Gel Git Akıllı Ben ve Nihayet Sonuç

4justice

* hasta la vista baby *
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2011
10.447
12.578
Kızlar Selam

Burda benim meşhur bi kaç derdim vardı çok şükür hepsinden lincimi yedim tokum ohh. Mesleğimi sevmememden dolayı önce bi işi gücü bırakıp körlemesine yurtdışına basıp gitmek, sonra işimle alakalı firma açmak, sonra yeniden hemşirelik okumak derken kii bunların hepsi 3-4 ay içinde gerçekleşti ben herşeyi bi kenara bırakıp mesleğimde kalmaya karar verdim.. nerden tutsam elimde kaldı bi şekilde sevmeye çalışacağım..

Şimdi aslında konuyu alakasız bi yere bağlıcam. Diğer bi konum da ev meseleseydi. Şuan istanbuldan ev almaya karar verdik. Hemşirelik okuma düşüncemden dolayı kredi çok ödiyemiceğimizi düşünüyoduk. Bundan vazgeçince iki maaşla güzellikle öderiz inşallah o yüzden istanbulda karar kıldık

şimdi sizden ricam. Yaklaşık 200 bin peşinatımız var. Max 550 bine kadar ev bakıyoruz. Önceliğimiz anadolu yakası. Kadıköy ataşehir üsküdar tarafları ilk aklımıza gelenler. Buralardan hangi mahalleleri önerirsiniz ? Veya anadolu önerebileceğiniz başka yer var mı ? İkinci tercih olarak avrupadan da önerebilirsiniz

3+1 istiyoruz. Ve mümkünse en çok 20 yıllık olsun. Mahallenin temiz olması çok önemli. Eşim sürekli şehir dışında olduğundan tek kalıyorum. Nezih olması ilk tercihimiz. İstanbula dair hiç bi bilgim yok açıkçası yerleşeli 1 sene bile olmadı. Önerileriniz çok kıymetli benim için.

Alıntı yapamazsam kusuruma bakmayın okucam hepsini ❤️

Canım hayırlı olsun..:KK200:
Üsküdar ve Koşuyolu taraflarını tavsiye ederim. Güzel semtlerdir.
Neden hemsirelikten hayallerinden vazgeçtin?
Baya konusmustuk merak ettim..
Çocuk mu düşünüyorsunuz?

İşyerlerinize yakınlığına göre karar verin bence. İki yakada olabilir diye düşünmeyin bence. İstanbul'un en çekilmez yanı trafiği. Hele iş saatleri ve köprü trafiği en kötüsü.

4 sene Ataşehir de yaşadım genel olarak siteler var insanlar kendi halinde memnun kaldim diyebilirim ama cok pahali bir semt inanın migros dahi fiyatları farklıydı.
Neyse 4 senede üsküdarda çengelköy tarafında oturdum inanılmaz güzeldir çengelköy beylerbeyi amma iste amasi var evler cok eski ve asiri pahali tercih edilmez gibi keza üsküdar merkez de öyle evler geneli eski ve çok pahalı.
Ümraniye ye hiç girme derim asiri kalabalik ve kaos hakim sakinlik ararsanız cok yanlış bir yer olur.
Acıbadem koşuyolu olabilecek yerler çekmekoye gitmedim ama cok beğenip taşınan arkadaşım oldu tercihler arasında bakabilirsiniz insallah güzel içinize sinen bir ev bulursunuz

Sizin adınıza sevindim, evimiz çok eski, dışardan bakarsanız depreme bile gerek kalmadan yıkılır bu dersiniz demiştiniz. Hatta o eski apartmanda yönetici mi olsam diyordunuz:) Çok doğru bir karar vermişsiniz, can güvenliğinizi sağlayın önce bence de, hayırlı olsun...

Kızlar Selam

Burda benim meşhur bi kaç derdim vardı çok şükür hepsinden lincimi yedim tokum ohh. Mesleğimi sevmememden dolayı önce bi işi gücü bırakıp körlemesine yurtdışına basıp gitmek, sonra işimle alakalı firma açmak, sonra yeniden hemşirelik okumak derken kii bunların hepsi 3-4 ay içinde gerçekleşti ben herşeyi bi kenara bırakıp mesleğimde kalmaya karar verdim.. nerden tutsam elimde kaldı bi şekilde sevmeye çalışacağım..

