Geri dönmeli miyim?

Eşim Bulgaristan vatandaşı olduğu için yani diğer Avrupa ülkesi vatandaşlarına Bürgergeld Alman vatandaşlarına verilen Bürgergeld ile aynı değil. Alman vatandaşları çalışmasa da Bürgergeld alabiliyor ama diğer Avrupa ülkesi vatandaşları sadece çalışırken hak sahibi oluyor.

Esiniz en az 6 ay sigortali bir iste calisti mi?

paketleme isine neden gitmiyor peki, gayet basit bir is, yap isini al parani :KK51: Psikolojik problemi falan mi var acaba, neden gitmiyorsun dediginizde ne cevap verdi?
Paketleme işi gece 1.45 sabah 9.30 arası. Uyanamıyor. Sorumsuz direkt. Niyesi yok yani. Cevap bulamıyorum ki

Düşünmesi gereken siz değil o.

Madem pek çok harcama yapıp gittiniz en azından karşılığını almaya bakın. Dil öğrenin siz çalışın ve bu şekilde sabit bir işi olmayacaksa yol verin. Sürekli geçim kaygısı ile olmaz ki. Türkiye ya da Almanya farketmez adam bir işte sabit çalışmadığı sürece problem. Bu problem ona ait. Çözemezse sonu çok açık ama sizin tercihiniz.

Paketleme işi gece 1.45 sabah 9.30 arası. Uyanamıyor. Sorumsuz direkt. Niyesi yok yani. Cevap bulamıyorum ki

Eee gündüz yapılan tonla çok nitelik gerektirmeyen iş var, markette çalışmak, büro işleri var, başka türlü paketleme işleri var, kuryelik var .. Lieferando kuryeliği iyi para getiriyor. Her türlü iş iyi kötü para getiriyor gündüz çalışılan bir iş yapsın nazlanmaya yeri olmaz.

Yok şu an Amazon’da paketleme elemanı olarak çalışıyor developer olarak tabii ki iş bulamadı. Çünkü eğitimi yok Almancası yok kim neden alsın onu. Şimdi işsiz kalacağını öğrendi ya yine başladı yazılımcı olma sevdası. Evet bu gidişle dönüp kendi başımın çaresine bakacağım.
Dil yok, adamda çalışma niyeti yok, sizde dil yok, çocuk var, neye güvenerek göçtünüz ki… işten atılırsa ne yapmayı planlıyormuş? Karşınıza alıp açık açık sorun. Bak sen biliyorsun ama bilmekle anlamak başka şeyler elimize geçen para şu şu şu. Taş kemirip kaldırımda mı uyuyacağız küçük çocukla biz bu haltı neden yedik diye delirmek şart.

Dil yok, adamda çalışma niyeti yok, sizde dil yok, çocuk var, neye güvenerek göçtünüz ki… işten atılırsa ne yapmayı planlıyormuş? Karşınıza alıp açık açık sorun. Bak sen biliyorsun ama bilmekle anlamak başka şeyler elimize geçen para şu şu şu. Taş kemirip kaldırımda mı uyuyacağız küçük çocukla biz bu haltı neden yedik diye delirmek şart.

Aynen , adamın dili yok, eğitimi zaten yok neyine güvenip göçtün kardeşim derler ... o zaman ne iş olursa evet diyecek hayır deme lüksü yok.

Madem pek çok harcama yapıp gittiniz en azından karşılığını almaya bakın. Dil öğrenin siz çalışın ve bu şekilde sabit bir işi olmayacaksa yol verin. Sürekli geçim kaygısı ile olmaz ki. Türkiye ya da Almanya farketmez adam bir işte sabit çalışmadığı sürece problem. Bu problem ona ait. Çözemezse sonu çok açık ama sizin tercihiniz.
Dil kursuna gidiyorum 2024 Ağustosta bitecek kurs. Kurs bittikten sonra çalışabilirim çünkü kızımın kreşi 5 saat arttırabilmek için anaokulu kısmına geçmesi lazım. 8 saat giderse çalışabilirim. O zamana kadar ben maalesef ki çalışamam çünkü çocuk var. O zamana kadar da bu adamın bir zahmet çalışması lazım. O bu sorumluluğa sahip olamadı bir türlü maalesef.

