Gebeliğe Hazırlık Genetik test sonucu??

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bizim de 2 ay oldu. İstanbul Zeynep Kamil araştırma da yapıldı. Yoğunluğa bağlı 1,5 2 ay demişlerdi. Bir ara aradım, pamdemiden 2,5 3 ayı bile bulabilir dediler. Yani problem yoktur, merak etmeyin. Devlet hastanesinde biraz daha uzun sürebiliyor süreçler.
Demek ki İstanbul’da biraz uzun sürüyor işler.
Üstteki mesajı başka bir topikten alıntıladım.
Ona da 2,5-3 ay demişler.

Merhaba genetik test vermek için özel bir dönem var mı? Ben kürtaj olalı 6 gün oluyor ilk adetimi görmeli miyim bu testleri vermek için?

Sanırım gerek yok çünkü kromozomlara bakılıyo alınan kan tahlilleriyle. Ama siz yinede bi doktorunuza tanışın isterseniz
Doktorum özelde. Muhtemelen ilk düşük olduğu için gerek yok diyecek. Ben devlet hastanesine giderek 2 düşük yaptım demeyi planlıyorum testi yapmıyorlarmış yoksa. Şehir hastanesinde de tıbbi genetik bölümü var ona mı yoksa araştırma hastanesine mi gitsem acaba

Doktorum özelde. Muhtemelen ilk düşük olduğu için gerek yok diyecek. Ben devlet hastanesine giderek 2 düşük yaptım demeyi planlıyorum testi yapmıyorlarmış yoksa. Şehir hastanesinde de tıbbi genetik bölümü var ona mı yoksa araştırma hastanesine mi gitsem acaba
Ben araştırma hastanesinde yaptırmıştım

Ben şehir hastanesinin tıbbi genetik bölümüne gittim.
İlk kürtajım olmasına rağmen sorun çıkarmadılar, testi yaptılar.
Niye böyle düşündünüz, anlamadım.

X