Genital herpes(uçuk)gebelikte coktehlıkelı vajinalbölgede,hamile hanımlar dikkat.

Evet dogru cinsel yolla da bulasiyor ama sadece cinsel yolla bulasmaz. Cok ciddi doktorlara gittim diorumya zaturre sonrasi cikdi bende ve hatta detayli arasdirrisan 14 yasinda daha hic bir iliski yasamamis bir ornek bile karsina cikabilir. Korkmana hic gerek yok hem dr. Solemekden hemde atak gecirmekden cunki atak her zamankinden farkli olmuyo bebeginede zarar vermiyo. En azindan ilk atagin degilse ve normal dogum yapmiyorsan 28.03 'de sezaryanla dogurucam Allahn izniyle o kadar cok arasdirdimki icim cok rahat en azindan bebegimin buna yakalanma riski az cunki benim yuzumden onun bagisikligi buna karsi kendini korumaya aldi. Sunu unutma bu bir virus ve omur boyu artik seninle hic gecmeyecek! Sen sadece ataklari azaltabilir yada oldugunda bunun acisini azaltacak cozumler arayabilirsin...

canım bu virüs sizde daha öncesinde olduğu için antikor üretimi gerçekleşti ve bebeğini koruyor fakat normal doğum yapacaksan uçuk aktifken kesinlikle yapmamalısın. Ayrıca susam arkadaşım kesinlikle yanlış biliyorsun! bu virüs sadece ve sadece deri temasıyla geçiyor. Virüsün eşyaların, tuvaletin üstünde yaşaması imkansız. 14 yaşında çıkan çocuklarda genelde sürtünerek yada oral seks ile geçebiliyor. bu sebeple çok üzgünüm ama herpes öyle tuvaletlerden bulaşan birşey değil.
2. olarak eşin ilk evliliğini sonuçta biliyor ve ne olursa olsun seni böyle kabul etmiş. Sonuçta herpes aynı dudakta çıkan bir uçuk oyüzden utanmana sıkılmana gerek yok ama saklarsan eğer doktorundan ve bir sorun çıkarsa çok vicdan azabı çekersin benim önerim öncelikle doktorunla konusmak cünkü ne kadar hasta-doktor ilişkisi yoksada arada etik değil! eğer sen doktoruna söyleme dersen söylemez! çünkü bu onun görevi değil! ayrıca yapmış olduğu hipokrat yemininede aykırı! sonra otur eşinle konuş böyle bişey çıktı benimde haberim yoktu doktor uçuk dedi vs. dersin

canım bu virüs sizde daha öncesinde olduğu için antikor üretimi gerçekleşti ve bebeğini koruyor fakat normal doğum yapacaksan uçuk aktifken kesinlikle yapmamalısın. Ayrıca susam arkadaşım kesinlikle yanlış biliyorsun! bu virüs sadece ve sadece deri temasıyla geçiyor. Virüsün eşyaların, tuvaletin üstünde yaşaması imkansız. 14 yaşında çıkan çocuklarda genelde sürtünerek yada oral seks ile geçebiliyor. bu sebeple çok üzgünüm ama herpes öyle tuvaletlerden bulaşan birşey değil.
2. olarak eşin ilk evliliğini sonuçta biliyor ve ne olursa olsun seni böyle kabul etmiş. Sonuçta herpes aynı dudakta çıkan bir uçuk oyüzden utanmana sıkılmana gerek yok ama saklarsan eğer doktorundan ve bir sorun çıkarsa çok vicdan azabı çekersin benim önerim öncelikle doktorunla konusmak cünkü ne kadar hasta-doktor ilişkisi yoksada arada etik değil! eğer sen doktoruna söyleme dersen söylemez! çünkü bu onun görevi değil! ayrıca yapmış olduğu hipokrat yemininede aykırı! sonra otur eşinle konuş böyle bişey çıktı benimde haberim yoktu doktor uçuk dedi vs. dersin

Iyi okursan ben tuvaletten vs. Bulasir zaten demedim! Vucut bagisiklik sisteminin coktugu durumlarda direncinin cok dustugu durumlarda ortaya cikabiliyo dedim ! Cok afedersin yanlis anlama ama kendim bizzat bunun ornegini yasarken daha iyi bilemessin zaturre oldugum donemde herhangi bir birliktelik yasamadigim halde cikti. Ve inan o kadar cok atak gecirip dr. Gezdim o kadar cok okudumki her evresini adim adim biliyorum.

