Genel Sohbet (sevdikleriniz, sevmedikleriniz,tavsiyeler,yeni kokular)

sen daha seni çok etkileyen bir parfüm bulamamışsın :) bende de genelde öyle oluyor zaten sürekli kullandığım bir iki parfüm var diğerleri zevk için. yoksa hemen sıkılıyorum o bir iki kokum dışındakilerden.
kokuyu alamama durumuna gelirsek. o çok normal. burnun alışıyor.
evet aslında doğru diyosun canım. zaten ben maymun iştahlıyımdır çabuk sıkılırım. sanırım kokumu bulamıcam hep böyle gidicek aslında var 1 tane bayıldığım koku she mor olan ama eşim sevmiyor. emotion love de bayılmıştım sonra pudrası baydı.. şimdi sıra chole love story denemekte =))) çok sağol tatlım =))

Uzun uzun yazma isteğim gelmişken ben de bugüne kadar kullandığım parfümleri yazayım.

Escada magnetism: İlk orjinal parfümümdü ve çok beğenerek aldım, en çok iltifat aldığım parfümdü. Şekerli ama çok baymayan bir kokuya sahip, çok kalıcı, şimdi şekerli kokulardan hoşlanmadığım için almam ama sevenler bakabilir. Aman aman farklı ve harika bir kokusu yok, klasik şekerli bir parfüm.

Calvin Klein Euphoria: En nefret ettiğim parfüm olabilir, aslında parfümün suçu yok, benim tenim kabıl etmiyor bu kokuyu, tenime oturmuyor. Alkol kokusu kalıyor sadece. :KK43:

Dkny be delicious: Yeşil elma ve salatalık kokusunun buram buram hissedildiği, fresh bir koku. Genelde insanlar önyargılı yaklaşır ama koku öyle harmanlanmış ki herkes bayılıyor kokusunu hissettiği anda. Fresh kokuların birçoğuna göre de kalıcıdır, hissettirir kendisini.

Cacharel noa: Riskli bir parfüm bence, çünkü herkese yakışmıyor, kimilerinde sadece alkol kokusu kalıyor. Bende ise bebeksi, pudralı bir koku. Kalıcılığı bende iyi değil ama bir arkadaşım sıktığında buram buram kokusu geliyordu. Temiz koku arayanlar bakabilir, çok saf bir parfüm.

Lady million: Yıllarca kışın imza parfümüm oldu, kendini hissettiren, çok çok kalıcı bir parfüm. Bir ortama girince "senden önce kokun geliyor" derlerdi hep, baskın olarak portakal çiçeği ve bal kokusu alıyorum ben. Burun yakan kokulardandır ama benim burnum alıştığı için sorun olmuyordu :KK70:

La vie est belle: Bu kokuyu şişesinde koklayıp çok sevmiştim ama aldıktan sonra öyle tiksindim ki. Aşırı kalıcılığı, yoğun vanilya ve yanık şeker kokması beni çok boğuyor. Bunu bir de yaz-kış ayırt etmeden sıkanlar var ki onları da Allah ıslah etsin :KK70: Açık havada sıkılabilir belki ama lütfen kapalı yerde şunu sıkmayın :KK43:

YSL Black opium: Bence orta yaş kokusu, çünkü çok yoğun, karakteri olan bir koku, dinamik bir koku değil. Gençlere yakıştırmıyorum kesinlikle, ben de orta yaş grubuna girmiyorum. :KK70: Bana hediye olarak gelmişti ve atkıma sıktım, günlerce kaldı kokusu. Kahve ve vanilya kokusu net olarak hissediliyor, bana ağır geldi biraz.

Davidoff cool water: Bana traş kolonyasını anımsatıyor, fresh parfüm yapıcam diye mahvetmişler bence. Hafif de değil üstelik, keskin bir koku. Ben hiç sevmiyorum. :KK43:

Gucci envy me: Deterjanımsı bir parfüm, öyle seviyorum ki bu kokuyu. :KK70: Tertemiz ama çok da saf bir koku değil, oldukça yoğun, kalıcı, hissedilebilir bir koku. Ama çok da fazla duyduğumuz, çok fazla kullananı olan bir parfümdür. :)

Bvlgari omnia crystalline: Hayatımda kokladığım ve kullandığım en saf, en bebeksi, en kremsi koku. Ama kalıcılığı sıfır. :KK43: Boca etsem de asla kalıcı olmuyor, kalıcı olsa imza parfümüm olurdu.