Şimdi aslında konuyu alakasız bi yere bağlıcam. Diğer bi konum da ev meseleseydi. Şuan istanbuldan ev almaya karar verdik. Hemşirelik okuma düşüncemden dolayı kredi çok ödiyemiceğimizi düşünüyoduk. Bundan vazgeçince iki maaşla güzellikle öderiz inşallah o yüzden istanbulda karar kıldık

şimdi sizden ricam. Yaklaşık 200 bin peşinatımız var. Max 550 bine kadar ev bakıyoruz. Önceliğimiz anadolu yakası. Kadıköy ataşehir üsküdar tarafları ilk aklımıza gelenler. Buralardan hangi mahalleleri önerirsiniz ? Veya anadolu önerebileceğiniz başka yer var mı ? İkinci tercih olarak avrupadan da önerebilirsiniz

3+1 istiyoruz. Ve mümkünse en çok 20 yıllık olsun. Mahallenin temiz olması çok önemli. Eşim sürekli şehir dışında olduğundan tek kalıyorum. Nezih olması ilk tercihimiz. İstanbula dair hiç bi bilgim yok açıkçası yerleşeli 1 sene bile olmadı. Önerileriniz çok kıymetli benim için.

Alıntı yapamazsam kusuruma bakmayın okucam hepsini ❤
Ev bulursanız kafaniza yatan olursa almadan önce deprem testi mı ne onu yaptırın sağlam mi dayanıklı mı.. bu öncelikli önemli yani

Altıntepe, Bostancı taraflarına bakın derim. Merkezi, nispeten nezih yerlerdir. Altıntepe'de 4 sene oturdum, dediğiniz bütçelerde 3+1 evler var. Daha uyguna 2+1 ama geniş evler de mevcut. Ancak ev bakarken otoparkı olmasına çok ama çok dikkat edin. Buralarda otopark sorunu sıklıkla yaşanır çünkü, hayattan soğursunuz :)

Kadikoyde Acibadem tavsiye ederim. Uskudarda Camlica Bulgurlu Acibadem Kosuyolu Goztepe nin bazi yerleri tam emin degilim ama Kucukyali tavsiye edenler olmustu. Uskurda Valide Atik sanirim merkeze yakin. Bu Nautilusun arka taraflari var dortyol civari oralari da cok begeniyorum. Fikirtepe iyi degil Rasimpasa da evler genelde cok eski merkezi ama. Yeldegirmeni de ozellikle tavsiye edebilecegim yerlerden. Bir de ev alacaksaniz Metro Metrobus Marmaray guzergahina yskin olsun. Sizi cok rahatlatir.

Kadikoy'de Bostanci ulasim acisindan en rahat yerlerden biri. Erenköy, Suadiye, Kozyatagi da guzeldir, yesillikli parkli mahallelerdir. Kadikoy'un dibi isterseniz Moda.

Canim Kadikoy ❤❤

Kızlar Selam

Alıntı yapamazsam kusuruma bakmayın okucam hepsini ❤️
Atakent mahallesi iyidir..Nezih, düzgün bir semttir.
Binalar biraz eski olabilir ama küçük bir tadilatla toparlanabilir.

Merhaba umarım hakkınızda hayırlısı neyse o olur. ben üsküdar da oturuyorum çok güzel mahalle atmosferi var esnafı güler yüzlü. fıstıkağacı, İcadiye ,Bağlarbaşı çok güzel ve merkezi tavsiye ederim. evet evler eski ama yavaş bir hızda da olsa yeni evler yapılıyor ama onlar bütçenizi aşabilir

Kızlar Selam

Alıntı yapamazsam kusuruma bakmayın okucam hepsini ❤
Kadıköy nezihtir ama o fiyata ev ancak 50 yıllık yeldeğirmeni tarafında, ya da merdivenköy göztepe tarafında bulunabilir. Yeldeğirmeni şuan pek aile oturacak durumda değil komşuların hep 5-10 kişilik öğrenciler sürekli değişenler oluyor

X