Girişimci bayanlardan cevap bekliyorum

Niloyatospikk

Believe in yourself
Pro Üye
23 Ocak 2016
30.022
45.287
Girişim adına neler yapıyorsunuz? Ben al sat yapıyorum dönem dönem sattığım şeyler değişiyor kışın mont bot kışlık ürünler üzerine çalışıyorum. Okul zamanı okul çantası pantolon eşofman tşört tarzı yaz geliyor plaj çantasına yöneliyorum ama beni tatmin etmiyor siz hangi ürünlerde kategorilerde girişimci oldunuz bir arkadaşım bir satış sitesinde takı üzerine yapıyor fikir arayışlarındayım katalog işi yapmam onu saf dışı bırakıyorum. Kuzenim top kumaş alıp kadın kıyafetleri diktiriyor çünkü toptancıların fiyatları uçuk ben de çantacım var çanta diktiriyorum ama tatmin edici bir süreklilik olsun istiyorum.

Letgonun eski versiyonunda ev eşyaları satıyordum şifonyerden büyük dekorasyon aynalara kadar vb ürünler letgo revizyon yapınca oradaki süreci başka sitelere aktardım.

Şu an letgo dışındaki hangi sitelerle çalışıyorsunuz? Dolapta alıcı yokmuş gibi geliyor bana çok yavaş bence.

Her gün farklı kargo sayım var kimi gün 3 kimi gün 5 o hiç belli olmuyor kazancımı hiç hesaplamadım inanın ama üründen ürüne değişiyor karım marka ürünler de satıyorum o zaman daha iyi bir kar bırakıyor
Uygulama içi al satta da yapıyor musunuz? Yoksa sadece toptancıdan alıp mı satıyorsunuz? Bir de bana mesaj atabilir misiniz

Uygulama içi de al sat yapıyorum sıfır ürün de alıyorum ürün yelpazem geniş istediğiniz soruyu buradan sorabilirsiniz
Ben de dolaptan takı satmaya başlamıştım geçen sene ama hiç satış yapamadım. Sonra bırakıp işe girdim zaten o yüzden de zaten bi daha vaktim olmadı.

Şimdi işten ayrıldım o yüzden yine başlasam mı diye düşünüyorum. Sanırım takı gitmiyor. Önerdiğiniz ürünler var mı?

Bir de instagramdan satış yapmayı düşünüyorum ama reklam harcaması vs biraz uğraştırıcı ve maliyetli. Instagramdan satış hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben de dolaptan takı satmaya başlamıştım geçen sene ama hiç satış yapamadım. Sonra bırakıp işe girdim zaten o yüzden de zaten bi daha vaktim olmadı.

Şimdi işten ayrıldım o yüzden yine başlasam mı diye düşünüyorum. Sanırım takı gitmiyor. Önerdiğiniz ürünler var mı?

Bir de instagramdan satış yapmayı düşünüyorum ama reklam harcaması vs biraz uğraştırıcı ve maliyetli. Instagramdan satış hakkında ne düşünüyorsunuz?
İnstagram çok uzun bir süreç ve yorucu kapıda ödemeli almak ister birçok kişi güvenebilmek adına o da vergi gerektirir kapıda ödeme teslimatı yapabilmek için ayrıca kapıda ödemeli alıp kargosunu almayan birçok insanın kargosu size geri geldiğinde yüklü bir kargo ücreti ile satıcı zarara uğruyor Dolapta birkaç 5 yıldız geldikten sonra satışınız kolaylaşır taki konusunda hiç bilgim yok ben ikinci el kıyafet ayakkabı sıfır pijama tarzı çalışıyorum ev ürünleri de var vazo halı gibi şuan kişilerden ikinci el eşya alıyorum onları karlı olarak satıyorum ne satacak olduğunuz sizin karar vereceğiniz bir şey isten ayrıldım demissiniz Dolap tamamen kazanç kapısı değil ekstra bir kar aracı diye düşünüyorum ama yapınca da oluyor

İnstagram çok uzun bir süreç ve yorucu kapıda ödemeli almak ister birçok kişi güvenebilmek adına o da vergi gerektirir kapıda ödeme teslimatı yapabilmek için ayrıca kapıda ödemeli alıp kargosunu almayan birçok insanın kargosu size geri geldiğinde yüklü bir kargo ücreti ile satıcı zarara uğruyor Dolapta birkaç 5 yıldız geldikten sonra satışınız kolaylaşır taki konusunda hiç bilgim yok ben ikinci el kıyafet ayakkabı sıfır pijama tarzı çalışıyorum ev ürünleri de var vazo halı gibi şuan kişilerden ikinci el eşya alıyorum onları karlı olarak satıyorum ne satacak olduğunuz sizin karar vereceğiniz bir şey isten ayrıldım demissiniz Dolap tamamen kazanç kapısı değil ekstra bir kar aracı diye düşünüyorum ama yapınca da oluyor
Ama çalışırken de kargoya gitme olayı zor bunu nasıl aşabilirim? Nasıl izin alınır işverenden?

X