Geceyi bitirmek için

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
6.268
91
34
Geceyi bitirmek için


Sıkılma ihtimalini göz önüne alıp kendinize bir ‘acil kaçış planı’ yaptıysanız mesele yok. Fakat böyle bir durumda ne yapacağınızı önceden düşünmediyseniz gerçekten de bu sıkıcı geceyi sonuna kadar yaşamak durumunda kalabilirsiniz.
"Date out of Your League’ adlı kitabın yazarı April Masini böyle bir gece için yapacağınız ‘acil kaçış planı’nın gecenizi kurtarabileceğinin altını çiziyor. "Soul Dating to Soul Mating" adlı kitabın yazarı Gail Prince ise karşınızdaki erkeğin size uygun biri olmadığına karar verdikten sonra bir bahaneyle, onu incitmemeye gayret ederek geceyi bitirmenizi tavsiye ediyor. İşte böyle bir gece için işinize yarayabileceğini düşündüğümüz bazı ipuçları:

Hasta numarası yapın

Ortaokul ikinci sınıftan itibaren bu numarayı kimsenin yemediğinin farkındasınız. Fakat örneğin migreninizin ne zaman tutacağını bilemezsiniz öyle değil mi? "The Dating Race: An Undercover Report from the Frontlines of Modern-Day Romance’ adlı kitabın yazarı Stacy Kravetz bakın neler söylüyor: ‘Şakaklarınızı ovmaya başlayın ve acı çektiğinizi karşı tarafa hissettirin. Daha sonra da ona çok üzgün olduğunuzu ama hemen eve gidip karanlık bir odada tek başınıza dinlenmeniz gerektiğini söyleyin’.

Suçu patrona atın

İşinizin yoğunluğundan dolayı kendinize ne kadar az zaman ayırdığınızdan bahsedin ve o gece de ofise dönmek durumunda kalabileceğinizi söyleyin. "Be Honest: You're Not That Into Him Either’ adlı kitabın yazarı Ian Kerner konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: ‘Erkekler işinizle ilgili söyleyeceğiniz şeylere inanır. Buluşmaya iş kıyafetinizle gidin ve konuşmalarınızda ‘yarın patronlarla önemli bir toplantınız’ olduğunu belirtin’.

Cep telefonunuzu kullanın

‘Cep telefonunuzun alarmını buluşma saatinden 30 dakika sonraya kurun ve çaldığı zaman masadan kalkıp ondan uzaklaşın’ diyen Kravetz sözlerine şöyle devam ediyor: ‘Bir arkadaşınıza sizi belli bir saatte aramasını söyleyebilirsiniz. Masadan kalkarak kendinize düşünmek için zaman yaratabilir ve bir sonraki hareketinizi planlamak için kendinize elverişli bir ortam hazırlayabilirsiniz’.

Eski dosyaları açın

Onunla birlikteyken sıkılma noktasına geldiğinizi hissettiğiniz an onu eski erkek arkadaşınızın yerine koyun ve ona içinizdeki tüm kızgınlıkları anlatın. Masini bu konuyla ilgili olarak şöyle konuşuyor: ‘Ona geceye devam edemeyeceğinizi, hemen oradan ayrılmak istediğinizi çünkü çok üzgün olduğunuzu söyleyin’.

Ölesiye yorgun olduğunuzu söyleyin

Gözlerinizi ovuşturun ki göz kaleminiz aksın. Ovmaktan kan çanağına dönen gözlerinize bakarken ona bir proje üzerinde çalıştığınızdan günlerdir uyuyamadığınızı söyleyin. Kerner bu maddeyle ilgili olarak ‘Yorgunluğunuzu ve bitkinliğinizi görmesini sağlayın sonra da kibarca izin isteyerek oradan ayrılın’ diyor.

Dürüst olun

Kerner şunları söylüyor: ‘Gerçeği söylemek zordur ama dürüst olursanız karşınızdaki kişinin size saygı duymasınıı sağlarsınız. Karşınızda oturan adam Brad Pitt’e benzemiyor olabilir fakat bu onun kötü bir insan olduğu anlamına gelmez’. Prince’in ise şunları söylüyor: ‘Kibar olun ve ona ‘Seninle tanışmak çok güzeldi ama seninle yeteri kadar ortak yönümüz olduğunu sanmıyorum’ deyin. Ona teşekkür edin, hesabınızı ödeyin ve kalkın. Belki de hayatınızın erkeğine eve dönerken rastlayacaksınız’.