Iyi okursan ben tuvaletten vs. Bulasir zaten demedim! Vucut bagisiklik sisteminin coktugu durumlarda direncinin cok dustugu durumlarda ortaya cikabiliyo dedim ! Cok afedersin yanlis anlama ama kendim bizzat bunun ornegini yasarken daha iyi bilemessin zaturre oldugum donemde herhangi bir birliktelik yasamadigim halde cikti. Ve inan o kadar cok atak gecirip dr. Gezdim o kadar cok okudumki her evresini adim adim biliyorum.

arkadaşım sinirlenmene gerek yok. bendede bu virüs çok uzun zamandır var! ben "dünya herpes örgütünden" ve www.herpes-coldsores.com sitesinden aldığım bilgileri aktarıyorum. bu virüsün ortaya çıkması için mevcut bir ilişkin olmasına gerek yok! bu virüs kimsede doğustan olmuyor. Virüsler bulaşıcıdır daha önceki bir ilişkinden veya cinsel bir aktivitenden bulaşmış ve bünyen düştüğünde kendini göstermiş olabilir!

bu demek değilki senin o zaman cinsel ilişkin olmadığı için, cinsellikle bulaşmıyor. yabancı doktorların yayınladığı bütün makaleleri okudum. oxford,harvard üniversitesindeki doktorların araştırmalarını takip ediyor ve inan bütün doktorlar (türkiye'dekiler bu konuda çok bilgili değil) kesinlikle ve kesinlike bu virüsün deri-deri temasından bulaştığını söylediğini biliyorum. ki sana sunuda söyleyebilirim bu virüs su ile temas anında ölen bir virüs bu yüzden havuzdan, vs bile kapılmıyor. gel gör ki durduk yere çıksın. ufacık bir temas, sürtünme vs. herşey olabilir bulaşma sebebi ve sen bu virüsüü çoooooook öncesinden kapmış olabilirsin çünkü bu sinirlere yerleşen ve uyku modunda olan bi virüs kendisini , seneler sonra bile gösterebilir.

not: eski ilişkimde uçuk çıkardı biz kondom ile korundugumuzu sanırdık ve ayrıldıktan tam 1 yıl sonra bende çıktı! bu 1 yıl içerisinde kimse ile birlikte olmama rağmen çünkü virüs eski ilişkimden vucuduma girmişti!

arkadaşım sinirlenmene gerek yok. bendede bu virüs çok uzun zamandır var! ben "dünya herpes örgütünden" ve www.herpes-coldsores.com sitesinden aldığım bilgileri aktarıyorum. bu virüsün ortaya çıkması için mevcut bir ilişkin olmasına gerek yok! bu virüs kimsede doğustan olmuyor. Virüsler bulaşıcıdır daha önceki bir ilişkinden veya cinsel bir aktivitenden bulaşmış ve bünyen düştüğünde kendini göstermiş olabilir!

bu demek değilki senin o zaman cinsel ilişkin olmadığı için, cinsellikle bulaşmıyor. yabancı doktorların yayınladığı bütün makaleleri okudum. oxford,harvard üniversitesindeki doktorların araştırmalarını takip ediyor ve inan bütün doktorlar (türkiye'dekiler bu konuda çok bilgili değil) kesinlikle ve kesinlike bu virüsün deri-deri temasından bulaştığını söylediğini biliyorum. ki sana sunuda söyleyebilirim bu virüs su ile temas anında ölen bir virüs bu yüzden havuzdan, vs bile kapılmıyor. gel gör ki durduk yere çıksın. ufacık bir temas, sürtünme vs. herşey olabilir bulaşma sebebi ve sen bu virüsüü çoooooook öncesinden kapmış olabilirsin çünkü bu sinirlere yerleşen ve uyku modunda olan bi virüs kendisini , seneler sonra bile gösterebilir.

not: eski ilişkimde uçuk çıkardı biz kondom ile korundugumuzu sanırdık ve ayrıldıktan tam 1 yıl sonra bende çıktı! bu 1 yıl içerisinde kimse ile birlikte olmama rağmen çünkü virüs eski ilişkimden vucuduma girmişti!

