Gelinlik yeni mi, ikinci el mi, kiralık mı olsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sağ olun, çok iyi niyetlisiniz. Antika gelinlik bana lüks. 🤗
Valla kahkaha attım is yerinde, Allah da sizi güldürsün. 😊 Şaka bir yana, umarım verebileceğim birini bulurum, atmak zorunda kalırsam çevreci yanım çok üzülecek.
Buarada, ne giyerseniz giyin çok güzel olacaksınız, eminim. "Sizin" de olsa, ikinci el yada kiralık da olsa, muhteşem anılarınız olacak sevdiklerinizle. Eğer yeni almazsanız bence hiç de pişman olmazsınız sonradan.

ne giyerseniz giyin çok güzel olacaksınız, eminim. "Sizin" de olsa, ikinci el yada kiralık da olsa, muhteşem anılarınız olacak sevdiklerinizle. Eğer yeni almazsanız bence hiç de pişman olmazsınız sonradan.
Çok sağ olun. Kiralık gelinlik birçok arkadaşın önerisi. Kafamda oturdu, kiralık gelinlik giyeceğim. 🤗

Siz kendi kendinizi ikna etmişsiniz zaten ikinci el ya da kiralığa, bizi de ikna etmek için mi açtınız konuyu? 😁
Çok sağ olun. Kiralık gelinlik birçok arkadaşın önerisi. Kafamda oturdu, kiralık gelinlik giyeceğim. 🤗

Bu konuya yorum yapan arkadaşların nerdeyse hepsi kiralık önerdiler. İkinci el alıp saklayayım mı da aklımdaydı ama gerçekten evde resmen yük ve boşuna yer kaplayacaktı.

Mune Mune , lütfen konuyu kapatır mısınız?

Arkadaşlar, nikah günü 6-7 saat kadar giyeceğim gelinlikle ilgili kararsız kaldım. Ben de nişanlım da çalışıyoruz, kısıtlı bir bütçeyle evimizi kurmaya çalışıyoruz. Bir gün giyeceğim bir gelinlik için ilçedeki iki gelinlikçiye baktım. Düşük ekonomik düzeyi olan ilçemize uygun fiyatlar yeni için 10 bin, ikinci el satın alma 5-6 bin ve kiralık 3-4 bin TL civarı (tadilatlar ücretsiz).Tüm gelinlik modelleri aynı yenilikte gözüküyor nerdeyse. Tarlatansız, düz, dekoltesiz bir gelinlik tercih ettiğimden fiyatlar daha makul. Sormak istediğim şu aslında: İnsan emeğinin, çalışmasının ucuz, para kazanmanın ve yetirmenin zor olduğu bir dönemdeyiz. Bir gün giyilecek gelinlik için yeni mi, ikinci el mi, kiralık mı tercih etmek daha doğru? Her ne kadar masrafı nişanlım karşılayacak olsa da yeni gelinlik boşa israf anlamına gelir mi? Sizler ne tercih ettiniz, yeni gelinliklerinizi sonra n'apıyorsunuz, ne önerirsiniz. Yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.
normalde bütçeniz azsa 2. el alın derim. Kiralama işine çok sıcak bakamıyorum. Fakat sizin verdiğiniz fiyatlar birbirine çok yakın ikinci eline 5-6 bin vereceğime 0'ına 10 bin veririm. Günümüzde 5 bin artık para değil. Deseydiniz yenisi 50 bin, 2. eli 5 bin o zaman alın derdim de bu fiyatlara değmez.

Arkadaşlar, nikah günü 6-7 saat kadar giyeceğim gelinlikle ilgili kararsız kaldım. Ben de nişanlım da çalışıyoruz, kısıtlı bir bütçeyle evimizi kurmaya çalışıyoruz. Bir gün giyeceğim bir gelinlik için ilçedeki iki gelinlikçiye baktım. Düşük ekonomik düzeyi olan ilçemize uygun fiyatlar yeni için 10 bin, ikinci el satın alma 5-6 bin ve kiralık 3-4 bin TL civarı (tadilatlar ücretsiz).Tüm gelinlik modelleri aynı yenilikte gözüküyor nerdeyse. Tarlatansız, düz, dekoltesiz bir gelinlik tercih ettiğimden fiyatlar daha makul. Sormak istediğim şu aslında: İnsan emeğinin, çalışmasının ucuz, para kazanmanın ve yetirmenin zor olduğu bir dönemdeyiz. Bir gün giyilecek gelinlik için yeni mi, ikinci el mi, kiralık mı tercih etmek daha doğru? Her ne kadar masrafı nişanlım karşılayacak olsa da yeni gelinlik boşa israf anlamına gelir mi? Sizler ne tercih ettiniz, yeni gelinliklerinizi sonra n'apıyorsunuz, ne önerirsiniz. Yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.
Ben de kiraladım. Ne yapacağım sonrasında onu dolapta ? Fotoğraflarda var zaten boy boy görüyorum. :)

Ben iki gün giyecektim o yüzden satın almak daha kârlıydı. Ama şuan baza altında öylece yatıyor. En fazla temizlik yaparken anıyorsunuz emin olun 😂 Yani eskidenmiş sandıktan çıkan gelinliklere özlemle bakmak, çocuklarına göstermek. Bence hiç zorlamadan bütçenizi kiralayın.

Bütçenize göre kiralayın bence satın alırsanız bi kenarda hatıra olaraka duracak bi daha giyilmeyecek.başka ihtiyaçlarınızı alırsınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X