Genç anne olarak bebeğimi iyi bakabiliyor muyum ? Yardım !!!

Öncelikle üyelere kızmayın, çünkü yazdığınıza bakarak bende 1'de gece uykusuna yatırdığınızı sandım. Kim okusa öyle anlar çünkü öyle yazmışsınız.
2.5 yaşında kızım var 9'da gece uykusuna yatar. 5 aylık bebek gece beslenmesi için uyanır emiyor çünkü normal ama emip uyuması daha makbul, 1.5 saat uyanık kalması alışkanlık olmuş. Hem bebeği hem de anneyi yorar.
Konu başlığına gelince genç, yaşlı fark etmez bir çocuğa en iyi bakımı anne verir. Zamanla her şey rayına oturacak

Saatlerine uyunca uyuyorlar ama Merve ya, ben söylüyorum bunu bak 😂 ha tabi robot değiller saati geldi tık uyusun olmuyor elbette. Ben de zorlamıyorum uyumuyorsa bir sıkıntısı vardır diyorum ama bir derdi yoksa çoğunlukla uyku saatlerini gözetince rahat uyuyor. 🧿
Ya benim ilk erken uyutmam tamamen yaıslıkla oldu. Cidden 5. Aydan sonra erken uyku eğilimi oldu yani. Bu dedim daha zinhar uyumaz oynaşıyoduk. Gel em kız dedim verdim memeyi bi baktım derin uykua geçmiş 🤣

Ya benim ilk erken uyutmam tamamen yaıslıkla oldu. Cidden 5. Aydan sonra erken uyku eğilimi oldu yani. Bu dedim daha zinhar uyumaz oynaşıyoduk. Gel em kız dedim verdim memeyi bi baktım derin uykua geçmiş 🤣
Hahaha :KK70: benimki de bir kere öyle yanlışlıkla 7de uyumuştu 🤣🤣

6 aylık bir bebek vardi biraz önce, 2 saatte bir uyuttuk. Çok şaşırdım bu kadar uyumasına. Tabii ki her bebek biriciktir, her gelişim kendine özeldir. Ama bir bebeğin o saate kadar yorulmadan, bayılmadan uyanık durması tuhaf geldi.
Zamane bebeklerimi nedir.

2015 itibaren costu bence bebekler.
Benim cadi 15dk uyurdu. Gece uykusuna abisi gibi 19da yatirirdim. Gece yarisi sonra baslardik sabah 5 e kdr 15dk da bir uyanmaya 😂
Neyse yas oldu 2,yastiga kafasini koyar koymaz uyur ozamandan beri.

Olayı tamamen yanlış anlamışsınız bebeğim tabikide 1 de uyumuyor !!!!! Ama daha 5 aylık olduğu için sürekli uyanıyor 3 saat 4 saat uyuyor uyanıyor mama için . 8 de uyuttum mesela 11.30 da uyanır yediririm içiririm temizlerim paklarım 1 gibi uyutturum derin bi uykuya dalar . Anlayacağınız daha 5 aylık bir bebeğin uyku saati yok uyur uyanır , uyur uyanır …..
Tamam işte üye size onu söylüyor.
Derin uyku saatini yanlış ayarlamışsınız, onu öne çekmelisiniz.
Bunu da her gün kaydırarak, rutinleri takip ederek anlamasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle üyelere kızmayın, çünkü yazdığınıza bakarak bende 1'de gece uykusuna yatırdığınızı sandım. Kim okusa öyle anlar çünkü öyle yazmışsınız.
2.5 yaşında kızım var 9'da gece uykusuna yatar. 5 aylık bebek gece beslenmesi için uyanır emiyor çünkü normal ama emip uyuması daha makbul, 1.5 saat uyanık kalması alışkanlık olmuş. Hem bebeği hem de anneyi yorar.
Konu başlığına gelince genç, yaşlı fark etmez bir çocuğa en iyi bakımı anne verir. Zamanla her şey rayına oturacak
Kimseye kızmadım ki , bilginiz için teşekkürler 🙏

15036 adet ünlem kullanarak anlatmanız, diliniz son derece itici. Biz yanlış anlamadik. Siz anlatamadınız.

Konuyu, genç anne olarak yanlış bir şey mi yapıyorum diye açıp her şeyi siz bilmiyorsunuz, uzman gibi yorum yapmak olmuyor demeniz de tuhaf.

Umarım uyku duzeninde bir sorun yoktur, her şey yolundadır.
Bahsettiğiniz kadar çok ünlem kullanmadım . Tanımadığınız bir insana itici demek nekadar yakışır bilemem. Doğru anlatamamış olabilirim ama bu denli konuşmanız kırıcı .

Yine çok bilenler kulübü toplanmış.Kim dedi acaba size 8 de en geç 9 da uyur diye.Bebek bu robot değil.Bazen 8 de uyur bazen gece 1 de.Yahu herkes de anneliğin nirvanasini yasio ay maşallah nazar degdirmeyim.Sevgili konu sahibi hepsi çok normal.Benim bebeğimde gece 11 12 arası uyur sabah 9 10 a kadar.Doktorumuz da hiç anormal bulmuo bu durumu.Patron o ne zaman uykusu gelirse uyur,saat başı açıkirsa beslenir,oynamak isterse oynar diyor😁😁😁nirvanadaki arkadaşların pek hoşuna gitmicek üzgünüm ama durum bu.