Sinirlenmedimki unlemlerimden onu algiladiysan kusura bakma dikkat cekmek amacli yanlizca. Bahsettigin yayinlarin bir cogunu belkide hepsini okudum. Arkadasimiz hamile ve anladigim kadariyla riskli bir gebelik yasiyo onu korkutmaya hic gerek yok bagisiklik siisteminin coktugu durumlardada ortaya cikmasina en yakin ornek tip 1 'i verebiliriz. Neys daha fazla mudahil olmayayim zaten lanet virus atak donemlerinde yeterince canimi skiyo birde konusu canimi skmasin. Ayrica ikinizin ilk evliliklerinde ki adamlarinda boyu devrilsin o zaman bazi adamlaro gercekden asmak kesmek falan lazim kafalarini degilsede ...... :)

Sinirlenmedimki unlemlerimden onu algiladiysan kusura bakma dikkat cekmek amacli yanlizca. Bahsettigin yayinlarin bir cogunu belkide hepsini okudum. Arkadasimiz hamile ve anladigim kadariyla riskli bir gebelik yasiyo onu korkutmaya hic gerek yok bagisiklik siisteminin coktugu durumlardada ortaya cikmasina en yakin ornek tip 1 'i verebiliriz. Neys daha fazla mudahil olmayayim zaten lanet virus atak donemlerinde yeterince canimi skiyo birde konusu canimi skmasin. Ayrica ikinizin ilk evliliklerinde ki adamlarinda boyu devrilsin o zaman bazi adamlaro gercekden asmak kesmek falan lazim kafalarini degilsede ...... :)

canım benim :) yazarak anlaşmak bazen yanlış anlaşılıyor cidden :))

ben kesinlikle arkadaşı korkutmak istemiyorum sadece olası bir duruma engel olması için doktoruyla konuşması gerektiğini düşünüyorum. Benim şuan ki eşim durumumdan haberdar ve onu daha rahat koruyabiliyorum. şükür rabbime 1.5 senedir bulaştırmadım.

ben inan kızgın değilim çünkü bu virüs okadar küçük birşey ki hayatımda sadece eşime bulaşmasın istiyorum! bunun dışında hayatımı cok etkilemiyor arasıra kendini gösteriyor 5-6 günde geçiyor :) sanırım bu virüs fiziksel olarak değil daha çok piskolojik olarak etkiliyor insanı :)) neyse canım bebişlerinizi sağlıkla kollarınıza almanız dileğimle :) öpüyorum ikinizide

Arkadaslar benim yuzunde kusura bakmsyin ufak bir yanlis anlama cikti. Ben bunu kesinlikle ve kesinlikle esime anlatamam. Herkes en iyi kendi evini bilir. Evinde yasadigini bilir, en iyi ben bilirim nasil tepki gosterilecegini.doktoru degistirirsem ancak söyleyebilirim inanin buna.ben korkmuyum saniyorsunuz.2 dusuk olmayan tup bebeklerve ssonrasinda bebeklerim karnimda ustelik bir tanesini alacaklar ve dusuk tehtidi cok yuksek.ama dr esim ile farkki bir dostlugu var. Yani oncesinde benim dr olsaydi o zaman etik hasta dr iliskisi fln fln kabul ama oyle degil. Ben eger sorunsuz olacagini bilsem kafayi yermiyim? Deli miyim? Gecenki gecti ama o kadar stresliyim ki simdi de diger tarafta basladi kasinti.benim yuzumden anlasmazliga dusmeyin lutfen.olmadi baska bir dr gidip durumumu anlatacağım. Fito kremden bahsediliyor zarari nedir ne zaman ne kadar suruluyor bileniniz var mi? Bebe pudrasi yada tuzlu su sizce ise yariyor mu?

Arkadaslar benim yuzunde kusura bakmsyin ufak bir yanlis anlama cikti. Ben bunu kesinlikle ve kesinlikle esime anlatamam. Herkes en iyi kendi evini bilir. Evinde yasadigini bilir, en iyi ben bilirim nasil tepki gosterilecegini.doktoru degistirirsem ancak söyleyebilirim inanin buna.ben korkmuyum saniyorsunuz.2 dusuk olmayan tup bebeklerve ssonrasinda bebeklerim karnimda ustelik bir tanesini alacaklar ve dusuk tehtidi cok yuksek.ama dr esim ile farkki bir dostlugu var. Yani oncesinde benim dr olsaydi o zaman etik hasta dr iliskisi fln fln kabul ama oyle degil. Ben eger sorunsuz olacagini bilsem kafayi yermiyim? Deli miyim? Gecenki gecti ama o kadar stresliyim ki simdi de diger tarafta basladi kasinti.benim yuzumden anlasmazliga dusmeyin lutfen.olmadi baska bir dr gidip durumumu anlatacağım. Fito kremden bahsediliyor zarari nedir ne zaman ne kadar suruluyor bileniniz var mi? Bebe pudrasi yada tuzlu su sizce ise yariyor mu?

