Genel Anestezili Kürtaj

kleo83

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2020
12
5
41
Arkadaslar 8 haftalik bebeğimin kalbi durmus bir hafta sonra normal muayenede cikti ortaya bende hic belirti olmadi kanama olmadi hicbirsey olmadi.Neyse gerekli incelemeler ulrasonlar yapildi durdugu tesbit edildi bana testler yapildi ertesi gun alincak gel dediler. kafamda sadecevtek bi soru vardi uyutulacam ve hic birsey hissetmeyecm eger devlet hastanesinde islem baska turluyse ozel hastaneye gececem doktora defalarca sordum uyutulacam dimi hicbirsey gormeyecem duymayacam evet desi uyutulacan gormeyecen neyse yatisi yaptik uzun zaman gecti hemsirenin biri geldi alttan ve ustten ilac verdi ne icin diye sordum rahmin genislemesi icin dedi ameliyata alincam o zaman dedim daha degil dedi doktor gelince dedi meger o verdigi seyler dusuk yaptiran suni sanciymis canli canli dogurttular ve sonra kurtaja aldilar hastaneyi birbirine kattim ama ne fayda hicbor bilhi verilmeden yanlis bilgi verilerek boyle birsey yasadim.Boyle bir prosedurmu var arkadaslar ben bunu niye yasadim o agriyi niye cektim bana anlatilanlar boyle degildi.anestezi veriliyor 15 dk cikiyosun dediler özele giderdim zaten o sekilde olcagini bilseydim .Çocuk yapmaktan korktum artik

Canım devlet hastanesinde anestezi uygulamıyorlar. Benim ilk kürtajım devlette olmuştu aynı seninki gibi diğerinide özelde yaptırdım

Canım bende kürtaj oldum olmadan önce banada alttan ilaç verdiler zaten başlasın diye yapıyorlar ben zaten ilacı aldıktan 10 dakika sonra kesem kendiliğinden düşmüştü sonra zaten kürtaja aldılar anestezi verdiler ve hiç bişey hissetmedim uyanınca sadece karnında bir boşluk hissetim okadar

Canım devlet hastanesinde anestezi uygulamıyorlar. Benim ilk kürtajım devlette olmuştu aynı seninki gibi diğerinide özelde yaptırdım
Söylemediler o acıdan bahsetmediler amaç ne direk kurtajla alinabilen birsey için niye o işkenceyi çektiriyolar

Canım bende kürtaj oldum olmadan önce banada alttan ilaç verdiler zaten başlasın diye yapıyorlar ben zaten ilacı aldıktan 10 dakika sonra kesem kendiliğinden düşmüştü sonra zaten kürtaja aldılar anestezi verdiler ve hiç bişey hissetmedim uyanınca sadece karnında bir boşluk hissetim okadar
Ne 10 dk kasi canimm surundurduler resmen sanci sonrasi parca dustukten sonra almadilar 6 7 saat sonra aldilar

Ne 10 dk kasi canimm surundurduler resmen sanci sonrasi parca dustukten sonra almadilar 6 7 saat sonra aldilar
Mrb gecmiş olsun canım bende sancıyla dusuk yaptım sonra kurtaj ettiler ilacın etkisi gecmesini beklıyor lar o surede kalan paraları da dusurebilirsin cunku pek kurtaj yapmak istemiyor devlet hastaneleri kolaya kacıyor ki benım ıcın iyide olmustu bu karar cunku herzamam olmamakla birlikte kurtajdan zarar gorenler var yalnız benım hastane anestesisiz kurtaj yaomıstı uyuşturucu bile yapmamıslardı hakkımı helal etmiyorum onlara

Mrb gecmiş olsun canım bende sancıyla dusuk yaptım sonra kurtaj ettiler ilacın etkisi gecmesini beklıyor lar o surede kalan paraları da dusurebilirsin cunku pek kurtaj yapmak istemiyor devlet hastaneleri kolaya kacıyor ki benım ıcın iyide olmustu bu karar cunku herzamam olmamakla birlikte kurtajdan zarar gorenler var yalnız benım hastane anestesisiz kurtaj yaomıstı uyuşturucu bile yapmamıslardı hakkımı helal etmiyorum onlara
sanada çok gecmis olsun hemde hic uyusturmadan allaha bildigi gibi etsin eger kolaya kacmak için eziyet cektiriyolarsa allah bin beterini yaşatsin onlara ellerinde imkan varken biz onu cektiysek

sanada çok gecmis olsun hemde hic uyusturmadan allaha bildigi gibi etsin eger kolaya kacmak için eziyet cektiriyolarsa allah bin beterini yaşatsin onlara ellerinde imkan varken biz onu cektiysek
Senı cok iyi anlıyorum acılar içinde kurtaj gerceklesti aglaya aglaya bagırdım bırakmadılar
Canın cekildi sanki dimi?

