Gelinlik yeni mi, ikinci el mi, kiralık mı olsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Baktığım ve beğendiğim gelinliklerin hiçbirisinde yırtık yoktu. Tadilatı ücretsiz yapıyorlar. Yalnızca tarlatan olanlarda biraz deformasyon vardı. Zaten onu da istemiyorum, tuvalete gitmesi çok zor. 🤣🤣🤣

Kisa süreli sadece nikahta giyeceksem ben olsam ben de satin almaya gerek gormeyebilirdim. Ben 3 defa giymiş oldum bendeki parasini cikartti bence. 😃 Sonra attım.

Sadece nikah içinse kiralık ama yok ayrı düğün, ayrı dış çekim gününüz varsa kiralama bedeli satın almaya çok yaklaşıyor o yüzden almanizı tavsiye ederim.
Sağ olun. Gelin hamamı (Bizde hala yeri olan bir gelenektir.) , kına gecesi ve nikah (düğün yapamayacağız). Aynı gelinlikle nişanlımın arkadaşı dış çekim ve nikah sırasında fotoğraf çekecek.

Ben baktığımda kiralık satılık arası 500 TL idi öyle olunca satın aldım. O zaman için de çok sade bir model almıştım.
Şimdilerde çok sade am çok şık nikah elbiseleri var. Maddi olarak zorlamayan ama acayip asil duran. Dilerseniz öyle şeylere de bakabilirsiniz. Kendinizi hiç zorlamadan gönlünüze göre olmasını diliyorum

Ben evlenirken kiralama va satın alma arasında ciddi bir fark yoktu buna rağmen kiralamıstım çünkü sonrasında ne yapacağim gelinliği, boşa yer kaplayacak diye düşünmüştüm. İyi ki de öyle yapmışım.
Sizde kiralayabilirsiniz.
Aralıkli yapılan çift düğün falan yoksa satın alma gereksiz bence.

Arkadaşlar, nikah günü 6-7 saat kadar giyeceğim gelinlikle ilgili kararsız kaldım. Ben de nişanlım da çalışıyoruz, kısıtlı bir bütçeyle evimizi kurmaya çalışıyoruz. Bir gün giyeceğim bir gelinlik için ilçedeki iki gelinlikçiye baktım. Düşük ekonomik düzeyi olan ilçemize uygun fiyatlar yeni için 10 bin, ikinci el satın alma 5-6 bin ve kiralık 3-4 bin TL civarı (tadilatlar ücretsiz).Tüm gelinlik modelleri aynı yenilikte gözüküyor nerdeyse. Tarlatansız, düz, dekoltesiz bir gelinlik tercih ettiğimden fiyatlar daha makul. Sormak istediğim şu aslında: İnsan emeğinin, çalışmasının ucuz, para kazanmanın ve yetirmenin zor olduğu bir dönemdeyiz. Bir gün giyilecek gelinlik için yeni mi, ikinci el mi, kiralık mı tercih etmek daha doğru? Her ne kadar masrafı nişanlım karşılayacak olsa da yeni gelinlik boşa israf anlamına gelir mi? Sizler ne tercih ettiniz, yeni gelinliklerinizi sonra n'apıyorsunuz, ne önerirsiniz. Yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.
Dolap uygulamasında çok güzel gelinlikler var eğer üstünüze dikilmiyorsa mağazadaki sıfır denilenler de kullanılmış gelinlik zaten kiralanıp geri alınıyor alın dolaptan kullanın hem daha uygun hem işiniz bitince ya sizde satarsınız ya da birine verirsiniz

Bu tarz tarifi tam olarak 2000lerdeki emo akımından cunku, birebir. 😀 Ondan o donemlere mi denk geldi diye merak ettim. Bir cok ulkede ayni akim, moda neyse vardi da.
bence hiç emo akımıyla alakası yok örnek benzer stayling bırakıyorum emo:ben ne alaka 😂

Eklentiler

• IMG_9390.jpeg
    IMG_9390.jpeg
    29 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_9389.jpeg
    IMG_9389.jpeg
    49,5 KB · Görüntüleme: 32
Arkadaşlar, nikah günü 6-7 saat kadar giyeceğim gelinlikle ilgili kararsız kaldım. Ben de nişanlım da çalışıyoruz, kısıtlı bir bütçeyle evimizi kurmaya çalışıyoruz. Bir gün giyeceğim bir gelinlik için ilçedeki iki gelinlikçiye baktım. Düşük ekonomik düzeyi olan ilçemize uygun fiyatlar yeni için 10 bin, ikinci el satın alma 5-6 bin ve kiralık 3-4 bin TL civarı (tadilatlar ücretsiz).Tüm gelinlik modelleri aynı yenilikte gözüküyor nerdeyse. Tarlatansız, düz, dekoltesiz bir gelinlik tercih ettiğimden fiyatlar daha makul. Sormak istediğim şu aslında: İnsan emeğinin, çalışmasının ucuz, para kazanmanın ve yetirmenin zor olduğu bir dönemdeyiz. Bir gün giyilecek gelinlik için yeni mi, ikinci el mi, kiralık mı tercih etmek daha doğru? Her ne kadar masrafı nişanlım karşılayacak olsa da yeni gelinlik boşa israf anlamına gelir mi? Sizler ne tercih ettiniz, yeni gelinliklerinizi sonra n'apıyorsunuz, ne önerirsiniz. Yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.
Kiralik al. bazı yerlerde ilk defa dikilen gelinliği kiralıyorsun, sonra geri veriyorsun. Ben öyle yaptım ve çok memnun kaldım. satın alan bütün arkadaşlarımın başına bela oldu, sonra birine hibe ettiler

Beğendiğin olsun

bence hiç emo akımıyla alakası yok örnek benzer stayling bırakıyorum emo:ben ne alaka 😂

Mariannainsomnia var instagramda. Onun sayfasinda ayni kombin var ama adam tisort yerine gomlek giyip pantolonun uzerine birakmişti. Kizda da gelinlik altina converse var. Emo tarz olarak paylasmiş.😀
Eskiden coook fazla goruyordum artik kalmadi pek.

Ben baktığımda kiralık satılık arası 500 TL idi öyle olunca satın aldım. O zaman için de çok sade bir model almıştım.
Şimdilerde çok sade am çok şık nikah elbiseleri var. Maddi olarak zorlamayan ama acayip asil duran. Dilerseniz öyle şeylere de bakabilirsiniz. Kendinizi hiç zorlamadan gönlünüze göre olmasını diliyorum
Sağ olun. Burada kiralamak normal fiyatının üçte biri kadar. İmkanımıza göre olsun diye uğraşıyoruz.

Ben evlenirken kiralama va satın alma arasında ciddi bir fark yoktu buna rağmen kiralamıstım çünkü sonrasında ne yapacağim gelinliği, boşa yer kaplayacak diye düşünmüştüm. İyi ki de öyle yapmışım.
Sizde kiralayabilirsiniz.
Aralıkli yapılan çift düğün falan yoksa satın alma gereksiz bence.
Sağ olun. Gelin hamamı, kına gecesi ve tek nikah töreni.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X