Canim bence sen oncelikle virusu cok iyi arastir gorus ayriliklari var cunki gordugun gibi.
Fito krem bir yara ilaci yani virusle savasmadigindan yanlizca yarayi iyilestirmeye yonelik oldugundan herhangi bir zarari yok. Pudra kuru kalmasini saglar buda faydali bisi tabiki. Tuzlu su isine hic gitme derim ben.
Ama dedigim gibi konuyu cok iyi arastir iyice algila bagisiklik sistemiyle alakali bir durumdada cikabiliyo dedigim gibi. Bunu bahane yapabilirsin. Esinle atak doneminde birlikte olmus isen mutlaka gecmistir atak yapmasa bile virus uykudadir.

Birde esinize gecip gecmedigi nasıl anlasilir? Diyelim ki onda yara cikmiyor ama hast gecip gecmedigini nasil bilecegim:KK43:

eşinde çıkmıyorsa endişe etme bulaşsa bile uyku modunda olabilen bir virüs bu. fakat bilmenin bir tek yolu var oda test yaptırması, böyle bir seçeneğinizde olmadığı için benim önerim en kısa zamanda yeni bir doktora git! Herkes kendi evini kendi bilir doğru söylüyorsun fakat riskli bir durumun olduğu için hemen iyi bir doktor bulup görüşmen lazım :KK43:

Canim bence sen oncelikle virusu cok iyi arastir gorus ayriliklari var cunki gordugun gibi.
Fito krem bir yara ilaci yani virusle savasmadigindan yanlizca yarayi iyilestirmeye yonelik oldugundan herhangi bir zarari yok. Pudra kuru kalmasini saglar buda faydali bisi tabiki. Tuzlu su isine hic gitme derim ben.
Ama dedigim gibi konuyu cok iyi arastir iyice algila bagisiklik sistemiyle alakali bir durumdada cikabiliyo dedigim gibi. Bunu bahane yapabilirsin. Esinle atak doneminde birlikte olmus isen mutlaka gecmistir atak yapmasa bile virus uykudadir.

Sende hamilesin degil mi yanlis hatorlamiyorsam.kacinci haftadasin ve kac kere atak gecirdin? Cocuga gecme ihtimali konusunda ne biliyorsun? Geçme ihmali yuzde kac ? Allah korusun kor olma, akciger sorunu yada baska bir sorunu olabilir mi? Kesin erken dogum mu olur? Dr konustun mu ? Ne diyor? Istanbulda mi dr ?

Sende hamilesin degil mi yanlis hatorlamiyorsam.kacinci haftadasin ve kac kere atak gecirdin? Cocuga gecme ihtimali konusunda ne biliyorsun? Geçme ihmali yuzde kac ? Allah korusun kor olma, akciger sorunu yada baska bir sorunu olabilir mi? Kesin erken dogum mu olur? Dr konustun mu ? Ne diyor? Istanbulda mi dr ?

Evet hamileyim 35+5 deyim 3 kere atak gecirdim. Bebege gecme ihtimali normal dogurmadigin surece yok. Erken dogum kisiye gore degisiyo sanirim dr. Bende ole bi sorun gormedi 39. Haftama gun verdi. Istanbulda evet camlica erdem hastanesinde cok tayli bir bayan

Evet hamileyim 35+5 deyim 3 kere atak gecirdim. Bebege gecme ihtimali normal dogurmadigin surece yok. Erken dogum kisiye gore degisiyo sanirim dr. Bende ole bi sorun gormedi 39. Haftama gun verdi. Istanbulda evet camlica erdem hastanesinde cok tayli bir bayan

Ben esime de soyleyemedim dr da degistiremedim.esim asla dr degistirmeme izin vermiyor.yine kasintim basladi.sinirlerim iyice gerildi. Uffff kimseye anlatamiyorum cildiracagim.

