Gelişmeyen gebelik ve kürtaj

imge27

Guru
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2012
11
3
2 ay önce gebeliğim normal gelişim göstermediği için özel bir hastanede kürtajla sonlandırıldı, o anki ruh haliyle hangi yöntemle yapıldığını bile soramadım, çok ani gelişti herşey...
Vakum yöntemi olduğunu düşünüyorum ama diğer eski kazıma yöntemi kullanılmış olabilir mi?
Bir de son 1 haftadır karnımın orta-sol tarafında bir ağrı oluyor sizce bu durum normal mi yoksa doktora gideyim mi tekrar?

Kürtajdan sonra kontrole gitmenize fayda var. Bazı durumlarda içeri parça kalarak ikinci bir kürtaj gerekebiliyor

2 ay önce gebeliğim normal gelişim göstermediği için özel bir hastanede kürtajla sonlandırıldı, o anki ruh haliyle hangi yöntemle yapıldığını bile soramadım, çok ani gelişti herşey...
Vakum yöntemi olduğunu düşünüyorum ama diğer eski kazıma yöntemi kullanılmış olabilir mi?
Bir de son 1 haftadır karnımın orta-sol tarafında bir ağrı oluyor sizce bu durum normal mi yoksa doktora gideyim mi tekrar?
Eski yontemler artik kullanilmiyor diye okumuştum kürtaj olacağım zaman. Genellikle vakum yontemi tercih ediliyormuş. İşlemden snra duzenli adet gormeye basladiysaniz islemle ilgili bir sorun yoktur büyük ihtimalle. Fakat tedbirende olsa usg ile bakilmasinda fayda var neticede kucukte olsa işlem geçirdin

X