Yol verirsem Almanya’dan deport yerim çünkü eşimin üzerinden buradayım.

Dönmeden önce bence biraz daha sabredin o kadar zahmet edip gitmişsiniz yani.belki siz çalışsanız daha iyi olur dilde öğrenirsiniz en azından sonrada tekmeyi basarsınız baktınız hala aynı.

Eşim Bulgaristan vatandaşı olduğu için yani diğer Avrupa ülkesi vatandaşlarına Bürgergeld Alman vatandaşlarına verilen Bürgergeld ile aynı değil. Alman vatandaşları çalışmasa da Bürgergeld alabiliyor ama diğer Avrupa ülkesi vatandaşları sadece çalışırken hak sahibi oluyor.

Ya bu adam o adam. Sizin kocanızdan olacağını ben artık düşünmüyorum. Tabi biz sadece dert kısımlarını biliyoruz ama sorumluluk sahibi bir insan değil.
Dil kursuna gidiyorum 2024 Ağustosta bitecek kurs. Kurs bittikten sonra çalışabilirim çünkü kızımın kreşi 5 saat arttırabilmek için anaokulu kısmına geçmesi lazım. 8 saat giderse çalışabilirim. O zamana kadar ben maalesef ki çalışamam çünkü çocuk var. O zamana kadar da bu adamın bir zahmet çalışması lazım. O bu sorumluluğa sahip olamadı bir türlü maalesef

Siz çalıştığınızda size güvenip çalışmayacak ama

Eee gündüz yapılan tonla çok nitelik gerektirmeyen iş var, markette çalışmak, büro işleri var, başka türlü paketleme işleri var, kuryelik var .. Lieferando kuryeliği iyi para getiriyor. Her türlü iş iyi kötü para getiriyor gündüz çalışılan bir iş yapsın nazlanmaya yeri olmaz.
Önceden kargoculuk yaptı ilk geldiği zaman. Ehliyet süresi bitti ehliyetini de yenilemedi. Magdeburg da yaşıyoruz dil bilmeden yapabileceği işler çok kısıtlı ama dediğiniz gibi istese bulur sebat etse çalışır ama yok.

Çünkü Türkiye’de tonla borcumuz vardı. İşsizdi ödeyemiyorduk. Ben de vatandaşlığı var diye aldım karşıma konuştum. Bu son şansın ya gidersin adam akıllı çalışırsın maddi sorunumuz kalmaz çabalarız dil öğrenmek için vs diye. Tamam dedi ne desem olur dedi. Geldik buraya ben çok uğraştım. Kursu bile ücretsiz yaptım. Ki kursa gidiyorum kafamdaki planları sırasıyla gerçekleştirdim kendi adıma bir keşkem yok. Çünkü üstüme düşeni yaptım. Ama o verdiği sözleri tutmadı. Bu 3. Kovuluşu buraya geldiğinden beridir. Açıkçası konuşsam da bir şey değişmeyecek biliyorum. Her denilene tamam deyip işine geldiği gibi davranıyor.

Sürekli izin alıyor işe gitmiyor da o yüzden.
Bir aile babasının sorumluluğu olan erkeğin öyle lüksü yok canım hiç kusura bakmasın kaldıracak o çok değerli poposunu eşek gibi çalışacak . Hiçkimse çok mutlu mesut ortamda mükemmel maaş ve imkanlarla çalışmıyoruz hiç vakit kaybetmeden sizde bir iş bakının bir yerden başlayın hepimiz şu zamanda mecburuz ya bazen sabah ezanı okunurken balkona çıkarım kadın erkek demeden millet başını öne eğip yağmur çamur karanlık demeden yola düşüyor .

Eşiniz kısaca kendini yormak istemiyor ben yatayım evde ama para gelsin.Yada yatdigi yerden kazanmalı bir iş arıyor ama öyle bir iş yok.Böyle daha nereye kadar devam etmeyı düşünüyor?🙄

X