Dolce Gabbana Light Blue: Bu kokunun açılışını fazla sevmesem de koku tam oturduğunda bayılıyorum. Limonlu bir açılış yaptıktan sonra temiz, saf bir kokuya dönüşüyor. Çok spor bir koku bence. :)

Paco rabanne olympea: Sanki lady million parfümünün daha yumuşak hali gibi geldi bana, tam anlayamadım ama sıkıcı bir kokusu var :KK70: Benim başımı ağrıtıyor.

Lancome tresor midnight rose: Burun yakan kokulardan biri daha, o keskin meyve kokusundan nefret ediyorum. Malesef çok kalıcı. :KK43:

Chloe love: Yakışanına tertemiz, pudralı, saf bir tatlılığı olan koku. Sıktığımda dünyayı toz pembe görüyorum. :KK70: Ama bazı zamanlar da bana hiç yakışmıyor, içindeki o leylak kokusu ağır basınca dayanılmaz bir hal alıyor. Ama genel olarak sevdiğim bir parfüm. Bir de bunun Eau de florale olan versiyonu var ki, enfes bir koku. Chloe Love klasik olanın içindeki keskin çiçek kokusunun azaltılıp, daha yumuşak bir kokuya çevrilmiş hali, ama sanırım üretimi durduruldu. :KK43:

Chloe Signature: Tam bir gül kokusu, ama gül yağı gibi ağır bir koku değil. Çok güzel harmanlanmış, hafif, sofistike bir gül kokusu. Çok severek kullanıyorum. :)

Tom Ford Black Orchid: Tam bir koridor kokusu, unisex bir parfüm ve çok ağır, 2 fıstan fazlası insanları rahatsız edebilir. Hem odunsu, hem tatlı, vanilyalı bir koku. Yakınımızın çocuğuna sarılınca "kokulu silgi gibi kokuyorsun" demişti :KK70: Şu aralar pek hoşlanmıyorum, çünkü çok ağır ve kimilerini rahatsız edebiliyor.

Tom Ford Velvet Orchid: Black Orchid'in odunsuluğunun azaltılmış versiyonu. Daha kadınsı, daha yumuşak, çok kalıcı.

Aklıma gelenler bunlar,

Almayı düşündüklerim de Lancome Miracle, Dior Pure Poison ve Cerruti 1881. Sipariş edip gelmesini beklediğim bir parfüm var, o da J.Lo Glow :)

Mascara, senin parfum bilgine asiri guveniyorum. Bana parfum onerir misin? Yillardir istedigim gibi bulamadim..
Tarif etmem gerekirse, ögrenciyim. (tarzim yasim anlasilir belki)
Boyle dalin gibi johnsons baby kadar temiz kokmali ama çok eksik kalıyor. Onun yanına yumuşacık insanın içini ısıtan tatli veya daha yumusak notalar girmeli. Kalici olmali...

Chloe love ve kenzo amour u begendim ama istedigim gibi degil hep biseyler ya fazla baskin ya cok eksik..

Mascara, senin parfum bilgine asiri guveniyorum. Bana parfum onerir misin? Yillardir istedigim gibi bulamadim..
Tarif etmem gerekirse, ögrenciyim. (tarzim yasim anlasilir belki)
Boyle dalin gibi johnsons baby kadar temiz kokmali ama çok eksik kalıyor. Onun yanına yumuşacık insanın içini ısıtan tatli veya daha yumusak notalar girmeli. Kalici olmali...

Chloe love ve kenzo amour u begendim ama istedigim gibi degil hep biseyler ya fazla baskin ya cok eksik..
Çok teşekkür ediyorum. dahlia noir deneme fırsatın olsaydı keşke. kör alış konusunda benim kadar cesaretli misin bilmiyorum. en sevdiğim şeylerden birisidir bilmeden parfüm almak :)) ama dahlia noir kalıcılık konusunda sınıfta kalıyor bence.
Armani mania denedin mi? Janna ondan dalin kokusu aldığını söylemiştim. Benim asla bıkmayacağım kokum. Uzun süre tek parfüm olarak onu kullandım. Temiz ama kesinlikle ferah olduğunu söyleyemem. Alttan alttan vanilyanın ve sandal ağacının verdiği sıcaklık vuruyor yüzüne insanın. Bunun dışında portakal ve pembe biber baskın notası. Farklı bir koku, ferah desem değil tatlı desem değil. Herkesin denemesini ve yorum yapmasını istediğim bir parfüm bu.

