Gerçek NARSİST nedir, anlatıyorum.

İyi de konunun amacı insanlara yardımcı olmak değil mi? Herkes kendi tecrübesini yazsa ne güzel olur aslında. Ben sizden de hanımefendiden de istifade ettim. İkiniz de çok sağ olun. Bence benim konum vs girmeden birbirimize destek olmak çok daha önemli. Naçizane fikrim

Ne alaka genel hatları ile de yazdım. Madde madde de yazdım. Senin konun benim konum nedir ya. Ayrıca herkes kendinden örnekler vermiş. Benim yazdığım mı gözünüze battı. Siz de yazsaydınız örnekleri.Temel örnekler verdim. İnsanlar daha açık anlasın diye. Çünkü çoğusu nasıl bir ilişki içinde olduğunu anlayamıyor. Çünkü iki yüzlüler. Ne yapalım yani iyi ki bir konu açtınız mı diyelim.

Ayyy bende benzer seyler yaşıyorum ve artık boşanmayı düşünüyorum.Çok ürktüm. herkes mi narsist olmuş ya :/
Bence sayıları azımsanmayacak kadar çok. Tam anlamıyla narsist olmasalar da narsistik özellikleri baskın olarak taşıyan çok insan var

Hayatı sana zindan eden birinin neyini çok seviyorsun merak ettim?
Eşin narsistse zaten o seni sevmiyor. Senin sağladığın konforu seviyor.
Cellada aşık olma meselesi gibi, bütün özgüven sıfırlandığından sevgiyle bağımlılık karışıyor olabilir. Özünde sevgi değil bence.

Benim eşim ve annesinde de var annesi tam bir zır deli narsistler yani kayınvalidemi deli olduğunu tasdikledim eşim annesini savunacağı vakit delidir annen doktorluk tedavi görmesi lazım diyorum sinir krizi geçiriyor surat asıyor aylarca konuşmasa umrumda değil bende konuşmam o onu deli ediyor boşanalım dese hemen benim başta avukata gideceğimi bildipi için sesi çıkmıyor eakisi gibiannemle konul diyor zorlamı deli biriyle ne konuşulur diyorum çünkü kayınvalidem bi yüz versem herşeyi yapmaya hak görüyor kendinde günde 30-40 defa arıyor susmuyor,gelicem diyor gel diyorum milleti arıyor gelin beni eve almıyor diyor acaip yalan ya iftiracı çok hain evlatlarına karşıda hain,acaip paracı parası olmada oturur ağlar kayınbabamı mahfetmiş yaşı 68 kayınbabamdan sürekli para için tartışıyor,gezmek yemek içmek savur ak için ay anlatsam bitmez roman olur mesele anlatıyor sonra bidaha aramıyor aradığında anlattığı meseleyi yine söylüyo söyledin diyorum yeminler ediyor ben söylemedim sen başka yerden duymuşsun izlenimi veriyo yani psikolojinle oynamaya çalışıyor.ayşe geldi diyorum gidip başkalarına fatma gitmiş diye izlenim veriyor acaip yalancı hergün vatsaptanda yalanlarla ilgili sözler paylaşıyor asla kendisi yalan söylemiyo ama bana laf atıyor ben söylemişim gibi aman terbiyesiz ya muhatap olmuyorum.boş teneke sesi çok çıkar çok konultuğunda telefonu üstüne indiriyorum kurtulamıyosunda o arada 100 defa arıyo.sürekli başıma bişi gelmiş endisesi yaratıyor ama istiyorki başıma kötü bi iş gelsinde bak ben hissetmiştim desin rahatlasın öff allaha havale ediyprum ya tez zamanda.neyseki çevredekiler bunların ne ayak olduğunu biliyorlar kayınvalidemle muhatap olmuyorum zaten eşimde saçma bi şeyden beni suçlu çıkaracağını anladığım an atakta bulunuyorum hemen onun başka bişeyini ortaya atıyorum şu sıralarhiö kendisiyle muhatap olmuyorum kendi kendine kuruyor kafada hemen bende altta kalmıyorum bendemi narsistim bilmiyorum ama çözümü bu şekilde buldum şuan hiç ses çıkarmıyor 8 ay oldu

Bir an kendi kaynanamı okudum.
Benimki de çok yalancı yalanını yüzüne vurdum bi kere ölünü öpüyüm diye benim üstüme yeminler etti. Benim ölümü öpme git kendi çocuklarının ölüsünü öp dedim. Kesti sesini. Yalancılar ayyy midem bulanıyor bunlardan.

