Geri çekme yöntemi

Hanımlar geri çekme yöntemini kullanan oldu mu bu yöntemle tam 1 senedir korunuyoruz hap ve prezervatif hiç kullanmadık ve hamilelik olmadı bu normal mi bu şekilde deneyen oldu mu yoksa olmaması mı anormal
Ben o şekilde 2 yıl korundum. Şimdi 13 aydır çocuğum olmuyor. 😊 ben de merak ediyorum

Ben evliliğimin ilk senesi hapla, ikinci senesi (şartlar bakımından olup olmamasi çok farketmeyecegi için) geri çekilme ile korundum. O süre zarfinda gebelik yaşamadım. Korunmayı bıraktıktan 3-5 ay sonra da hamile kaldım

Bu platformda milyonlarca bunun yöntem olmadığına dair yorum bulabilirsiniz. Hamile kalmamamız tamamiyle sizin şansınız.

Hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 korumazken bu konularda biraz dikkatli olmak gerekiyor.

Bu platformda milyonlarca bunun yöntem olmadığına dair yorum bulabilirsiniz. Hamile kalmamamız tamamiyle sizin şansınız.

Hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 korumazken bu konularda biraz dikkatli olmak gerekiyor.
Acaba korunduğumuzu mu sanıyoruz çocuğumuz mu olmuyor aslında bu kafamı kurcalıyor yoksa bu şekilde gerçekten korunan var mı bunu merak ediyorum

Malasef bu bir korunma yöntemi değil. Ama bende bu şekilde ilerliyorum. İlk çocuğumdan sonra 2 sene bu şekilde hamile kalmadım. Sonra tekrar çocuk düşünmeye başladıktan 4 ay sonra ikinci çocuğuma hamile kaldım. Şimdi 3 senedir gene geri çekilme yöntemiyle Allaha emanet gidiyoruz :KK70:

Malasef bu bir korunma yöntemi değil. Ama bende bu şekilde ilerliyorum. İlk çocuğumdan sonra 2 sene bu şekilde hamile kalmadım. Sonra tekrar çocuk düşünmeye başladıktan 4 ay sonra ikinci çocuğuma hamile kaldım. Şimdi 3 senedir gene geri çekilme yöntemiyle Allaha emanet gidiyoruz :KK70:
En azından Allah’a emanet gittiğinizin farkındasınız. Burada neler gördük biz. 😁

Ayy işe yarayan da varmış demek ki çok iyi

Hımm doktora gideyim ben o zaman kısır olabilirim 😄
Dalga geçerek mi cevap verdiniz acaba
Biraz öyle anlaşılıyor mesajı okuyunca

Geri çekilme korunma yöntemi değildir, bu şekilde senelerce korunan olabilir -ben dahil- ama değildir.
Korunuyor muyum yoksa çocuğum mu olmuyor diye endişeniz varsa da bunun cevabını verecek olan doktorunuzdur.

Biz de evliliğimizin ilk üç yılında geri çekilme yaptık, bazen o anın heyecanı güzel geldi korunmadık ve ben ilk üç yıl hamile kalmadım.
Sizin gibi endişelerim oldu, kontrollerimi yaptırdım içim rahatladı. Burda ona buna sormanın manası yok.

Geri çekilme bana hep ilişki yarım kalıyormuş hissi verdiği için artık gerçek korunma yöntemlerine geçtik.

Dalga geçerek mi cevap verdiniz acaba
Biraz öyle anlaşılıyor mesajı okuyunca

Geri çekilme korunma yöntemi değildir, bu şekilde senelerce korunan olabilir -ben dahil- ama değildir.
Korunuyor muyum yoksa çocuğum mu olmuyor diye endişeniz varsa da bunun cevabını verecek olan doktorunuzdur.

Biz de evliliğimizin ilk üç yılında geri çekilme yaptık, bazen o anın heyecanı güzel geldi korunmadık ve ben ilk üç yıl hamile kalmadım.
Sizin gibi endişelerim oldu, kontrollerimi yaptırdım içim rahatladı. Burda ona buna sormanın manası yok.

Geri çekilme bana hep ilişki yarım kalıyormuş hissi verdiği için artık gerçek korunma yöntemlerine geçtik.
Doktora soramadığımı ne biliyorsunuzpardon veya doktorum olmadığını :KK70: doktorum geri çekmeyle korunmuyor bazen tecrübe bilgiden iyidir burası soru sorma platformu istediğimi sorarım cevap vermeyin öyleyse

Doktora soramadığımı ne biliyorsunuzpardon veya doktorum olmadığını :KK70: doktorum geri çekmeyle korunmuyor bazen tecrübe bilgiden iyidir burası soru sorma platformu istediğimi sorarım cevap vermeyin öyleyse
Doktorunuz yok demedim, doktora sormadiniz da demedim.
Doktorunuza sorabilirsiniz yazdım. Farkindaysanız "doktorunuz" kelimesi zaten bir doktorunuz olduğunu ifade ediyor.

Soru soramazsınız da demedim, sormanın manası yok dedim.

Siz istedeginizi sorarsanız ben de istedigim cevabı verebilirim.

Merhaba bende bu yöntemi kullandım korunmuyoruz hiç bir şekilde geri çekilme ile Eylül ayında regl den hemen sonra ilişkiye girmiştik ondan 15 gün sonra mide bulantım fln oldu belirtileri de var bi aydır asırı bel ağrısı iştahım asırı acık kendim hasaslastım en ufak şeye ahlıyorum canım biseyler istio sürekli test yaptm pozitif iki çizgi çıktı ilk sonrasında defalarca silik en son regl den iki gün önce pozitif çıktı sizce hamile miyimdir

X