Bunun dışında 212 nyc çok öneriyorum temiz koku arayanlara. Kalıcılığı bence süper. Beyaz çiçek ve narenciye baskın. Çok ferah çok temiz. Sevmeyene rastlamadım. Sadece bu tarzı sevmeyenler eh işte diyebilir.

Klasik gelmezse Chanel Chance deneyebilirsin. Bende şu an edp si var. Temiz ve ferah koktuğunu söyleyemem. Ama seksi bir koku. Bunu ağır bulanlar Chanel Chance Eau Tendre sinin çok beğeniyor. Daha hafif enerjik cıvıl cıvıl bir koku. Ayva notası meyvemsi bir havada katıyor.

My burberry var. Denediğimde çok beğenmiştim. Temizlik kokmuyor pek fazla, Çiçeksi bir parfüm. Marka bunu yağmur sonrası Londra bahçelerinden gelen kokudan ilham alarak yarattığını iddia ediyor. Hafif bir tatlılıkta içeriyor.

Dior pure posion sabunsu ve kalıcı bir koku. Seveni çok fazla. Ama bence soğuk bir koku. Yani bahsettiğin o tatlılık,sıcaklık yok. Ben vintage versiyonunu denemiştim. Şu anki versiyonları nasıl kokuyor bir fikrim yok. Prada infusion D'iris ide ayno kategoriye sokabilirim sanırım. Temiz sabunsu pudralı bir koku. İris çiçeği baskın notası

Denemeye fırsatımın olmadığı ama hakkında çok fazla yorum okuduğum parfüm olan Guerlain den L'instant magic te önermek istiyorum. Temiz bebek gibi kokan parfümlere zaafım olduğundan bunuda araştırmıştım. Kullananlar sıcacık bir bebek pudrası koktuğunu söylemiş. Fırsatın olursa bakıp yorumlarsan sevinirim :)

Bu yaz için severek kullanmayı planladığım cerruti 1881 temiz ferah bir kokudur,ama bahsettiğin o sıcaklık olmadığı için çok fazla üstünde durmuyorum.

Narciso Rodriguez Narciso edp ve eau Poudree. İkisinide denemeni istiyorum. Biri beyaz diğeri pudra pembesi(poudree) küp şeklinde şişede. Beyaz şişede olanı kullandım bir süre. Misk ve gardenya baskın. Güzel pudralı temiz bir koku. Ama poudree versiyonunda daha değişik sıcak birşeyler var. Hani eski makyaj malzemeleri rujları vardır ya hem pudralı hemde tatlı tatlı kokar. Ona çok benzettim. Onu kullanma fırsatım olmadı sadece denemiştim.

Çok teşekkür ediyorum. dahlia noir deneme fırsatın olsaydı keşke. kör alış konusunda benim kadar cesaretli misin bilmiyorum. en sevdiğim şeylerden birisidir bilmeden parfüm almak :)) ama dahlia noir kalıcılık konusunda sınıfta kalıyor bence.
Armani mania denedin mi? Janna ondan dalin kokusu aldığını söylemiştim. Benim asla bıkmayacağım kokum. Uzun süre tek parfüm olarak onu kullandım. Temiz ama kesinlikle ferah olduğunu söyleyemem. Alttan alttan vanilyanın ve sandal ağacının verdiği sıcaklık vuruyor yüzüne insanın. Bunun dışında portakal ve pembe biber baskın notası. Farklı bir koku, ferah desem değil tatlı desem değil. Herkesin denemesini ve yorum yapmasını istediğim bir parfüm bu.

Bunun dışında 212 nyc çok öneriyorum temiz koku arayanlara. Kalıcılığı bence süper. Beyaz çiçek ve narenciye baskın. Çok ferah çok temiz. Sevmeyene rastlamadım. Sadece bu tarzı sevmeyenler eh işte diyebilir.

Klasik gelmezse Chanel Chance deneyebilirsin. Bende şu an edp si var. Temiz ve ferah koktuğunu söyleyemem. Ama seksi bir koku. Bunu ağır bulanlar Chanel Chance Eau Tendre sinin çok beğeniyor. Daha hafif enerjik cıvıl cıvıl bir koku. Ayva notası meyvemsi bir havada katıyor.

