Kına Gecesi Göçmen şalvarı yada çintinyan

umran80

Zayıflamalıyım
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2009
4.566
2.333
35
Kızlar nişanlım trabzonlu ben erzurumluyum temmuzda kınam var elbisemi aldık ama ben bu şalvarlara bayılıyorum topuz saçlar beyaz şıkır şıkır şalvarlar gömlekler yelekler bende kiralasam giysem çokmu komşk olur yöremiz değil abesmi kaçar damadı göçmen sanırlar dimi giyemezmiyim

Kızlar nişanlım trabzonlu ben erzurumluyum temmuzda kınam var elbisemi aldık ama ben bu şalvarlara bayılıyorum topuz saçlar beyaz şıkır şıkır şalvarlar gömlekler yelekler bende kiralasam giysem çokmu komşk olur yöremiz değil abesmi kaçar damadı göçmen sanırlar dimi giyemezmiyim

Ben göcmenim nasipse bende giyecegimm.
Komik olacagını düsünmüyorum zaten türlü türlü modeller var bindallı cesitlerinde.
Cok begendim giydim dersin..:KK34:

deniycem inşallah bitane yakışırsa kiralıycam çok hevesim var ama tuhaf kaçarmı diye düşünmüştüm değişiklikte olur hem beyaz üstün sarı işlemeli 9 metre şalvar kına elbisemde süper kırmızı kabarık elbise:)))

benim anne tarafım arnavut. ve kına gecelerinde giyiliyor bizde.ben önceleri giymek istemiyordum.ama sonra düşündüm giymezsem içimde kalacak:) ilerde keşke bende giyseydim diyeceğim..bence istediğiniz herşeyi yapın. içinizde kalmasın.kimseninde lafına sözüne bakmayın derim ben.bu sizin kına geceniz.ilerde keşke yapsaydım demeyin.bir ömür boyu mutluluklar dileriim:KK16:

Merhaba kizlar,

Gocmen salvari yada cintinyan dediginiz nasil bir kiyafet?? Google gorsellerde arattim ama bir sonuc bulamadim, cok merak ettim... Ornek resim varsa yukleyebilirmisiniz? tesekkurler.

arkadaşlar haziranda oğluşumun sünneti var bana 3 tane göçmen şalvarı lazım izmirde bu şalvarı kiralayan biryerler varmıdır?yardım edin......

arkadaşlar haziranda oğluşumun sünneti var bana 3 tane göçmen şalvarı lazım izmirde bu şalvarı kiralayan biryerler varmıdır?yardım edin....

arkadaşlar haziranda oğluşumun sünneti var bana 3 tane göçmen şalvarı lazım izmirde bu şalvarı kiralayan biryerler varmıdır?yardım edin....

sizin sorunuza cevap verme yoluyla bir yanlışı düzelteyım çintiyan değil çintan dır ismi. genelde özel dikim oldukları için kiralık bulmanız bıraz sıkıntılı görünüyor. çünkü bu şalvarların kumaşlarını erkek tarafı geline düğünden önceki hıdrellezde ya da bayramda hediye eder ve gelin o kumaşı diktirir cepken ve kepleri hazır bulabilirsiniz ama kiralamak biraz zor olacak sanırım.

arkadaşlar haziranda oğluşumun sünneti var bana 3 takım göçmen şalvarı lazım izmirde bu şalvarı kiralayan biryerler varmıdır?yardım edin....

koskoca İzmirde bu şalvarlardan kiralık bulamadım :KK43: başka çare kalmayınca diktirmeye karar verdim.

3 takım beyaz şalvar diktiriyorum. 23 hazirandan sonra İzmirde isteyen herkese kiralık verebilirim.

bir önceki mesajımda yazmıştım ancak okumadınız sanırım. bu şalvarlar damat tarafının geline hediye ettiği kumaşlardan diktirilir. bu sebeple kiralık bulmanız zor demiştim belki göçmenlerin daha yoğun olduğu bolgelerde yeleğini bulabilirsiniz ama salvar ve gömlek (haleki gömleğin oyaları iğne oyalarıdır )zor bulursunuz kişiye özel dikiyorlar çünkü. istanbulda bile bu tür kiraliık verebilecek bir yer bilmiyorum.

bir önceki mesajımda yazmıştım ancak okumadınız sanırım. bu şalvarlar damat tarafının geline hediye ettiği kumaşlardan diktirilir. bu sebeple kiralık bulmanız zor demiştim belki göçmenlerin daha yoğun olduğu bolgelerde yeleğini bulabilirsiniz ama salvar ve gömlek (haleki gömleğin oyaları iğne oyalarıdır )zor bulursunuz kişiye özel dikiyorlar çünkü. istanbulda bile bu tür kiraliık verebilecek bir yer bilmiyorum.

okudum cnm ama istanbulda kiralayan yer buldum şehir dışına göndermiyorlarmış.izmirde de buldum ama beyaz yok biz beyaz istiyoruz.sonuç olarak şu an 3 takım beyaz diktiriyoruz.dediğim gibi 23 hazirandan sonra isteyen herkese kiralık verebilirim.

göçmen kıyafetini hazırlatabildinizmi komple acaba.... eğer uygunsa kıralıyormusunuz.... bende kınamda boyle bırşey gıymek ıstıyorumda

koskoca İzmirde bu şalvarlardan kiralık bulamadım :KK43: başka çare kalmayınca diktirmeye karar verdim.

3 takım beyaz şalvar diktiriyorum. 23 hazirandan sonra İzmirde isteyen herkese kiralık verebilirim.

Nergiz Hanım bu kiralama fikrinizz halen devam etmekte mi?:)

Bizde göçmeniz yugoslavya göçmeni, kına gecesinde hatunlar kınayı çıkartır göçmen halaylarıyla oynanır. Yani kına yakılmadan önce giyinilir. Gömlek, ceket, şalvar, süs püs, saça bişeyler takılır adını bilmiyorum ve kıyafete göre ayakkabı alınır. Çok süslü ve epey bol bir kıyafettir, çok güzeldir :KK12:

merhaba nergiz hanım. izmirde oturuyorum ve 2014 haziranda düğünüm var Allah nasip ederse. kına gecemde de beyaz şalvar giymek istiyorum. seneye haziran için beyaz şalvarınızı kiraya vermeyi düşünür müsünüz??

Son düzenleme:
X