Yine çok bilenler kulübü toplanmış.Kim dedi acaba size 8 de en geç 9 da uyur diye.Bebek bu robot değil.Bazen 8 de uyur bazen gece 1 de.Yahu herkes de anneliğin nirvanasini yasio ay maşallah nazar degdirmeyim.Sevgili konu sahibi hepsi çok normal.Benim bebeğimde gece 11 12 arası uyur sabah 9 10 a kadar.Doktorumuz da hiç anormal bulmuo bu durumu.Patron o ne zaman uykusu gelirse uyur,saat başı açıkirsa beslenir,oynamak isterse oynar diyor😁😁😁nirvanadaki arkadaşların pek hoşuna gitmicek üzgünüm ama durum bu.
Bilginiz için teşekkürler 🙏

Uyur değil, uyumalı. Bir tek siz gidiyorsunuz çocuk doktoruna zaten. Biz mağarada büyütüyoruz.

Nasıl alışırsa öyle gider biz çok bilmişlik yapmıyoruz bebek için o saat çok geç ve bir düzeni olmalı illaki arada istisnalar olabilir ama sürekli böyle giderse ileride daha çok sıkıntı çeker konu sahibi

Selam Kızlar ;
5 ay 7 günlük bir oğlum var . Gece 1 de uyutuyorum sabah 9 a kadar uyanmadan uyuyor , normal mi ? Mama için uyandırmam gerekiyor mu ?
Ve bebeğim 1 aydır dönüyor ama sürekli sol tarafa dönüyor , hiç sağa döndüğünü görmedim , normal mi ?
Genelde dönerken bebekler kolayına gelen tarafa dönerler normal yani, gece acıksa kendi uyanır demekki acıkmıyor uyandırmaya gerek yok zaten geç yatıyormuş. Ama bu dönemde bir bebegin gece 1 de uyuması gelişimi için iyi degil büyüme hormonu en aktif 9-12 arası çalıştığı için bebegi 8-9 gibi gece uykusuna yatırmaya alıştırmayı tavsiye ederim gelişimi için daha iyi olur. Ayrıca kaliteli uyku uyudugu için çocugun gün içinde olan tavrına da etkisi var daha sakin oluyorlar

Bebeğinizi 9'da uyutuyorsunuz ya, 2 saat sonra uyandırmadan mamasını verin (rüya beslenmesi), sabaha kadar uyuyabilir.
1'de uyandığına göre sabaha kadar mamasız uyumaya hazır değil demek ki. Rüya beslenmesini yaptıktan sonra kaldırmanıza gerek yok, sabaha kadar uyuması sıkıntı değil😊
Dönme olayı da düzeliyor merak etmeyin.

Bebekler rutini sever kendi düzenleri oldugu zamanlar daha mutlu olurlar ve evet hergün aynı saatte bire bir uyumayabilir ama bu birgün 8 birgün 12 olmaz 8 de uyumuyorsa sen uykuya götürürsün biraz ugraşırsın 9 da uyur öyle kendi haline bırakıp ne zaman uyursa yaa demezsin benim oglum 19 aylık saati geldiği zaman dişlerini fırçalar evde kim varsa öpücük verip yatagına koşar

İyi aksamlar, Bebeğiniz için 11.30 da uyanır 1 de tekrar uyur demişsiniz. Bu saatler bir bebeğin ayakta olması için pek uygun değil..11.30 da uyandığı zaman ; uyandı diyerek ışığa aydınlığa çıkartmayın. Mama, meme ne şekilde besliyorsaniz beslemeye karanlıkta devam ederek uykusuna devam etmesini sağlayın. Böylesi daha sağlıklı olacaktır.

Sağlıkla Güzel günlerde büyütün oğlunuzu 🤗

İyi aksamlar, Bebeğiniz için 11.30 da uyanır 1 de tekrar uyur demişsiniz. Bu saatler bir bebeğin ayakta olması için pek uygun değil..11.30 da uyandığı zaman ; uyandı diyerek ışığa aydınlığa çıkartmayın. Mama, meme ne şekilde besliyorsaniz beslemeye karanlıkta devam ederek uykusuna devam etmesini sağlayın. Böylesi daha sağlıklı olacaktır.

Sağlıkla Güzel günlerde büyütün oğlunuzu 🤗
❤️ Bilginiz için teşekkürler

Sizin düşünceniz de doğru lakin başkasının bildiğine bir uzmanmış gibi doğru değil diye dayatmakta olmuyor malesef. Çocuğumu zorla uyutmaya çalışmıyorum e zaman uykusu gelirse o zaman … ben çevremde hiç görmedim akşam 9 da yatıp sabah 9 da kaşkan 5 aylık bir bebek …… şaşırtıcı
O aylarda oglum akşam 9 da yatıp sabah 10 kalkıyordu gece sadece uyku arasında emmeye uyanıp uykuda emiyordu

X