Gecikmeye rağmen b-hcg ve usgde gebeliği görünmeyipte sonradan farkedilen..

Tuba373

EL VEKİL,SANA EMANETİZ...
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2009
4.614
4
41
geç döllenmeden dolayı gebeliğini 2.adete yakın öğrenen var mı?
biligilerinizi paylaşır mısınız?

geç döllenmeden dolayı gebeliğini 2.adete yakın öğrenen var mı?
biligilerinizi paylaşır mısınız?

evet canım .benim öyle oldu.31 temmuzda adet gördüm agustosun 31 i geldi olmadım eylülün 1 i olmadım.bu arada kasıklarımda aşırı ağrı oldu dr a gittim kist var önemli değil dedi.ben idrar testi yapmıştım çıkmadı.kan testi yaptırdım çıkmadı.ayın 7 si 8 i derken yine olmadım ve ağrılarım vardı sürekli.ayın 12sinde idrar tahlili yaptım öylesine silik çıktı.klinikte idrar testi yaptırdım(hafta sonu oldugu için kan testi sonucunu hemen vermiyceklerdi)hemşire pozitif ama çok yeni 10 gün bekle dedi tabi ben beklemedim çünkü sürekli agrım oldu ve pazar aksamı 2 damla kahverengi leke geldi.pazartesi dr a gittim.kan testim 185 çıktı ama tam gebelik diyemem boş gebelik dış gebelik olabilir dedi 2 gün sonra tekrar gel degere göre belli olur dei çarsamba gittim 505 çıktı yani hamileyim.dr gec döllenme olmuş muhtemelen dedi 4 haftalık falan.biraz uzun anlattım ama atlamak istemedim :CüvCüv:

b-hcg' de kesin sonuç alınır diye biliyorum. 1-2 günlük olsa bile çıkar demişlerdi laboratuardan.

arkadaşlar yanıtlarınız için çok teşekürler:KK66:
benim reglim hep düzenl olur. ancak bu ay 10 gün geciktim.Sali günü Dr. 'a gittim usg de ve kanda gebelik izlenmedi dedi. adet olmasazsan 10 güne kadar gel dedi. kistik bir problemde yokmuş. ayrıca gebelik belirlitileride var sanırım...
çok merek ediyorum ama beklemekten başka yapacağım bişey yok
Bişey soracağım canım gecikmenin kaçıncı gününde kan testi yaptın ve değer kaçtı hatırlı yor musun?
şu an kaç haftalıksın kalp atışlarını gördün mü

bende öyle biliyordum ama hamileyim şimdi.

hayırlı olsun şimdiden arkadaşım. :nazar:

185 değeri oldukça yüksek bir değer. sağlıklı gebelik ihtimalinin çok yüksek olduğunu gösteriyor.

ben de gecikmeler sonucu test yaptırdığımda hep 0, ... değerleri çıkıyordu. '1 ' değerini bile bulmuyordu, hepsi de negatifti.
sizin ilk kan testiniz de bu kadar düşük müydü?
b-hcg' de 5' in altında olup da hamile olan birini ben duymadım hiç. :sm_confused:

arkadaşlar yanıtlarınız için çok teşekürler:KK66:
benim reglim hep düzenl olur. ancak bu ay 10 gün geciktim.Sali günü Dr. 'a gittim usg de ve kanda gebelik izlenmedi dedi. adet olmasazsan 10 güne kadar gel dedi. kistik bir problemde yokmuş. ayrıca gebelik belirlitileride var sanırım...
çok merek ediyorum ama beklemekten başka yapacağım bişey yok
Bişey soracağım canım gecikmenin kaçıncı gününde kan testi yaptın ve değer kaçtı hatırlı yor musun?
şu an kaç haftalıksın kalp atışlarını gördün mü