My burberry var. Denediğimde çok beğenmiştim. Temizlik kokmuyor pek fazla, Çiçeksi bir parfüm. Marka bunu yağmur sonrası Londra bahçelerinden gelen kokudan ilham alarak yarattığını iddia ediyor. Hafif bir tatlılıkta içeriyor.

Dior pure posion sabunsu ve kalıcı bir koku. Seveni çok fazla. Ama bence soğuk bir koku. Yani bahsettiğin o tatlılık,sıcaklık yok. Ben vintage versiyonunu denemiştim. Şu anki versiyonları nasıl kokuyor bir fikrim yok. Prada infusion D'iris ide ayno kategoriye sokabilirim sanırım. Temiz sabunsu pudralı bir koku. İris çiçeği baskın notası

Denemeye fırsatımın olmadığı ama hakkında çok fazla yorum okuduğum parfüm olan Guerlain den L'instant magic te önermek istiyorum. Temiz bebek gibi kokan parfümlere zaafım olduğundan bunuda araştırmıştım. Kullananlar sıcacık bir bebek pudrası koktuğunu söylemiş. Fırsatın olursa bakıp yorumlarsan sevinirim :)

Bu yaz için severek kullanmayı planladığım cerruti 1881 temiz ferah bir kokudur,ama bahsettiğin o sıcaklık olmadığı için çok fazla üstünde durmuyorum.

Narciso Rodriguez Narciso edp ve eau Poudree. İkisinide denemeni istiyorum. Biri beyaz diğeri pudra pembesi(poudree) küp şeklinde şişede. Beyaz şişede olanı kullandım bir süre. Misk ve gardenya baskın. Güzel pudralı temiz bir koku. Ama poudree versiyonunda daha değişik sıcak birşeyler var. Hani eski makyaj malzemeleri rujları vardır ya hem pudralı hemde tatlı tatlı kokar. Ona çok benzettim. Onu kullanma fırsatım olmadı sadece denemiştim.

Uzun cevap icin cok tesekkur ederim :))
Acikcasi dediklerini hic denememistim elim daha bilindik parfumlere gitmisti. Ama hepsini not aldim imza parfumumu bulucam :)

Cacharel noa kullandim . I-ıh olmadı.
Narciso rodriguez essence kullandim. Tammm bir pudra. Ama sadece pudra... ve çok az kalıcı. Üstelik asiri pahali.

Nina ricci- leau kullandim. Meyveli vişnemsi güzel bir koku ama bundada aradığım etki yok. Cacharel amoru andiriyor.

Chanel mademoiselle kullandim. Yok bu bana gore degil..
Bunlarin cogu bana hediye gelen parfumler o yuzden ben secmedim :))

Şu an chloe see by chloe kullaniyorum. Temiz ferah güzel. Yumuşak. Ama bişey eksik. Ve kalici degil tabikii...

Yillardir o 'bişiy' eksik diyerek alip alip sogudum parfumlerden...

Şimdi kafayı chloe love ve kenzo amoura taktim. O ikisi hakkinda dusuncelerin neler? Aslinda kenzo amour istiyorum ama nereye sorsam artik gelmiyor uretilmiyor dendi... tam bir parfumu sevdim, boyle oldu.
Kenzo amour vanilyali bi koku temizlikten uzak gibi ama kullnanan arkadasim vardi onda o kadar naif o kadar bebeksi kokuyodu ki... :'(

Uzun cevap icin cok tesekkur ederim :))
Acikcasi dediklerini hic denememistim elim daha bilindik parfumlere gitmisti. Ama hepsini not aldim imza parfumumu bulucam :)

Cacharel noa kullandim . I-ıh olmadı.
Narciso rodriguez essence kullandim. Tammm bir pudra. Ama sadece pudra... ve çok az kalıcı. Üstelik asiri pahali.

Nina ricci- leau kullandim. Meyveli vişnemsi güzel bir koku ama bundada aradığım etki yok. Cacharel amoru andiriyor.

Chanel mademoiselle kullandim. Yok bu bana gore degil..
Bunlarin cogu bana hediye gelen parfumler o yuzden ben secmedim :))

Şu an chloe see by chloe kullaniyorum. Temiz ferah güzel. Yumuşak. Ama bişey eksik. Ve kalici degil tabikii...

Yillardir o 'bişiy' eksik diyerek alip alip sogudum parfumlerden...

