Gelinlik kaporasını geri alabilirmiyim

betull29

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2023
7
0
24
arkadaşlar merhaba size bir soru sormak istiyorum bu konuda gerçekten iyi bilen varsa bana yardımcı olabilir mi ben şimdi gelinlik bakıyordum nişanlımla gelinlikleri kiralama fiyatı ortalama 15 ila 30.000 arasındaydı 2023 yılının aralık ayında almıştım arkadaşım buradan yaptırmıştı ama hiç sormak aklıma gelmedi ben de beğendim bir tane tabii ilk defa olunca insana hemen almak istiyor gelinliğin Kınalık kaftan üçlü paket halinde 20.000 TL’ye verdi ve benden kiralama bedeli olarak kaporadan 5000 TL istedi şimdi sizce bu fazla mı çünkü ben vazgeçtim ve hiç güzel yoktu kaftandıklarını daha sonra seçmeye kalktım hiç güzel yoktu yani ben açıkçası vazgeçtim almakta istemiyorum çünkü diktirmedim bana dört tane seçenek sunuyorlar dört tanesinin içinden bir tane seçmek zorunda kalıyorum ve sizce ben kaporama nasıl alabilirim çünkü kadın diyor ki benim üç tane avukatım var diyor ben almak istemiyorum diyor sözleşme var sözleşmede de cayma bedeli demiyor sadece kapora geri alınamaz diyor 1000 TL vermek istedim kabul etmedi en az 5000 TL dedi

Kaporanın olayı bu zaten. Karşıdaki son anda vazgeçmek isterse satıcı mağdur olmasın diye. Kapora alınmaz keşke 1000 verseydiniz. O para geri gelmez ama avukatla korkutmalarına da papuç bırakmayın ve parasını verip bir avukata danışın.

Alamazsınız zaten sözleşmede yazıyormuş kaporanin olayı bu zaten çünkü satıcı sizin istediğiniz mali o tarihte size rezerve ediyor bekletiyor.

14 gün cayma bedeli de İnternet üzerinden alınan ürünler için geçerli mağazada alinan ürünler için geçerli değildir.

yani gelinliği beğenmişsiniz zaten.
kaftan ne kadar kötü olabilir ki hepsi bribirine benziyor. bana göre zaten saçma bir adet o kısma girmiyoum belki o nedenle hassasiyetinizi anlayamayacağım. internetten kına gecesi için güzel kırmızı bir elbise bakabilirsiniz. illa sizin deyiminizle kaftanlık mı olmalı. bence içlerinden birini seçip kısa süreli giyin, sonra da gelinlik yada kırmızı elbisenizi giyersimiz. bu kadar büyütmeyin kimse hatırlamayacak kaftanınızı.

Kaporanın amacı bu zaten. Sizin gibi son anda cayanlar yüzünden satıcının mağdur olmaması için alınan bedeldir. Alamazsınız.
Bizim gibi değil aslında orada bir yanılıyorsunuz orada bir durum bence çünkü bir ton şikayetler vardı ki benim arkadaşlarım oradan mağdur oldu başka bir gelinlikçiye gittiğimde orada üç tane çalıştığını söyledi bir tane bayan hatta dedi ki üstüne o kadar çok şikayet var ki kullandıkları makyaj malzemesi çakma dedi

Öncelikle diğerleri sadece gelinliği o fiyata kiralıkları için bir gelinlik parasına üçünü kiralamışsınız
Ben olsam sadece kaftanı çok beğenmedim diye takılmam kaftan çok kötü olsa ilk etapta kabul etmezdiniz çünkü
Zaten sözleşmede kapora geri verilmez maddesi de varmış.