2. yaptığım kan testinde 508 çıktı 3 yada 4 haftalık 10 gün sonra gel keseyi görürüz dedi daha keseyi görmedik kalp atışları daha sonra olur.özelden msjını aldım.ben gecikmenin14.günü kan testim 185 çıktı 2 gün sonra 508.geç döllenme korkulcak bişey değil.gayet iyi degerin dedi.daha sonra yazsam olur mu iftar vakti.herzaman yardımcı olurum hayırlı aksamlar

kızlar bende bugün dr. gittim gecikmemin 11.günü beta hcg negatif.farlutal verdi şimdi nesli23 arkadaşın yazısını okuyunca tedirgin oldum gerçi ıolsa bendede çıkardı 11.gün çünkü zaten adet olduğum zaman 3.günü dr. gitcem tetkikler yapılsın artık problem varmı yokmu diye.ya ama insanın içinde şüphe olmuyor değil.

kızlar benimde adetimin gecikmesinin 11. günü gecikmenin üstünden 6 gün gecikince idrarda test yapmıştım negatifti ama yinede hamile olmam ihitmalim var mı ayın 23. randevu aldım doktora gideceğim hamile değilsem niye bu kadar gecikir adet

hayırlı olsun şimdiden arkadaşım. :nazar:

185 değeri oldukça yüksek bir değer. sağlıklı gebelik ihtimalinin çok yüksek olduğunu gösteriyor.

ben de gecikmeler sonucu test yaptırdığımda hep 0, ... değerleri çıkıyordu. '1 ' değerini bile bulmuyordu, hepsi de negatifti.
sizin ilk kan testiniz de bu kadar düşük müydü?
b-hcg' de 5' in altında olup da hamile olan birini ben duymadım hiç. :sm_confused:

canım benim 2. testim 508 çıkınca dr hamilesin dedi.yani 185 çıktığında 2 gün sonra gel artış 2 kat olursa hamilesin dedi benim 508 çıktı:CüvCüv:

nesli23 10 gün yaptırdığın test negatif takrar bir 15 gün geçtikten sonra pozitif oldu dimi peki belirtin varmıydıı ben 11. gün tets yaptım negatif çıktı ama kasıklarımda ara giren batmalar oluyo sence farlutalı kullansammı

nesli23 10 gün yaptırdığın test negatif takrar bir 15 gün geçtikten sonra pozitif oldu dimi peki belirtin varmıydıı ben 11. gün tets yaptım negatif çıktı ama kasıklarımda ara giren batmalar oluyo sence farlutalı kullansammı

canım 2 3 gün geçmişti agrım çoktu dr agitim test negatifti. o günden sonra 12 gün daha geçti idrar testi yaptım silik çıktı yani toplam adetimden 14 gün geçince idrar testimde çıktı.ama hemşire bikaç gün bekle çok yeni galiba dedi.2 gün sonra dr a gittim kan testimde 185 çıktı ama dr 2 gün sonra tekrar gel katlanırsa degerin hamilesin dedi gittiğimde 508 çıktı 3 yada 4 haftalık dedi.geç döllenme olmustur dedi

bu ay hamis kalan arkadaslarimi okuyorumda herkesde gec döllenme olmus bende ayni sorunlarla karsilastim hepimizin ALLAHIN izniyle bebislerimizi kucagimiza aliriz INSALLAH :CüvCüv:

bu ay hamis kalan arkadaslarimi okuyorumda herkesde gec döllenme olmus bende ayni sorunlarla karsilastim hepimizin ALLAHIN izniyle bebislerimizi kucagimiza aliriz INSALLAH :CüvCüv:

amin işllah canım ama bende zamanında önce oldu döllenme:kedi:

amin işllah canım ama bende zamanında önce oldu döllenme:kedi:

gec döllenmede cok sorun yasiyorsun canim düsünceler soru isaretleri saglikli hayirli olsunda bunlari cekmeye raziyim ben canim

senide tebrik ederim canim insallah cok rahat bir hamilelik gecirirsin a.s.

vusalat ben anlamadım ne kullancanyasakkelime

farlutal yani adet söktürücü. ama bugün kasık ağrım çok oldu eğilirken yataken kalkrken napcam bilmiyorum akıntımda çok .geç döllenme olsa bile 11. günde çıkardı diye düşünüyorum ama ne bileyim yinede kararsızımmm

X