Aynen benimkide öyle sürekli sinirini bozacak bi laf buluyor bende hemen onların eksikliklerinden vuruyorum eskiden böyle değildim ama yaşadıkca onlara benziyosun altta kalmıyorsun sürekli küçük görme huyu car kayınvalidemin direk bende onu ailesinden giriyorum hiç bişey olmasa bile kocamın yaptığı rezillikleri vuruyom yüzüne diyom böyle evlat yetiştirmişsin vah vah yani bunlara bunların silahıyla vurucan yoksa yıpranıyosun sen vurdukcada rahatlıyosun çünkü bunlar birini yerince rahatlıyolar yaşlanmıyolar gamsızlar arsızlar.

Off hepsini okuyamadım, hep aynı tiyatro. Tüylerim diken diken oluyor. Seni çok iyi anlıyorum. Neler yaşadığın konusunda da nokta atışı yapabilirim. Belli ki kafan hala karışık, yazım şeklinden belli ama bu çok normal. Sanırım rahatsızlık geçirmişsin diyabet. Çıldırmadan kurtulduğuna şükür diyeceğim ama gerçekten kurtuldun mu? Defalarc ayrıl, birleş durumları malum, peşini de bırakmaz ama imkansız değil. Öncelikle, Kendine salak demeyi bırak lütfen. Ne kadar oldu bilmiyorum ama en az altı ay ver kendine, tamam öncesinde her şeyi anlat, yaz, paylaş ama fazla uzatma. O kişiden de bu konulardan da uzaklaş eski muhteşem haline geri döneceksin söz veriyorum sana ama lütfen o insanla hiçbir şekilde iletişim kurma.

Zor günler yaşamışsıniz. Güçlü duruşunuzu takdir ettim bu narsistler demek iyi oyuncu, donanımlı bilgili bir insanı bile ağına düşürüyor. Yazı yazmaya devam etmelisiniz o kadar akıcı ve açıklayıcı olmus ki okurken hic sıkılmadım, bu sitede ilk defa bu kadar uzun konu okudum diyebilirim. Size büyük geçmiş olsun C cilek4233

Merhaba ,
Siz psikolog musunuz.?
Yazdıklariniz doğru ,bizleri bilgilendirdiginiz ve paylaşımınız için teşekkürler. Ama narsizmin bir çok boyutu var ,mesela yukarida bir üyenin belirttiği gibi gizli narsizm diye bir şey daha var. Bir insanda hem narsizim hem de baska bir kisilik bozukluğu olabilir.icice geçmiş semalar gibi.. soyledikleriniz herkese ışık tutsun, aklının bir köşesinde bulunsun,ama böyle bir şeyden şüphe ediliyorsa en doğrusu psikologa gitmek

Aynı eski eşimi anlatmışsınız. Narsist mi acaba diyip sürekli yazılar okuyordum ama bir türlü eşime uymuyordu. Ben bile nasıl bir insan olduğunu hala anlayamıyorum bir gün çok iyi merhametli düşünceliyse arkasında günlerce bana hayatı zindan ederdi.

Yazdıklarınızın hepsini okudum ve benzer durumu 2 yıl arkadaş 2 yıl sevgili toplam 4 yılımı geçirdiğim kişiyle yaşadım. Ama aradaki fark ben ilk manipülasyonlarına başladığı anda farkındalıkla ilerledim. Psikolojik destek aldırdım, gönlünü hoş tutmaya çalıştım ve iyilikle güzellikle düzeleceğine inandığım ve gerçek karakterinin bu olmadığını, şu an sadece hasta olduğunu düşündüğüm için “hastalıkta sağlıkta” mottosuyla ilerledim. Kimseyi düzeltmek bizim görevimiz değil öncelikle ve sonu muhtemelen hüsran olacak bi süreç olarak görüyorum bunu. Şu anda uzaklaşma&iyileşme sürecindeyim ve benzer şeyleri yaşayanların en kısa sürede hayatındaki karaktersizden kurtulmasını diliyorum

Aynısını yaşadım üç yıl boyunca ... Ya kavga ediyoruz bana bunu söyle diyor. Hayır bu o kadar kavga dövüşün ardından söyleyemem içimden gelmiyor diyorum bu sefer onun kavgası... Şaka gibi ya bu insanlar gerçekten... Allah'tan en son beni manipüle edemeyeceğini anladı ve terketti.

benimki birkac ay surdu. siparisle seni seviyorum demedigim icin inanilmaz kavga etmisti o ornegimde de... soylenip durmamasini soyledim. "soylenirim. sen yapman gerekenleri yapmiyorsun. yapmayinca da basina bunlar geliyor. sucunu kabul etmiyorsun, tamam bundan sonra daha duzgun olmayi deneyecegim demiyorsun" diye destan yazmisti. eeeeh diye engelledim ben ve bitti. sucluymusum, daha duzgun olmam lazimmis hahahah. dusmanimin bile basina gelmesin bu tipler.

Çok haklısınız bende yazınızı görünce biran o karmaşık saçma durumlarımı hatırladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…