Benimde ilk gebeliğim de 8.haftada gitmiştim ama bebek 6.haftada kalmıştı kalbi atmıyordu.özel hastanede kürtaj oldum.aynen dediğiniz gibi ilaçla sancı verdiler düşüğün başlamasını sağlayacağız dediler.bende uyutulcaö sanmıştım ama çok sancı çektim sonra kürtaja alındım.belki 6,7 saat bekletmediler ama bekledim yani bende özelde.
Sonrası için korkma boy boy çocukların olur unutursun bile bu yaşadıklarını

Benimde ilk gebeliğim de 8.haftada gitmiştim ama bebek 6.haftada kalmıştı kalbi atmıyordu.özel hastanede kürtaj oldum.aynen dediğiniz gibi ilaçla sancı verdiler düşüğün başlamasını sağlayacağız dediler.bende uyutulcaö sanmıştım ama çok sancı çektim sonra kürtaja alındım.belki 6,7 saat bekletmediler ama bekledim yani bende özelde.
Sonrası için korkma boy boy çocukların olur unutursun bile bu yaşadıklarını
bide ozeldemi bunu yaptilar allahim çildirmak icten degil hangi sehir

Ben özelde oldum ac karna gittim sadece alttan ilaç verdiler sadece yarım saat bekledim sonra direk zaten kürtaja aldınuyuttu hıc bısey hatırlamıyorum zaten uyandığımda ve 3 gün suren cok sancılarm vardı bı kac tane parca dusurdum kalms onlar dustukten sonra rahatldm ama hala tabi içimde büyük Bi bosluk var 1 ay olmasına ragmen ama tabi böyle kolay kürtaj oldum sancısız uyutularak ama 3000 bin lirada verdık durumu olmayan ınsanlar var bizde verdik iyi kötü o ay zorlandık ama keske yasasaydı ama asgarı ucretlı ınsanlar var devlettekıler bedavaya calısmıo haklarını alıolar böyle acı xektırıolarsa yazıklar olsun haram zıkkım olsun

Ben özelde oldum ac karna gittim sadece alttan ilaç verdiler sadece yarım saat bekledim sonra direk zaten kürtaja aldınuyuttu hıc bısey hatırlamıyorum zaten uyandığımda ve 3 gün suren cok sancılarm vardı bı kac tane parca dusurdum kalms onlar dustukten sonra rahatldm ama hala tabi içimde büyük Bi bosluk var 1 ay olmasına ragmen ama tabi böyle kolay kürtaj oldum sancısız uyutularak ama 3000 bin lirada verdık durumu olmayan ınsanlar var bizde verdik iyi kötü o ay zorlandık ama keske yasasaydı ama asgarı ucretlı ınsanlar var devlettekıler bedavaya calısmıo haklarını alıolar böyle acı xektırıolarsa yazıklar olsun haram zıkkım olsun
Sorma özelde olurdum ayni sizin dediginiz gibi devlettede ayn8 degince orayi yercih ettim o sancinin agrinin yaninda 3000 bin lira kopek olsun gozumde yok 5 binde verirdim burda 800 dediler bana ahh o sanciyi deselerdi hic olurmuydum devlette saatlerce beklemekte hic saymiyorumm sanada cok gecmis olsun

Söylemediler o acıdan bahsetmediler amaç ne direk kurtajla alinabilen birsey için niye o işkenceyi çektiriyolar
canım benim öncelikle benzer acıları yasadığımız için seni çok iyi anlıyorum. Bende yaşamak istemediğim şekilde ayrıldımm bebeğimden. lakin kmse sana cekecegn acıdan bahsetmez ki . işleyen prosedür bana normal geldi özel hastanede bile bunun aynısını yaşadım ben.
senin saglığın için once düşük yapıcı ilaç verirler ileriki gebeliğin için . bunu anlyamaman çok normal Allah sabır versin canım . geçecek....

Ben 2 kez kürtaj oldum devlette. Anestezi verip 15 dk da bitti herşey ağrı falan da olmadı. Nedem size böyle eziyet etmişler ki?

Bende 8.hafta da kürtaj oldum ve özelde. Dediğiniz gibi alttan ilaç verdiler rahim genişlemesi için ve bir saat sonra anestezi ile 5 dk da işlem bitti. Hiçbir şey hissetmedm ve gerçekten çok geçmiş olsun yaşadıklarınıza üzüldüm iyi bir psikoloji bırakmıo insanda

Sorma özelde olurdum ayni sizin dediginiz gibi devlettede ayn8 degince orayi yercih ettim o sancinin agrinin yaninda 3000 bin lira kopek olsun gozumde yok 5 binde verirdim burda 800 dediler bana ahh o sanciyi deselerdi hic olurmuydum devlette saatlerce beklemekte hic saymiyorumm sanada cok gecmis olsun
Saolsn canım zaten bebek kaybetmek bı bosluk yaratıo korku oluo bıde oyle yapmaları cok ayp ya

Ben direkt özele gittim uyuttular beni yarim saate falan tekrar odaya döndüm hafif ağrım vardı. Devlet hastanesinde öyle yapıldığını bilmiyordum

X