Gemii zor hatrlamak ve unutkanlk

akimera

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
1.617
26
arkadaşlar benim sorunum aşırı unutkanlık var.sanki beynim hiç yorulmak istemiyor.yani bişeyleri hatırlamak için çaba sarfetmiyor.geçmişimdeki çoğu anıyı hatırlamıyorum hatırladıklarımda çok az ve silik.henüz 28 yaşındayım ama sanki hiç bi anım yok eşim 35 yaşında 2 yaşındaki halini hatırlıyo ben bikaç sene öncesini zor hatırlıyorum.neden olabilir acaba.canım çok sıkılıyo.benim gibi olan arkadaşlar varmı.alzermer olmaktan çok koruyorum.ne yapabilirim hafızamı açmak ve kuvvetlendirmek için.fikri olan varmı

canım aynı problem bendede var.çocuklarımı nasıl büyüttüğmü bile hatırlayamıyorum.bu da beni çok huzursuz ediyor

son zmanlarda eşimde de aşırı bir unutkanlık var.
acilen doktora gitmek lazım diye düşünüyorum.
mesela alzehimer hastalığının erken belirtileri 18-20 yıl önce başlıyormuş,böyle masum unutkanlıklarla..
tedbir almak lazım şimdiden.

arkadaşlar benim sorunum aşırı unutkanlık var.sanki beynim hiç yorulmak istemiyor.yani bişeyleri hatırlamak için çaba sarfetmiyor.geçmişimdeki çoğu anıyı hatırlamıyorum hatırladıklarımda çok az ve silik.henüz 28 yaşındayım ama sanki hiç bi anım yok eşim 35 yaşında 2 yaşındaki halini hatırlıyo ben bikaç sene öncesini zor hatırlıyorum.neden olabilir acaba.canım çok sıkılıyo.benim gibi olan arkadaşlar varmı.alzermer olmaktan çok koruyorum.ne yapabilirim hafızamı açmak ve kuvvetlendirmek için.fikri olan varmı
Canım ben bi dergide okumustum,orgu ormek gibi aktıvıteler beynın diger yerlerini calıstırırmıs ve cok faydası varmıs,bide orgu orerken sayarız ya oda ıyıymıs,bulmaca cozmek yıne beynın hafıza kısmını calıstırıyomus,allah saglık versın askım ya,bende de bazen oluyo ama cok degil endişeleniyo ınsan mafoldumben

kızlar bende de var.son zamanlarda arttı :nazar: kırmızı ginseng çayı buldum onu içiyorum.içinde ginseng + bal+ polan vs vs olan bi hap var onu içiyorum.akşam yatmadan da apikobal (b 12 filan var içinde unutkanlık için ) bikaç gündür bunları içiyorum..aklıma bikaç neden geliyo:
1- bunadım
2-yoğun iş temposundan dolayı sürmenaj oldum.
3-yorgunluk stres depresyon var..depresyon için ilaç kullanıyorum.acaba haplar mı yaptı fisfisfis
4- geçen hastaneye gittim..boynum ağrıyo diye..kulunç var dedi..boyun düzleşmesi için röntgen istedim..boyun düzleşmesi varmış.ama hap ve jel verip yolladı..salı tıp fakültesine gidicem..
ordan alacağım sonuca göre başka yere de gidebilirim.
sıkıldım artık..özellikle de işte. :a015: odaklanamıyorum..sıkılıyorum.vs vs vs

arkadaşlar cevaplarınız için tşk.ederim.bencede bir an önce bişeyler yapmam lazım tavsiyelerinize uyucam tşkler

akimeracım b12 vitaminine ve iyotuna baktır mutlaka,eksiklikleri unutkanlık yapar

akimeracım b12 vitaminine ve iyotuna baktır mutlaka,eksiklikleri unutkanlık yapar

cnm benim zaten kan değerleriyle ilgili bi sorunum var malsef.hemogramım normal insanlarda 13 falanken benimki 4 tü.kaç sefer kan verdiler kan iğneleri hapları falan kullanıyorum şu an ancak 7 ye yükseldi bununda etkisi var tabi

canım aynı sorun bendede var önceleri önemsemiyordum ama artık çok kafama takılıyo geçmişi hatırlamamak :Bende 28 yaşındayım bu tedavi edilebilir bişeymi bilmiyorum ben çocukluğumda çok korktuğum anları hatırlıyorum sadece

bendede böyle bir sorun var fakat hiç bir doktora gitmedim geçen ay aşırı başım ağrıdı dr gittim çekap yaptı mr bile girdim ..b 12 vitaminim eksikmiş 6 hafta iğne vuruldum ..

Meslegim Geregi Bu Konu Ile Surekli Karsilasiyorum Ve Surekli Ic Iceyim. Alzheimer Hastaligi Olan Cok Yasli Var Calistigim Huzur Evinde.. Bu Hastalik Genelde Yasama Tarzindan Meydana Geliyor. Ve Burda Bir Cok Arastirmaya Göre Vucut Gerektigi Kadar Sivi Alamadiginda da Görülebiliyor. Örnegin Birgun Dene Yaklasik 2 Litreye Yakin Su Ic Bak Gör Nekadar Dinc Oluyorsun. Beyni Ve Vucudu Dinc Tutan Sudur. Sudan Asla Vazgecmeyin.
Bu Arada Doktora Gidip Tam Anlaminda Neden Kaynaklandigini da Ogrenebilirsin. Öyle birsey Varsa Umarim Yoktur Erken Teshis Oldugunda Ilaclarla Geciktirme Saglanabiliyor

bendede cok unutkanlık oluyor ama artık herkes boyle sanırım
hayat sartları kolay degıl herkes stresle ıcıce dogal olarak unutkanlıklar oluyor

Birgun Dene Yaklasik 2 Litreye Yakin Su Ic Bak Gör Nekadar Dinc Oluyorsun. Beyni Ve Vucudu Dinc Tutan Sudur. Sudan Asla Vazgecmeyin.

bu güzel bir bilgi teşekkürler.

benim annemde alzheimer 4 senedir.pick varyantı.

benimde bir tespitim var

uzun senelre üzülmek hep içe atmak sorunları kimseyle paylaşmamakta

alzheimere yol açıyor diye düşünüyorum.

X