kaftan ne kadar kötü olabilir ki hepsi bribirine benziyor. bana göre zaten saçma bir adet o kısma girmiyoum belki o nedenle hassasiyetinizi anlayamayacağım. internetten kına gecesi için güzel kırmızı bir elbise bakabilirsiniz. illa sizin deyiminizle kaftanlık mı olmalı. bence içlerinden birini seçip kısa süreli giyin, sonra da gelinlik yada kırmızı elbisenizi giyersimiz. bu kadar büyütmeyin kimse hatırlamayacak kaftanınızı.
Gelinliği beğendim sonradan çirkin geldi gözüme ki arkadaşımda oradan gelinlik dik dedi kaç kişiye sordum kimse memnun değildi ben aldıktan sonra ve ben bunu arayıp özellikle belirttiğim şekilde yok biz seni iyi cikaracagiz dedi ama baktım ki kullandıkları malzeme çakma gerçek değil tüketici hakeme yetine gidip alabiliyorum ama bunlar da üst üste gelmeye çalışıyor çünkü kapora istersenin fiyatına kalmış geri verebilirsin ama ben sana diyorsam senin yerin güzel değil herkes senden şikayetçi o zaman kadın o şekilde tedirgin olmaya başlıyor aslında sorun burada bana dört tane seçenek sunuyor arka sokağı nda yeni şubesinde gelinlikler var orayı bana göstermiyor ancak çirkef olduğun zaman gösteriyor

Kaporanın olayı bu zaten. Karşıdaki son anda vazgeçmek isterse satıcı mağdur olmasın diye. Kapora alınmaz keşke 1000 verseydiniz. O para geri gelmez ama avukatla korkutmalarına da papuç bırakmayın ve parasını verip bir avukata danışın.

Tabi siz iyi anladınız yemin ediyorum ben normalde dedim ben de 900 TL var nişanlım da dedi ben veriyim dedim yok dokuz TL var isterseniz kabul edin sonra yine getiririm dedi yok dedi biz 5000’in altında almıyoruz dedi şimdi kapora demek ben sana belli bir para ayırıyorum ben sana zaten vereceğim demek 500 de olsa 1000 TL de olsa kabul edersin çünkü o parayı kimse kolay kazanmıyor ki nişanlım da hemen dedi ben 5000 TL ver kadın hiç sesini çıkarmadı sonra ben arkadaşıma sordugumda arkadaşım diyor ki ben oradan hiç memnun kalmadım başka bir gelinlikçiye gittiğinde artık dedim başka yere baktığımda tesadüfen oraya sordum dedim ben böyle böyle memnun kalmadım istemiyorum dedim dedi ki ben orada üç sene müdürlük yaptım kaç tane kızın ahini aldı paranı geri alabilirsin eğer ki çirkeflik yapıp alamazsan dedi seni avukatta korkutmaya çalışacak dedi verdiği gelinlikler de 2sene öncesinin modası çünkü değiştirdiğimde sadece 3/4tane seçenek verdi

Kapora zaten vazgeçme durumunda geri para iadesinin olmaması değil mi? Imzaladığınız sözleşmede de öyle yazıyormuş zaten. Keşke elbiselere iyice bakıp öyle verseymişsiniz. Inşallah bi yolunu bulursunuz.
Ben biraz araştırdığımda kap geri alınamaz diyorsa bunu tüketici hakeme yeti ile alabilirim eğer ki kapora cayma bedeli yerine sayılır dese o zaman alamıyormuşuz ben de öyle araştırdım aradığında ben vazgeçtim dedim 5000 TL yerine ne ala alabilirim dedim kıytırık bir tane duvak bir de taç 2500 TL’ye veriyor taç dediğiniz şeyde zaten ne kadardır eminönüne baksanız 300 350 TL yani başka alacağım bir şey yok orada kaftanlık desiniz size yemin ediyorum hiç güzel değil bir aydır içimi ukte oluyor

Buna göre eğer verilen kapora “bağlanma parası” ise sözleşmeden cayılsa dahi alınan meblağ iade edilecektir. Eğer verilen kapora “cayma parası” ise alıcının sözleşmeden cayması halinde alınan meblağ iade edilmeyecektir.

Nette yazan bu şekilde. Alamazsınız.

