Gelin hep birlikte kilo alalımmm :)

Ya bende çok yememe rağmen 42 kiloyu bir türlü aşamıyorum yaa boyumda 163 çok zayıf görünüyorum bu benim moralimi çok bozuyor nişanlım beni bu halimle sevdiğini söylüyor ama yinede çok paranoyak oldum bu konuda
Sen uzulme diye oyle soyler benim erkek arkadasimda ayni sekilde ben uzulmiyim diye boylede guzelsin fizigin boyle de iyi gibi kelimeler yapiyor ama aynaya bakinca kendimden soguyorum bakasim gelmiyor

Sen uzulme diye oyle soyler benim erkek arkadasimda ayni sekilde ben uzulmiyim diye boylede guzelsin fizigin boyle de iyi gibi kelimeler yapiyor ama aynaya bakinca kendimden soguyorum bakasim gelmiyor
Bana da öyle deniyordu ama ben kendimi inandıramadım bir türlü. 5 yıl boyunca 42 kiloydum, ondan önce 40.. Şimdi zar zor 44 olabildim

Aylar sonra müjdeli haberle gelmişsin, çok sevindim gerçekten.. :KK70: Ben hala 44 kiloyum sabit..
Teşekkür ederim canım :KK16: bu hafta biraz midem rahatsızdı o yüzden güzel yiyemedim ve 43.9 olmuşum ama ilaçlar bitki çayları derken yeniden toparlamaya çalışıyorum:KK1: bakalım önümüzdeki perşembe kontrolümde kaç gr almış olacağım :oops:

Özellikle bir şey yaptığım söylenemez. Sadece öğün sayımı artırıp porsiyonları büyütmeye çalışıyorum. Ama atladığım zamanlar çok oluyor. Vize haftam geldi şimdi bir de, şu anki amacım kilo almak değil mevcut kilomu koruyabilmek. :KK70:

Özellikle bir şey yaptığım söylenemez. Sadece öğün sayımı artırıp porsiyonları büyütmeye çalışıyorum. Ama atladığım zamanlar çok oluyor. Vize haftam geldi şimdi bir de, şu anki amacım kilo almak değil mevcut kilomu koruyabilmek. :KK70:
Ders çalışırken önünde birşeyler olsun kuruyemiş meyve pasta börek meyve suyu ne bulursan koy, çalışırken bir yandan atıştır. Farketmeden yediklerine sen bile şaşıracaksın :halay: ben de vize lere çalışıyorum beyin çalışınca mide de birşeyler istiyor. Beyinden bile kalori yakıyoruz yani illa yakacak yer buluyoruz ama mesele kalori alacak yer bulmaya gelince olmuyor :KK70:

Ders çalışırken önünde birşeyler olsun kuruyemiş meyve pasta börek meyve suyu ne bulursan koy, çalışırken bir yandan atıştır. Farketmeden yediklerine sen bile şaşıracaksın :halay: ben de vize lere çalışıyorum beyin çalışınca mide de birşeyler istiyor. Beyinden bile kalori yakıyoruz yani illa yakacak yer buluyoruz ama mesele kalori alacak yer bulmaya gelince olmuyor :KK70:
Biraz fındık koydum ben de, dersi bırakıp yiyorum sürekli. Ders çalışmamak için duvarları boyamayı falan bile düşünüyorum artık o derece zordayım. :KK70: yediklerimi yutarken bile kalori harcıyorum bennn. :KK70:

Biraz fındık koydum ben de, dersi bırakıp yiyorum sürekli. Ders çalışmamak için duvarları boyamayı falan bile düşünüyorum artık o derece zordayım. :KK70: yediklerimi yutarken bile kalori harcıyorum bennn. :KK70:

Ders calisma gibi bi derdim kalmadi aksama kadar yatiyorum yatarak kilo alinir derler ben yatarakta kalori harciyorum oyle bi durum ne olacak bu hallerimiz :halay:

Aynı bende foruma yeni üye oldum ve benim gibi olan baya insan varmış çok şaşırdım. 1,63 boyunda 37 kiloyum. Ve artık bıraktım çabalamayı yani başlıyorum bebe bisküvisi vs. sonra kusuyorum filan geri bırakıyorum. Ama çabalamayıda çok istiyorum. Diyetisyene gitmişsin bir yararı oldumu diyetisyene gitmenin. Çünkü genelde şunu şunu ye yazıyolar e yiyemiyorum yani gerçekçi olmuyor. Devlet hastanesin de filan mı gittin yoksa özel mi cevaplarsan sevinirim :)