Şimdi kafayı chloe love ve kenzo amoura taktim. O ikisi hakkinda dusuncelerin neler? Aslinda kenzo amour istiyorum ama nereye sorsam artik gelmiyor uretilmiyor dendi... tam bir parfumu sevdim, boyle oldu.
Kenzo amour vanilyali bi koku temizlikten uzak gibi ama kullnanan arkadasim vardi onda o kadar naif o kadar bebeksi kokuyodu ki... :'(
cacharel noa önerecektim vazgeçtim mutlaka denemişsindir diye :)
Essence kullanmadım ama denedim. Bana da sıradan gelmişti.
Chloe love kullandım bir dönem ama annemin astımını azdırdığı için bırakmak zorunda kaldım. Bu da yeri zamanı olmayan kokulardan. Her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Güzel bir pudra kokusu. Ben chloe leri genel olarak çok beğeniyorum zaten. Benim tarzım olan kokular yaratıyor. Şu an chloe signature olanı kullanıyorum ve armani mania dan sonra vazgeçemeyeğim ikinci kokum. Gül kokusu baskın. Tende denemeden alınmamalı.
Kenzo amour denediğimi ama sevmediğimi hatırlıyorum. Vanilyalı ve ağır gelmişti. Demek ki ten seçen bir koku.

cacharel noa önerecektim vazgeçtim mutlaka denemişsindir diye :)
Essence kullanmadım ama denedim. Bana da sıradan gelmişti.
Chloe love kullandım bir dönem ama annemin astımını azdırdığı için bırakmak zorunda kaldım. Bu da yeri zamanı olmayan kokulardan. Her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Güzel bir pudra kokusu. Ben chloe leri genel olarak çok beğeniyorum zaten. Benim tarzım olan kokular yaratıyor. Şu an chloe signature olanı kullanıyorum ve armani mania dan sonra vazgeçemeyeğim ikinci kokum. Gül kokusu baskın. Tende denemeden alınmamalı.
Kenzo amour denediğimi ama sevmediğimi hatırlıyorum. Vanilyalı ve ağır gelmişti. Demek ki ten seçen bir koku.

Chloe love signature falan 30+ kokusu dendi ogrenciyim bende acabaaa dedim içimden..:)
Daha önce sizinle konuşmuştuk bi topikte, çok samimi geliyorsunuz bana:)

Chloe love signature falan 30+ kokusu dendi ogrenciyim bende acabaaa dedim içimden..:)
Daha önce sizinle konuşmuştuk bi topikte, çok samimi geliyorsunuz bana:)
Alakası yok. Love çok romantik bir koku ve ben hep gençlerin üzerinde duydum kokusunu. Signature de gül kokusu ama kesinlikle hacı yağı gibi gül suyu gibi dğil. Deneyince demek istediğimi anlarsın :) bu arada söylediklerin için çok teşekkür ederim

Narciso rodriguez poudree olanında bende aynı senin gibi makyaj malzemesi kokusu alıyorum canım gerçekten demek ki yanılmıyormuşum

Merhaba, ayrı başlık açmak istemediğim için burdan sorayım dedim. Yıllardır Nivea'nın pearl beauty deodorantını kullanıyorum ve kokusu çok hoşuma gidiyor. Buna benzer parfüm bilenleriniz var mı? :)

Merhaba, ayrı başlık açmak istemediğim için burdan sorayım dedim. Yıllardır Nivea'nın pearl beauty deodorantını kullanıyorum ve kokusu çok hoşuma gidiyor. Buna benzer parfüm bilenleriniz var mı? :)
açıkçası o deodorantı kullandığımı hiç hatırlamıyorum ama markete gittiğimde koklayacağım. bir kokuya benzetirsem mutlaka haber veririm.

açıkçası o deodorantı kullandığımı hiç hatırlamıyorum ama markete gittiğimde koklayacağım. bir kokuya benzetirsem mutlaka haber veririm.

Çok mutlu olurum, gerçekten ona benzer parfüm bulabilirsem hayatımın parfümü olacak. :KK70:

Ben açık kullandım canım. Yani intense degildir, normal olanıdır büyük ihtimalle. Nasıl tarif edebilirim bu kokuyu hiç bilmiyorum, o yüzden kusura bakma canım :oops:. Ama hem benim en beğendiğim, hem arkadaşlarımın çok beğendiği, hem de çok kalıcı bir koku.
Yorum eski ama nerden aldın bu parfümü?

X