Off yaaa bende cok muzdaribim bu durumdan cok aci cekiyorum.Bebek istiyorum.Bu aciyla nasil olcak bilmiyorum :KK43:(

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Off yaaa bende cok muzdaribim bu durumdan cok aci cekiyorum.Bebek istiyorum.Bu aciyla nasil olcak bilmiyorum :KK43:(

canım bu bebek yapmaya engel bir durum değil ki? neden muzdarip olasın uçuk nasıl dudağımızda çıkıyorsa bu sefer alt dudağımızda çıkıyor :KK66: hiç üzülme ki hamilelik öncesi çıkarttıysan vucudun bağışıklık oluşturmuş ve bebeğini koruyacaktır. Sadece doğum anında aktif yara var ise normal doğum yerine sezaryan yapacaklar okadar.! ki sezaryanın bir sürü sebebi var oyüzden hiç kafana takma partnerine dürüst ol :*

Canim tesekkur ederim moral verdin.Bem zaten sezeryanliyim.Ama bebegim yasamadi.Tabiki bu sebepten degil.Ama bebek yapmaya firsat olmuyiki ucuktan :KK43:

Canim tesekkur ederim moral verdin.Bem zaten sezeryanliyim.Ama bebegim yasamadi.Tabiki bu sebepten degil.Ama bebek yapmaya firsat olmuyiki ucuktan :KK43:

uçuk için bir süre baskılama kullanabilirsin canım. moralini ve metabolizmanı yüksek tut. bol bol b ve c vitamini al eşinde varsa oda bir süre baskılama için antiviral kullansın istersen bir doktora git. cok sık çıkıyorsa bir tedavi önericeklerdir.

bir sorun olursa yazmaktan çekinme sevgiler...

canım aktıf degılken kasıntı fılan olmuyor ılacları kullandıgın an azalıyor kasıntı ve 2 3 gunde hem ıyıleşiyor hemde kasıntı fılan kalmıyor,ben bu hastalıga hamıleyken yakalandım canım oyle 1yılda kac kere gelır bılemıyorum bıkac ayda 3kere tekrarladı ama tabı bunda hamılelıgınde etkısı var en hassas donemdeyım malum. öyle her on gunde bır yasanan bısey degıl yanı rahat ol.... yılda 3kere fılan sanırım tekrarlar benım kısa surede sık olmasının nedenı hamılelıgım...

burcu merhaba,
Şuanda bebişin kocaman olmuştur :) Allah bağışlasın. İnşalah kucagıma almak bana da nasip olur :) ben de hamileyim 9 haftalık. ben 3 yıl önce herpes geçirmiştim. Doktorum bana da sezaryenle doğum yapabilirsin onun dışında bebeğe bir zarar vermez dedi. Şuanda genital bölgede popo arasında kızarıklıgım var kaşıntım yok ama şüpheleniyorum tekrarladı mı diye. Sana sormak istediğim sen hamileyken doktorun herpes için ilaç verdi mi? hangi ilacı verdi?

Ben de herpes var 4 yıldır ve normal doğum yaptım yine hamileyim:)hamilelikten önce geçirilen herpes bebege zarar vermiyor. Ilk kez hamilelikte geçirilirse tehlikeli. Hamileliğimin 4. ayında geçirmiştimbir sorun olmadı çünkü vücudum bağışıklık kazanmış bu virüse. Doğum esnasında vırus aktif olsaydı sezeryan olurdu. O anda aktif olmadıgı için normal doğum yaptım. Yazılanları okudum herkes boşuna korkuyor:)

Sarihanim,
Yüreğime su serptin. Sana da sormak istiyorum. Benim de 3 yıl önce teşhis kondu . Gebeyim 9 haftalık. Senin gebelik sırasında aktif olduğunda kullandığın bir ilaç var mı?
Ben suanda sadece limonlu su fln içiyorum C vitamini iyi geliyor diye okumuştum. Dogru mu ?