arkadaşlar merhaba size bir soru sormak istiyorum bu konuda gerçekten iyi bilen varsa bana yardımcı olabilir mi ben şimdi gelinlik bakıyordum nişanlımla gelinlikleri kiralama fiyatı ortalama 15 ila 30.000 arasındaydı 2023 yılının aralık ayında almıştım arkadaşım buradan yaptırmıştı ama hiç sormak aklıma gelmedi ben de beğendim bir tane tabii ilk defa olunca insana hemen almak istiyor gelinliğin Kınalık kaftan üçlü paket halinde 20.000 TL’ye verdi ve benden kiralama bedeli olarak kaporadan 5000 TL istedi şimdi sizce bu fazla mı çünkü ben vazgeçtim ve hiç güzel yoktu kaftandıklarını daha sonra seçmeye kalktım hiç güzel yoktu yani ben açıkçası vazgeçtim almakta istemiyorum çünkü diktirmedim bana dört tane seçenek sunuyorlar dört tanesinin içinden bir tane seçmek zorunda kalıyorum ve sizce ben kaporama nasıl alabilirim çünkü kadın diyor ki benim üç tane avukatım var diyor ben almak istemiyorum diyor sözleşme var sözleşmede de cayma bedeli demiyor sadece kapora geri alınamaz diyor 1000 TL vermek istedim kabul etmedi en az 5000 TL dedi
Üzgünüm geri alamazsınız kaporanın manası bu zaten. Siz keyfi vazgeçmişsiniz bir bedeli olacak elbette

Kaftanlık değil aslında Kınalık da olsun gelinliği de giysem benim nişanlımımın benden çok uzun olması gerekiyor şimdi orada beğendiğim başka model yok çünkü hepsi eskiydi bildiğiniz ben kaç defa almak istemediğimi söyledim bana dedi ki yok biz seni iyi çıkartacağız söz veriyoruz falan ama bir şey içinize sinmiyorsa hiç sinmez çünkü ekstra zaten ödeyeceksiniz ayrı kumaş alıp başınıza koyacaksınız vs vs ama yani kaç kişi oradan ağlayarak çıkmış açıkçası sürekli bunları duyduğum içinde almak istemiyorum ilk günden vazgeçmek istedim ama yok dedi biz size iyi çıkartırız ama olmuyor öyle

Gelinliği beğendim sonradan çirkin geldi gözüme
O adam orada ticaret yapıyor. Siz ürünü almaya karar verdiğinizde ona göre malzeme alıyor . Mağdur olmamak için zaten kapora alıyorlar. Sizde baya mağdur edecekmişsiniz. Herkes sizin nazinizda oynayamaz. Sonradan çirkin geldi ne yahu ? O zaman alacağım hazırla demeyin ben düşüneyim deyin .

O adam orada ticaret yapıyor. Siz ürünü almaya karar verdiğinizde ona göre malzeme alıyor . Mağdur olmamak için zaten kapora alıyorlar. Sizde baya mağdur edecekmişsiniz. Herkes sizin nazinizda oynayamaz. Sonradan çirkin geldi ne yahu ? O zaman alacağım hazırla demeyin ben düşüneyim deyin .
Hayır zaten kadının bana dediği şey şu ben bunu burada bıraksam yarın hemen satılır kadının dediği bu aradan zaten 2.03 ay geçmemiş farkİndaysaniz 1 ay olmuş ve özellikle zaten bir kez giyeceğim bir şey için ben de mağdur olmak istemiyorum açıkçası çünkü orada çalışan bizzat eski müdürüyle tanıştım başka bir yerde gelinlikçi dükkanı açmıştı kendini dediki oradan alma git dedi paranı almaya bak çünkü orası çok mağdur ediyor kaç kişide böyle ve kaç kişiye sorduğunda da aynı şekilde yaşamış yani madem ben 20.000 TL vereceğim ki 20.000 TL’de az para değildi yani özellikle de benden 1000 TL değil bildiğiniz 5000 TL alıyor normalmi nereye giderseniz gidin ben desem ki 30.000 liralık ürün alacağım ben sana 1000 TL atıyorum kabul eder illaki ve yani oradakiler de avukatı tehdit etmeye çalışan insanlar ben de şahsen ticaret yapıyorum ve almak istemeyen insanları ben kaporasını geri veririm derim ki niye uğraşayım ki o karşındaki kişi bir kez evleniyor belki başka yerde iyisini buldu kendisi de bizzat söylüyor ben bunu koysam ertesi gün hemen gidiyor

Ben de aynı şeyi yaşamıştım kaporayı verip daha sonra gelinliği beğenmedim kaftanını çok beğenmiştim sadece kaftan kiralamıştım kaporadan düşürtüp o şekilde gelinlik kaftan vs bir şey beğenseniz tek onu alsanız o da olbilir taç gelin çiçeği aksesuar vs

X