Slm kızlar.. Bu bölüme daha önceki senelerde yazmış ve burdaki arkadaşların desteğiyle 4 kilo almıştım. Sonra bıraktım ve o kilolar puffff uçuverdi :KK43:( :KK14: Ben 1.59 boyunda ve 37.7 kilo olarak yeniden kilo alma çabama başlamaya karar verdim ve sizin de desteğinize ihtiyacım var. Siz de benim gibi sayısız yol deneyip kilo alamayıp her defasında pes ettiniz belki de. Ama yaşadığım bir olay aklımı başıma getirdi. Bu sefer pes etmemek üzere yeniden başlamaya karar verdim. Tüm tahlillerimi yaptırdım ve kilo almaya engel hiçbir hastalık durumum olmadığını öğrendim. Diyetisyene de gittim 8 gün önce ve 8 günde 1,5 kilo almayı başardım. Şu an kilom 39,2 ve hedefim 48 kilo. Benim gibi düşünenler eminim vardır, lütfen birbirimize destek olalım birbirimizi motive edelim. Geçmişte işe yarayan tecrübelerimizi paylaşalım ve birlikte kilo alalım. Ben de edindiğim her türlü bilgiyi paylaşmaya hazırım ve bu sefer neler yapmam gerektiğini daha iyi biliyorum. Daha önce burda isim listesi yapıp her hafta kilomuzu yazıyorduk. En fazla kilo alanlar ne yaptığını yazıp diğerlerini motive ediyordu. En fazla kilo alan kişi en az kilo alana extra kalorili birşey yazıp onu yeme cezası veriyordu. :KK19: Her gün mutlaka buraya uğramaya çalışıp neler yediğimizi yazıyorduk. Var mısınız böyle birşey yapmaya.:kk77: Eğer isterseniz isimlerinizi, boy ve kilolarınızı yazın ve her hafta güncellemek üzere sizi de takip edeyim ve burda buluşalım. Hadi kızlarrrrrr......:halay::halay::halay:
Ben başlıyorum katılanlar arkamdan gelsin listeyi oluşturalım :KK66:
-------------------------------Başlangıç -----1.Ayın sonunda
1. P papatyamm13 -boy: 1.59 kilo: 39.2.....40.5 (+1.300 gr.)
2. @segazel ----------boy: 1.55 kilo: 40,5....42.4 (+1.900 gr.) :sampiyon:
3. @Mugeeren-------boy: 1.50 kilo: 37...... 37.5 (+0.500 gr.)
4. B bebegim-gel ----boy: 1.61 kilo: 44.......45.4 (+1.400 gr.)

Aynı bende foruma yeni üye oldum ve benim gibi olan baya insan varmış çok şaşırdım. 1,63 boyunda 37 kiloyum. Ve artık bıraktım çabalamayı yani başlıyorum bebe bisküvisi vs. sonra kusuyorum filan geri bırakıyorum. Ama çabalamayıda çok istiyorum. Diyetisyene gitmişsin bir yararı oldumu diyetisyene gitmenin. Çünkü genelde şunu şunu ye yazıyolar e yiyemiyorum yani gerçekçi olmuyor. Devlet hastanesin de filan mı gittin yoksa özel mi cevaplarsan sevinirim :)
O zaman önce hoşgeldin diyelim :KK54:
Benim hikayem bayağı uzun..o_O en kisasindan şöyle anlatayım. Buraya başlık açarken devlette bir diyetisyene gitmiştim ve evet koca bir liste ile karşı karşıya kaldım. Denemek için mama verdi bana o şekilde aldım başta, sonra devaminda alamadım:KK43: tekrar yanına gittiğimde mama veremeyeceğini söyledi ve o listeyi tamamen yapmadan gelme yoksa olmaz dedi. Madem öyle neden verdiniz bunları bana dedim bunlarla aldığına göre bir sıkıntın yok demek yiyerek alabilirsin dedi. Ben o koca listeyi yiyebiliyor olsam zaten sizin yanınızda ne işim var dedim. Zorla kendini 1 ay sonra gel dedi. Sana yemin ediyorum odasından gözlerim dolu dolu çıktım kendimi zor tuttum aglamadan çıkabilmek için ordan.:KK61:
Burdaki arkadaşların desteğiyle kendi cabalarimla sanırım 41 falan olmuştum. Sonra bırakınca onlar da gitti. 3 ay falan önce tekrar diyetisyene gitmeye karar verdim ama bu kez özelde bir arkadaş tavsiyesi üzerine birine gittim. 37 küsür kilolarda çıktım:KK23: ordaki ölçümlerde metabolizma hızım normalin üstünde gelince endokrinoloji ye gittim. O da birkac tahlil yaptı hormonlar normal çıkınca dahiliye uzmanına yonlerdirdi. Dahiliye de birkaç tahlil yaptı temiz çıktı hersey. Ama kilon normalin çok altında ve metabolizma hızın da yüksek o yüzden mama yazacağım dedi. Mamalari alıp diyetisyene 1 hafta sonra kontrole gittiğimde diyetisyenim günün uygun vakitlerine mamalari ve diyet listemi planladı. Her hafta kontrole gidiyorum diyetisyene ve su an 44 kiloyum. Geçen hafta 43.9 a düştüm ama diyet yapamadigim için öyle oldu. Bu hafta yine gideceğim ve almış olacağım hissediyorum :KK66:

X