Sırf herpes hakkında bilgi sahibi olmak ve herpes virüsü taşıyan kişilerle bilgi alışverişi yapmak için aktif olarak buralarda olacam:) ne zaman üye olduğumu bile hatırlamıyorum.uzun çabalar sonrası şifremi yenileyebildim ve sonunda brdayım. Bendede maalesef herpes simpleks tıp2 var.ilk geçirdiğim tarih 11.102014 bayram tatili için antalyaya bi otele gittik ve büyük ihtimalle orda kaptım.vajinamda dayanılmz acı vardı idrarımı dahi yapamıyordum. Başta mantar olmuşumdur diye düşündüm yada ilişki sırasında yırtılma olabilir dedim. İlk teşhisi her zamanki gibi ablam koymuştu:)) "evet bu yırtık" dedi. Üzülmüştüm ama keşke yırtık olsaymış:KK43: bi sabah dayanamayım eşimide kaldırdım doktora gittk. Muayene esnasında "bu yırtık değil, virüs kapmışsın" dedi. Bi sürü tahlill istedi sonuçlar 1 haftaya kadar çıkar dedi ve doktorun tahmin ettiği şey herpes virüsü çıktı. Virüs hakknda hiç bişy bilmedğimden paniklemedm.Doktor kesinlikle korunun, sakın gebe kalma dedi. Bi krem verdi bunu günd 5-6 kere sür dedi. Bu virüs sadece cinsel yolla değil havludan,wc den bile kapabilirsin dedi. Ben salak kafamda oteln havlusuyla kendi havlum gibi heryerimi rahatça kuruladm. Hijyen kurallarn hiç birine dikkat etmedm. Neyse 1 hafta sonra gitiğimzde tekrar tahlil istedi ve sonuçlar temiz geldi yani ben ilk atağımı yaşamış ve atlatmıştım.şimdide 5 haftalık gebeyim. İlk atağı geçiripte gebe kaldığım günler arasında yaklaşk 40 gün var.5 gündür de popomda bişy çıktı ilk teşhisi yine ablam koydu:)) sivilce gibi bişy dedi.o kdr tatlı kaşınıyordu ki bi süre ara vermeden kaşıdım akşamında içi su dolu kabarcıklar ve yanma başladı ve o anda dank etti. Virüs yine oralarımı işgal etmişti. Heme doktoru aradm durmu izah ettm önce tedirgin oldu sonra ilacı kullanmaya devam et sonra gel bakalm hem sende antikor oluşmuş mu diye test yapmamız lazm önemli ola o ded. Tabi ben gebeliğimi daha güvendiğim bi doktora emanet ettiğimden ona gittim. Dün annem ben eşim doktora gittk duruma anlattım. Adama 2. gidişimdş ve ilk defa bahsetmiştm. Önce şaşırdı suratında aptal bi gülümseme oldu sonra ben bu riski alamam tek başıma karar veremem ünv hastanesinde bi prof a yönlendirdi bide o değerlendirsin dedi. Olası risklerini anlattı 2 hafta sonra gelin kalp atışlarına bakalım dedi hatta proflara 2 hafta sonu gidin belki gerek kalmıck bebeğin kalbi atmıcak dedi. Boğazıma bi yumru oturdu o anda. O kadar rahat ve acımasızdı. Hatta kalbi atsa bile karar sizin aldırabilirsinz dedi. Ordan çıktığımzda hepimiz çok gergindik. Mersindeki en iyi doktorlardan biri diye gittik ama bidaha asla o doktorun kapısının önünden dahi geçmicem. Eşim hemen kuzenini aradı o da gatada kadın doğumcu. Bizi o kadr güzel bilgilendirdi ki azda olsa içim rahatlamıştı. Herpes yüzünden kesinlki gebelik sonlandırılmaz üstelk bebeğe hiç bir zarark yok dedi.Sadece doğym esnası da herpes aktif ise sezeryan tercih edilir dedi. Bu arada ben hayatım boyunca ağlamadığm kdr ağladım perişan olmuştm.sonra eşimin antepte bi arkadaşı var o da kadın doğumcu o da aynı şeyleri söyledi. Ben ilk defa böyle bişy duydum herpes yüzüdnen kesinlkle gebelk sonlandırılmaz ben herpesli 2 kadına doğum yaptrdım gayette sağlıklılar dedi.doktor kendini garantiye almak için bunları söylemş size dedi. İnternette o kdr çok araştrdım ki istanbulda bi bayan doktor buldum onun sitesinde yazılarını okudum. Sonra arayıp konuştum. Bu sefer gerçekten içim rahatladı. Doktor dede ki" maalesef ülkemizde herpes hakkında doktorlar yeterli bilgiye sahip değil ve yanlış bilgi veriyorlar.herpesin gebelikte hiç bir sakıncası yok amerikanın %20 sinde bu herpes virüsü var hepside normal doğum yapıyorlar. Herpesi daha önce geriçen anneler gebelikte vücut direnci düştüğü için tekrar çıkabiliyor. Tek sıkıntı gebeliğin son haftalarındaherpes virüsünü ilk defa geçiren annelerde sezeryan öneriliyor ama gebe ilede normal doğum yapacam derse son ay ilaca başlatılıyor ve virüs aktif değilse normal doğum yapabiliyor. Öncesinde geçirenlerde hiç sıkıntı olmuyo. Çoğuda baskılama tedavisiyle normal doğum yapıyor İçini rahat tut sıkıntı yapma" dedi. Benim gib kafasıa takanlara yardımc olma istedim. Fazlasıylada uzatmışm konuyu:)) herkese sağlıklı huzurlu mutlu gebelikler diliyorum:)

Son düzenleme:
X