlama yaşar ve adete yakın bir zamanda gebeliği öğrenir. Fakat her zaman genele göre yumurtlama olmayabiliyor. Hatta bazı aylarda yumurtlama da olmayabiliyor. Korunmasız ilişki dolayısıyla veya strese bağlı da adet gecikmeleri yaşanabiliyor. Her ne kadar stres 0 deseniz de vaktinde adet olmadığınız ve de hamile misiniz yoksa adet mi olacaksınız bilmediğinizden dolayı, bu belirsizlik farkında olmasanız da stres yapmanıza sebep oluyordur. Mesela bazı kişilerde 1 adet dönemi adet görmüyor, sonrasında 2.adet dönemindeyken yumurtlama+döllenme+ yerleşme yaşanıp da o ay gebeliğini öğrenebiliyor. Ama önceki ay adet olmadığından son adet tarihine göre değil de ölçümlere göre hesaplama yapıyorlar ya da kiminde adete 1 hafta kala yumurtlama, döllenme ve yerleşme oluyor. Bu sefer de adet 1 hafta- 10 gün gecikince gebeliğini yeni öğreniyor. Yani yumurtlamanın vaktine göre durumlar değişebiliyor. Veyahut da sadece adetiniz gecikmiş olup, gecikmeli adet olabilirsiniz.

Sonucunuz noldu acaba gecikmenin 15.gunundeyim sadce kremsi sari arasi akinti ve kasik agrim var 10.gunde kan verdim negatifti ultrasonlada bakildi hersey saglikli dun de idrar testi yaptim negatif
Regl oldum bu sefer farklı pembe kahverengi karışık 8 gün oldu kesilmedi bnde anlamadım stres ypmayin adet olacaksanizda gecikiyosunuz rabbim tez vakitte bebiş nasip etsin

Benim adetim 22 gün gecikti test yaptım silik çizgi çıktı aynı gün yani 4 ocakda acilde kan verdim sonuc 16 çıktı 8 ocakda tekrar kan verdim 133 çıktı bekliyorum hala 2 günde bir kan vereceğim
Beni heveslendirdiniz 19.gün geciktim bugunn testler ne gatif en son 12 aralikta adet oldum 15 ocakta test negatif kantesti bidaha gitmedim sankii hamileymisim gibii ama cift vizgiyii göresemm gidecem kan vefmeyr hic gecikmeDi omrumde ekimden beri sacmaladi adetlerim 12 gun 19 gun geciyor doktor hersey normalndedii bana bu ayda 19 gün gecikti senjn gibi 22. gün gebelik cikar mi acaba benimde kuzeniminki 21 gün gecmistii hafif cikmistii üstelik ben 18 yıl 6 aydir bekliyorumm bu cift cizgiyiii

X